Възпитава ли се регистрирането на потенциал и експлоатирането му в максимален вариант?

  • 1 343
  • 23
# 15
Доколкото разбрах, темата е за това как да развием потенциала си максимално. Това май изисква много умения, но най-основно, по мои наблюдения, е да си готов на лишения. Не само материални. Също така изисква реализъм, да си здраво стъпил на земята и доза късмет, заради влиянието на обстоятелствата.
Аз познавам такива хора, не всички са богати, известни и т. н., но всички всички са постигнали почти максималното за потенциала си. Тук отправна точка е разбирането, че потенциалът не е безграничен. Усилията и средствата, които коства увеличаването му, рядко си заслужават. Развиваш това, което имаш към момента на осъзнаването му. И задължително имаш цел. Без такава нищо не се развива.
Но аз самата считам, че щастието не се крие в изцяло развития потенциал, затова и не бих си го причинила, нито на детето си. Виж, вдъхновението е друго нещо. Да вдъхновиш някого за нещо, това за мен е по-ценно. Но много по-трудно.
Виж целия пост
# 16
amonqk, благодаря, че сподели! Донякъде ми отговори, макар темата
да са два различни въпроса от този, на който си отговорила.
Иначе и аз мисля, че в никакъв случай максимумът не е условие да си успял, още по-малко щастлив.
Виж целия пост
# 17
Разбира се.
Това ли е твоят отговор, спираш там, където щастието се пресича с нежеланието да положиш повече усилия, за да надградиш.
Горе - долу и аз така мисля. Обаче се връщам на въпроса от заглавието, възпитава ли се умението да регистрираш потенциал където, когато и в каквото и да е и само въпрос на "мързел" ли е да НЕ извлечеш максимума.
Не само. Понякога е въпрос и на морал, скруполи, ниска самооценка.
Виж целия пост
# 18
Възпитава ли се да разбереш кога има потенциал и как да го развиеш? Докъде да го развиеш?
Много Зи въпрос Grinning
Не се възпитава. Може да се възпитава качество като личност, норма на поведение дори и да се формират възгледи и убеждения. Но не можеш да възпитаваш вътрешна нагласа.
Всеки човек има потенциал. В много и различни области. Но развитието на този потенциал опира само до нагласа. И всеки спира да развива даден потенциал в момента в който желанието за развитие и трупане на знанията в друга посока вземе превес над това което развиваш в момента.

За пример. Спрях да развивам потенциала си в лепене на плочки и строително ремонтни дейности, когато за 6 дена направих баня 4 квадрата в основата и 270 височина. Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 19
Какво е много Зи въпрос?
Виж целия пост
# 20
Gen Z.
Виж целия пост
# 21
предлагаш ми потенциал за образоване 😆, а така ми се искаше смляна информация.
Виж целия пост
# 22
Уроци само ако съм ментор и ако съм забелязал потенциал. Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 23
Алексей Бъчев се занимаваше точно с това - развитие на потенциала. Ивинела Самуилова написа книги за неговите  интересни методи. Първата е "Животът може да е чудо".   Ако те интересува темата, може да я прочетеш.
https://simbaley.webs.com/
Такава беше неговата философия.
Цитат
"...Нека да не подхождаме към решението на проблемите с насилие! Маниер на социума е да се бори, да раздава юмруци и ритници, да гони... А когато влезеш в подобна битка, противникът ти – проблемът – не върти смирено глава, за да ти подлага една след друга бузите си за още шамари, а също яростно се бори с теб... Получава се така, че колкото повече ти се настървяваш срещу проблема, толкова повече се ожесточава и той спрямо теб..."

ПС Тук намерих малко за някои от методите. За тези, които не са усетили на живо, може да звучат много идиотски, но действат. Не зная дали другите от тази група продължиха да с занимават с психология на потенциала.
 https://spisanie8.bg/%D1%80%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B8/ … %D0%B8%D1%8F.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия