Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 8

  • 52 772
  • 830
# 420
@anela9
Не са ниски. ЩЖ работи нормално, както ви написах по-рано. Не виждам нужда да се прави каквото и да е било.
Виж целия пост
# 421
Е как да не са ниски?
Някой по-компетентен ако може да се изкаже.
И не е казано, че нещо трябва да се прави. Просто тези резултати не са оптимални.
Виж целия пост
# 422
@anela9
Не са ниски. ЩЖ работи нормално, както ви написах по-рано. Не виждам нужда да се прави каквото и да е било.

Единият е под норма даже.FT3.
Виж целия пост
# 423
Изследвания се гледат комплексно, а не индивидуално. Жлезата работи нормално. За това има и широки референтни стойности. За едни 'нормално' е към по-ниската, за други към по-високата граница. Всички сме различни.

Нека наблюдаващият ендокринолог да си кажи мнението, но аз не виждам никаква причина за каквото и да е притеснение.
Виж целия пост
# 424
Може ли малко помощ с разчитането на резултатите от железен панел? Досега не съм пускала такива изследвания, нямам база за сравнение, но резултатите малко ме озадачават:

Хемоглобин: 155 g/l (реф. граници: 120 - 160 g/l) - привидно много добра стойност

Серумно желязо: 29.5 umol/l (= 165 ug/dl) (реф. граници: 6.6 - 34 umol/l) - също изглежда много добра

ТЖСК = 53.2 umol/l (= 297.2 ug/dl) (реф. граници: 42 - 78 umol/l)

Феритин: 47 ng/ml (реф. граници: 6 - 186 ng/ml) - това изглежда ниско, четох, че е добре да е над 70

Трансферин: 2.47 g/l (реф. граници: 2 - 3.6 g/l)

Сатурация на трансферина = 55.56% - доколкото видях в интернет, 55% се приема за горна граница при жените, т.е. това е дори леко над нормата

Изследванията са правени на гладно, сутринта преди това не бях приемала никакви лекарства или добавки и бяха минали 12 часа от последното хранене.

Благодаря предварително за помощта!
Виж целия пост
# 425
Здравейте, пуснах хормонални изследвания след доста изострен ПМС.
Излязоха :
-  FSH - 2.55 /гр: 3.5-12.5/,
- Prolactin - 571 /гр.: 101.76- 489/
- Естрадиол - 1621 /гр.: 114-332/.
Естрадиолът направо ме шашна.
Виж целия пост
# 426
@anela9
Не са ниски. ЩЖ работи нормално, както ви написах по-рано. Не виждам нужда да се прави каквото и да е било.

Единият е под норма даже.FT3.
Щеше да е 3.09 под нормата от 3.10... А то е 3.9, тоест 8 микропункта над долната референтна граница.
Благодаря ви за вниманието.
Виж целия пост
# 427
Пролактинът също е над горна граница. Спазени ли са всички изисквания за изследването? Да няма сексуални контакти, да не са стимулирани гърдите, да не са извършвани физически натоварвания предходните ден или два (чувала съм различни мнения от ендокринолози дали ден или два преди изследването), почивка в лабораторията 30 мин, достатъчно сън предходната вечер, пробата да е взета между 8 и 10 сутринта. Дано не пропускам нещо.
Виж целия пост
# 428
Всички ендокринолози, които съм обиколила, ще кажат, че ФТ3 е нисък, да се пие селен и да се направи контрола след 6м. Задължително и образно изследване- ехограф.
Виж целия пост
# 429
Селенът няма да повиши ФТ3, той е сравнително безсмислена добавка Simple Smile Трябва да се направят други неща, но няма да се задълбочавам в тази тема.
Виж целия пост
# 430
Да, затова казах какво ще
кажат.Аз си пия хормон.
Виж целия пост
# 431
Всички ендокринолози, които съм обиколила, ще кажат, че ФТ3 е нисък, да се пие селен и да се направи контрола след 6м. Задължително и образно изследване- ехограф.
Здравейте, лекарката вчера каза, че за нея са добри резултатите и за всеки случай ме прегледа и с ехограф. Ехографът потвърди становището й, че за момента нещата са ОК с щитовидната жлеза, слава Богу. Благодаря ви за съветите. Знам, че ги давате от добро сърце.Sparkling Heart
Виж целия пост
# 432
Радвам се, но контролно пуснете пак тези изследвания между януари и февруари.Просто се наблюдавайте, успех и здраве!🌹
Виж целия пост
# 433
Радвам се, но контролно пуснете пак тези изследвания между януари и февруари.Просто се наблюдавайте, успех и здраве!🌹
Здравейте, мила ДХ3, ще си проследя тези хормони януари-февруари догодина - живи и здрави.Simple Smile Благодаря ви.Animal Dolphin
Виж целия пост
# 434
Е, значи не "всички ендокринолози ще кажат, че ФТ3 е нисък".
Както си и знаех и повтарях - жлезата ви работи нормално. Профилактиката винаги е най-умният ход. Не пречи януари и февруари да ги видите отново, според мен обаче няма смисъл. По-скоро разредете прегледа на около 12м. Вие си преценете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия