Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 72

  • 39 200
  • 748
# 240
Все се чудя. Щом брокерите толкова много ги "чуват" нещата и имат първи достъп до най-добрите оферти, защо самите те не ги купуват и после да ги продават на далавера, или да ги отдават на още по-голяма далавера???  Щом знаят какво ще се случва с цените на имотите и са сигурни в това. Кой бяга от сигурна печалба?

Нещо не разбирам? Или и те са като ония, дето пишат книги от рода на "Как да станем милионери за 1 година"?
Вместо да станат милионери, дават акъл на останалите. Та така и брокерите, дето много ги чуват нещата...
Брокерите съвсем професионално и масово купуват. Ама си избират оферти, дето никой (друг) не е виждал.
Да не би да изберат най-скъпите на пазара, че да си купят от тях.
Агенциите много се замогнаха и то именно с покупко-продажби, не с комисионни.

Писал съм го и преди, именно това купуване от брокери много стеснява долния марж на пазара, и бута цените нагоре, защото "изгодни" оферти просто няма, брокерите ги омитат. Но не, че са "казали" на някой да си вдигне цената, както някои си представят, а директно купуват.

Всеки продавач на пазара, който е неориентиран, на зор, немотивиран да чака и да се занимава и пуснал на по-ниска цена веднага минава през "акулите", дето ошушкват всичко. Брокери, дребни предприемачи и тн.
Виж целия пост
# 241
И аз това щях да пиша.. брокерите купуват, ама много. Някои дори си правят партии по 4 - 5 човека и после делят горницата.
Вижте само home2u и рекламата им "продай старият си апартамент"... та, това правят. Отиват при хора на зор, показват кеша - правят някаква мнима оферта уж от оценител и ако се навиеш. После малко ремонт, фенси мебели за визия и оп 50% горница.
Виж целия пост
# 242
Това е фалшива активност и нужда, която изкривява пазара.навсякъде го има, флипъри им викат. Скоро бях пуснал статия как всеки 2ри флипър в сащ продава на сериозна загуба след икономическите промени там. Ама това е защото не са се допитали до български брокер.
Виж целия пост
# 243
И аз имам такива наблюдения върху имотите от ЧСИ. Няма и няма. А което го има, е с начална цена близка до реалната.
А в Бургас имаше една брокерка, която също се сдоби с бая имоти на партия със свой колега. После той я уби и я пъхна в бидон за зеле със солна киселина. И намираха разни части от нея в канализацията. В момента го съдят.
Виж целия пост
# 244
Това е фалшива активност и нужда, която изкривява пазара.навсякъде го има, флипъри им викат. Скоро бях пуснал обявя как всеки 2ри флипър в сащ продава на сериозна загуба след икономическите промени там. Ама това е защото бе са се допитали до български брокер.

😀 Оф, хора.. Тук не е САЩ.. тук се купува на данъчна оценка, после пак де продава на нея и така не се плаща данък печалба. Спрете се с този САЩ.. Сякаш не знаете шмекериите, които масово се практикуват в нашата родина и как доста пари си спестяваш - в резултат, на което горницата е голяма.
Да не говорим, че големите брокерски фирми имат и бригади - така освен бързо, става и сравнително евтино ремонта. Ето ти фактор номер 2 за добрата горница. Не падам от небето и знам, че е изключително неприятно да чуеш как групата хора, които виниш за това, че цените са високи.. правят доста пари от такива неща. Но истината е, че пазара е отворен за всеки с кеш и умения да говори достатъчно убедително. Така, че пак работата опирс до това, че няма кой на кого да се сърди..
Виж целия пост
# 245
Не знам кой балон точно се пука.
Следя от любопитство два апартамента, които са на пазара от около нова година. Явно оценяват възможностите си за продажба сега като по-добри, въпреки дългата невъзможност за реализация до момента.


Обяви може да има и за 500к евро за двустаен в Дружба, даже ей сега ще взема да пусна за цвят.

Ти лично, познаваш ли и чувала ли си, някой да плаща за една спалня в Дружба 200к евро? Отговора е ясен, ама все пак да питам
Виж целия пост
# 246
И аз това се питам. Защо ще плати някой 2к/кв за Дружба или Младост като в център, лозенец, МА и много други по-добри квартали също е 2к/кв. Логика?
Виж целия пост
# 247
Скрит текст:
Това е фалшива активност и нужда, която изкривява пазара.навсякъде го има, флипъри им викат. Скоро бях пуснал обявя как всеки 2ри флипър в сащ продава на сериозна загуба след икономическите промени там. Ама това е защото бе са се допитали до български брокер.

😀 Оф, хора.. Тук не е САЩ.. тук се купува на данъчна оценка, после пак де продава на нея и така не се плаща данък печалба. Спрете се с този САЩ.. Сякаш не знаете шмекериите, които масово се практикуват в нашата родина и как доста пари си спестяваш - в резултат, на което горницата е голяма.
Да не говорим, че големите брокерски фирми имат и бригади - така освен бързо, става и сравнително евтино ремонта. Ето ти фактор номер 2 за добрата горница. Не падам от небето и знам, че е изключително неприятно да чуеш как групата хора, които виниш за това, че цените са високи.. правят доста пари от такива неща. Но истината е, че пазара е отворен за всеки с кеш и умения да говори достатъчно убедително. Така, че пак работата опирс до това, че няма кой на кого да се сърди..
Ти си малка и не помниш, но покрай предишната финансова криза (и малко преди това големия възход) слушахме абсолютно същите неща, 1:1. "Тук не е САЩ", "България ей сега влиза в ЕС и се очаква цените да излетят и да настигнат западно-европейските столици", "Купувайте, че не останаха" и т.н. и т.н. Реториката е една и съща погледнато отстрани.
Виж целия пост
# 248
Сега вече няма да настигат, а ще ги подминат.

Имаше един лаф на Тодор Колев, по-добре да не изпреварваме американците, че ще ни видят голите задници.
Виж целия пост
# 249
Не знам дали цените са високи или ниски.
Знам , че сега спокойно мога да си продам жилището (в добър столичен район) и да си купя нещо прилично на запад от Калотина с прилично местоположение ,в прилична държава....
Преди години нямаше как...
Виж целия пост
# 250
Не знам дали цените са високи или ниски.
Знам , че сега спокойно мога да си продам жилището (в добър столичен район) и да си купя нещо прилично на запад от Калотина с прилично местоположение ,в прилична държава....
Преди години нямаше как...
Аз направих точно това и съм много доволен.
Виж целия пост
# 251
Аз за Варна виждам повечко нови обяви за имоти, има някакво раздвижване. Трябва да следим и инфлацията, но и там има укротяване. Никой не знае с какво ще ни изненадат още след ковид и война де. Иначе за наеми си има желаещи. Тъкмо смених наематели. Имах 4ма желаещи да го наемат, така че избирах и то за не много добра локация (поне за мен), но близка до център. До апартамента обаче на съседната улица се строят още 4-5 сгради, и то са започнати последната година. Ще излязат още нови апартаменти, което малко ме притеснява. А и има още къде да се строи в района.
Отдадох на добър наем. Иначе има и доста хора, които са на старите наеми или са им вдигнати символично, тъй като са дългосрочни. Общо взето пазарна корекция (евентуално с леко надпазарна) на наема може да се търси при смяна на наематели. Нали знаете, че както вдигнахме наемите последната година, в някакъв момент може да се наложи да правим отстъпки, да намаляме. Тъй че вдигнатите наеми за мен не говорят за посока на движение на имотите от тук нататък. Най-малко, ако сметнете: и с 30% да паднат цените на имотите, кредитните вноски при лихви над 6-7% ще са по-високи от сегашните. Тъй че не е задължително цените на имотите да растат, за да растат и наемите и да обуславят някаква доходност по този начин.
Виж целия пост
# 252
Покрай Светлозара и аз започнах да гледам някои епизоди на един брокер в ютюб. Та слушам днес докато шофирам този https://youtu.be/pBQ3dIzGse0
и човека говори доста разумни неща за панелки, нс, застрояване, мафия и кочината, в която България се е превърнала.
Дениса хубаво е че може да продадем тук на други глупаци и да се изнесем на запад.
Мери, това което описваш за наеми и вноски се случва в сащ, но все пак тук се говори че няма да станат 6-7% лихвите.
Виж целия пост
# 253


Ами ето, продават на 650 евро. НО, 6 - ти последен етаж без асансьор. Simple Smile

Тук има ли някой, който е полицай или нещо такова.. да ми каже аджеба, кого да викам като спрат в едната лента към подземният паркинг, защото наистина ви казвам много съм близо до това да им обиколя колите с някой по - остър ключ и само камерите ме спират.
Снимката е илюстративна, но паркинга е същият. Има две ленти, спират в дясната. Като искам да отбележа, че това е малко разстояние, но нашият има място за общо 5 коли да си спрат една след друга. Наглост, наглост...
Виж целия пост
# 254
Тези мизерии обикновено се приписват на панелни обитатели, но явно и при вас става. Защо ли? Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия