За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 107

  • 36 468
  • 751
# 465
Според мен се е стреснал, че ще падне и от там плача.
Виж целия пост
# 466
Аз не бих се тревожила - вече са големи, но все още са гумени. Моята така се хвърляше буквално от гушната и се разплака само първия път, защото М, който я държеше се уплаши да не я изпусне и съответно тя реагира. Та по-скоро според мен се е уплашил или е реагирал на това, че ти си се уплашила.
Изхождам от това, че ако има нещо ще плаче при допир, при движение... бебетата не обичат да си траят Grinning
Виж целия пост
# 467
Вашите бебета минават ли през регресия на съня около 8 месец? При нас положението се влошава всяка вечер, все по-често будене с плач, по лице или на 4 крака. Понякога успява и да седне в леглото и си плаче така. Понякога е хипер активна по нощите или седи и се хили като се приближа. Иначе на гърда или с носене заспива лесно, но преди месец-два спеше по 7-8 часа непробудно, а сега ни е доста трудно… Има 6 зъба, та не мисля че е от това, не се виждат нови. Топличко е в стаята, но е само по 0.5 тог спален чувал. Графикът на лягане не е променян. Най-вероятно е регресия, но не знам има ли какво да се направи или просто да чакам да мине.
Виж целия пост
# 468
Ех, моето беше в регресия 1г8м, това е възрастта, от която започна да спи непробудно по цяла нощ, иначе всичко от описаното е правила, просто я приспивах пак, понякога не заспиваше, взимах я при мен и се въргаляше около нас докато аз се мъча са поспя.
Ако нямате включен климатик в съседна стая махайте този чувал. Прекалени жеги са. Чувал плюс памперс е доста загряващо. Успех, дано мине бързо.
Виж целия пост
# 469
Мами, колко често  капете в нослетата физиологичен разтвор?
Ние в началото слагахме всяка вечер  след  къпане по препоръка на педиатърката ни, но напоследък пропускаме и само ако има хрема, тогава капя.
Виж целия пост
# 470
Капя всяка вечер. Жега е, сухо е, пускаме климатици, нослето изсъхва Simple Smile
Виж целия пост
# 471
Само ако са болни и с двете бебета или ако видя сухо сополче, което трябва да се почисти.
Виж целия пост
# 472
Хм, племменичето е на 4, още нито веднъж не му е слаган физ.разтвор никъде. Педи беше казала, че и ние не си капем без нужда, и за детето било същото. (Нещо като "ти нали вечер не си чистиш носа и очите с разтвор?! На бебето защо да слагаш?")
Виж целия пост
# 473
Хм, племменичето е на 4, още нито веднъж не му е слаган физ.разтвор никъде. Педи беше казала, че и ние не си капем без нужда, и за детето било същото. (Нещо като "ти нали вечер не си чистиш носа и очите с разтвор?! На бебето защо да слагаш?")
И моята логика е същата.
Капала съм само като видя, че има засъхнали парчета мляко вътре. Звучи гадно, ама връщаше през носа и понякога се задръстваше.
Виж целия пост
# 474
Аз си слагам по-често, от колкото мога да преброя Simple Smile Като бяхме на море не слагах. Та съдя по себе си и слагам Simple Smile Сега със захранването понякога се озовава някое влакно от морков или сладък картоф Joy
И си мия лицето вечер Simple Smile
Виж целия пост
# 475
Аз си слагам по-често, от колкото мога да преброя Simple Smile Като бяхме на море не слагах. Та съдя по себе си и слагам Simple Smile Сега със захранването понякога се озовава някое влакно от морков или сладък картоф Joy
И си мия лицето вечер Simple Smile

В смисъл, слагаш физ.разтвор на себе си ли?
(Аз си мия лицето с вода, без да си капя нищо в очите и носа. Та и бебетата така, предполагам)
Виж целия пост
# 476
Спрей с морска вода, но да, същото е почти Simple Smile когато свърши ползвам нейния разтвор Joy
Виж целия пост
# 477
Нашето бебе ще бъде на 6 месеца следващият петък и също не му капем нищо.  🤷‍♂️ нито в очите ... нито в носа
За щастие не се е налагало до сега.
Виж целия пост
# 478
Дъщеря ми като беше на 6 месеца се наложи да отидем на УНГ. Лекарят ни каза, че профилактично нищо не трябва да слагаме, защото се отразява на лигавицата. Здраво ли е детето, без сополи и т.н, не трябва нищо да се капе. Така процедирах и със сина ми. Вече при хрема и запушен нос използвах спрей със солена вода, а над 1 година и разните капки, които предписват.
Виж целия пост
# 479
А от кои спрейчета със солена  вода използвате?
Аз мисля да взема някакъв  за аптечката да си имаме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия