Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 8

  • 52 793
  • 830
# 345
Ако беше замърсена пробата, по-скоро щеше да има бактерии, какви няма.
Но да пуснете нова, само урина пак седмиент + ОХИ.
А тези показатели, които не са в норма какво може да показват?
Основно две неща: бъбречно или чернодробно състояние.

Протеинът няма работа в урината, но тази протеиунурия може да е инцидентна. Аз съм имал такава без да има заболяване - при следващи проби е била отрицателна. Но тези урати и уробилиноген са питанки, също.

Идеята да говорите с ЛЛ е подходяща. Ако искате вие да пуснете изследвания, които ЛЛ така или иначе най-вероятно би поръчал са: Албумин Креатинин Урея белтък/общ, пикочна киселина;
и чернодробни: Билирубин+Общ АсАТ АлАТ ГамаГТ, АФ, ЛДХ

След малко сме на лекар и ще коментираме. А това,че не е първа урина дали би оказало влияние?
Виж целия пост
# 346
В случая, не.
Виж целия пост
# 347

Здравейте може ли мнение с обострен гастрит съм и бъбреци сякаш ме болят.
Виж целия пост
# 348

Здравейте може ли мнение с обострен гастрит съм и бъбреци сякаш ме болят.

Вирусна или бактериална инфекция.
Виж целия пост
# 349
Здравейте, описанието е от снимка на рамо, която е  на майка ми - 70г, моля ако някой е наясно какъв проблем има да пише, благодаря.
Виж целия пост
# 350
Тези рентгенови снимки не са особено надеждни за точна диагностика. По-скоро са насочващи. Нужно е по-прецизно изследване -  КТ или МРТ, при което е възможно голяма част от описаните находки да отпаднат или да се потвърдят други такива.

Иначе се споменава за остеопороза, шипове и омартроза - износване на ставата. Без особена изненада за 70г човек.

Лекуващият ви лекар ще ви каже повече.
Виж целия пост
# 351
Моля за мнение и препоръка. Изследването е на девойка вегетарианка - 18 г.
Въпросът ми е- трябва ли да направим изследване електрофореза на хемоглобин за Таласемия? В рода нямаме такова заболяване, но все пак.  Не се храни здравословно, не яде месо, риба, яйца. Има нередовна менструация през 45-50 дни. Хормони от миналата година бяха в норма, но тогава имаше и нисък хемоглобин, желязо. Да приема ли витамин Д?
Личната лекарка смята, че не е за хематолог и изписа Смарт Хит за 3 месеца.
Благодаря на отзовалите се.
Виж целия пост
# 352
Моля за мнение и препоръка. Изследването е на девойка вегетарианка - 18 г.
Въпросът ми е- трябва ли да направим изследване електрофореза на хемоглобин за Таласемия? В рода нямаме такова заболяване, но все пак.  Не се храни здравословно, не яде месо, риба, яйца. Има нередовна менструация през 45-50 дни. Хормони от миналата година бяха в норма, но тогава имаше и нисък хемоглобин, желязо. Да приема ли витамин Д?
Личната лекарка смята, че не е за хематолог и изписа Смарт Хит за 3 месеца.
Благодаря на отзовалите се.

Права е личната ви лекарка. Картината описва желязо-дефицитна анемия, която може да е породена от диетичния начин на живот и липсата на желязо в храната. Изпълнете заръката на ЛЛ и само ако няма подобрение в състоянието (което за мен лично е малко вероятно), тогава предприемете по-задълбочено изследване, за което така или иначе ЛЛ ще даде насоки.

Може да се приемат в-н Д суплементи, не пречи.
Виж целия пост
# 353
Здравейте, бихте ли ми помогнали с разчитането на тези изследвания ?

На 29г съм и ме интересуват нивата на желязото
Виж целия пост
# 354
Желязото ви е ОК. Вдигнете в-н Д, особено с идването на зимата сега.
Виж целия пост
# 355
Желязото ви е ОК. Вдигнете в-н Д, особено с идването на зимата сега.
Благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 356
Здравейте искам да попитам понеже 3 месеца няма цикал и бях при гинекологалошката но няма ми ништо а нямам цикал пусна ми тези иследва Ния но неги разбирам  а чесат ми при нея е на 20 септември може ли мнение
Виж целия пост
# 357
Привет момичета Simple Smile

Личната лекарка даде направления за кръв и урина на младежа - 16 години. Вчера ги направихме. Има отклонение от нормата при Базофилните левкоцити. Прочетох по въпроса - доста плашещи неща. От друга страна се свързват и с алергии. Вчера беше на преглед УНГ и лекарката каза, че има алергия. Освен това порядъчно са се почерпили комарите с него.

Стойностите вероятно се тълкуват и спрямо други показатели в изследването. Ако някой е по-запознат нека изкаже мнение.

Предварително благодаря Flowers Hibiscus

Скрит текст:
Виж целия пост
# 358
Абсолютно нищо притеснително и мнението на УНГ за алергия (може и да е инфекция) напълно отговаря на кръвната картина. Недейте да четете 'плашещите неща'.
Виж целия пост
# 359
Здравейте,
Става въпрос за момче на 14г., диагностициран е с Хашимото преди година и половина, но хормон за момента не му е изписан - следи се при детски ендокринолог.
Има и витилиго, проявило се преди 7 години, като за него също не приема никакви медикаменти.

Изследванията ги направихме за профилактичен преглед, тъй като преди 1 месец беше хоспитализиран заради припадък от ниска кръвна захар.

Като симптоми към момента -  мускулни болки периодично /в тези случаи му давам магнезий/, раздразнителност, секундно прилошаване при резки движения.

Моля за помощ при разчитането на резултатите. Чак в петък сме на преглед.

Предварително благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия