За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 880
  • 743
# 420
Ида аз наблюдавам, че доста народ вече живее в по-малки домакинства и предпочита да вземе от кулинарен щанд или готово, отколкото да пуска фурна за нещо за 2 ма души и после да плаща свръх скъп ток за това. При нас има един кулинарен магазин с много разнообразно готвено за деня и се извива там целодневно такава опашка ... Всякакви хора майки с деца, пенсионери, от офиси, работници и млади сами ... всякакви
Виж целия пост
# 421
Марчева, кафето ми беше ясно. Дали за друго се ползва и какво е то?
Друго няма.
Виж целия пост
# 422
Цуцко, никога досега не съм срещала тирамису направено с 250г ристрето. Не виждам и смисъл да се слага толкова много 100г са напълно достатъчни за да дадат аромат.
Има и нещо друго, ако се слага повече кафе, по-добре да е ристрето...е не чак 250г, но колкото повече вода има в кафето, толкова по-силно е то.
Затова италианците пият къси кафета, защото има по-малко кофеин в тях. Освен това, в арабиката има по-малко кофеин, отколкото в робустата. И както обичат да казват: "Късото кафе е добро за сърцето!".
Виж целия пост
# 423
Аз като пълна с пари да плащам скъп ток, готвя за 2 или дори 3 дни, и без това с ММ ни няма денем. Понякога нося на работа, но невинаги е удачно.
Виж целия пост
# 424
Добър кулинарен щанд с готвени ястия е читаво улеснение на ежедневието, но пък не е вариант за всеки ден. Добрите манджи идват скъпо и ... мазничко ... итн
Може да се замразява от домашно-готвените.

Ох, хора, аз намалих успешно и драстично сладкото последните 3 седмици! Къде задълбахте с торти, тирамисута, снимки??
Правя кафе и отивам към бюрото..
Виж целия пост
# 425
Ауу, Мики, това суровото Баунти - таква простота и затова ще е невероятна наслада, предусещам... Simple Smile Много ти благодаря, че го показа, решена е тортата за щерката.

Аз пък рядко готвя сега (лятото де) в жегите - на салати основно живеем и чат пат някое бързо и яростно китайско (докато пусна огъня и то готово). Обаче през ден пека малък хляб, щото го харесваме хрупкав, пресен.
Виж целия пост
# 426
Как се чистят миди? Никога не съм готвила.
Виж целия пост
# 427
Добър кулинарен щанд с готвени ястия е читаво улеснение на ежедневието, но пък не е вариант за всеки ден. Добрите манджи идват скъпо и ... мазничко ... итн
Може да се замразява от домашно-готвените.

Ох, хора, аз намалих успешно и драстично сладкото последните 3 седмици! Къде задълбахте с торти, тирамисута, снимки??
Купи си подсладител, напр. еритритол, и ядеш без угризения.
Виж целия пост
# 428
Как се чистят миди? Никога не съм готвила.
От едната страна на мидата има една брадичка, която стърчи, като конче. Хващаш я и дърпаш рязко, в посока края на мидата. (острия край).
След това с четка или малко ножче остъргваш, ако има залепнали черупки от други подобни по обвивката. Може с малко сол да ги обтриеш, но и да не го направиш, не е проблем. Важното е да махнеш брадата. Ако има счупени миди ги изхвърляш, оплакваш ги добре в гевгир под течаща вода и ги слагаш в тенджерата.

А как мислиш да ги готвиш? Имаш ли идеи?

Моренка, Kissing Heart Много е лесна. И аз лятото  могам да карам само на салати, ама мъжо иска и нещо друго... каза, че бил отслабнал заради мен. Joy
Виж целия пост
# 429
Mikkey, гледах твоята фокача с патладжан и запреглъщах, обаче... може ли да сложа повече мая и да си втаса като обичайното, а не за 24 часа? Аз не мога да правя такава дългосрочна планировка
Виж целия пост
# 430
Моренка, Kissing Heart Много е лесна. И аз лятото  могам да карам само на салати, ама мъжо иска и нещо друго... каза, че бил отслабнал заради мен. Joy
Е, та лошо ли е... Simple Smile

Цуцко, разбира се, че може и с повече мая, както ти е удобно.  Предимството на малкото мая е, че тестото става по-лесно усвояемо от организма.... а и изобщо.
Виж целия пост
# 431
Цуцко, разбира се, че може и с повече мая, както ти е удобно.  Предимството на малкото мая е, че тесто става по-лесно усвояемо от организма, а и изобщо.
Да знам, че маята не е дотам полезна, не помня точната обосновка. Но просто не ми се удава. Ако днес си сложа тестото, утре със сигурност ще забравя, че трябва да го пека.
Само да кажа, че съм Куку (Cuckoo)
Виж целия пост
# 432
Mikkey, гледах твоята фокача с патладжан и запреглъщах, обаче... може ли да сложа повече мая и да си втаса като обичайното, а не за 24 часа? Аз не мога да правя такава дългосрочна планировка
Морена вече ти е отговорила, че по принцип може...ама ако е тази рецептата, за която говориш: https://www.mycookingcreations.com/2021/06/focaccia-con-verdure-grigliate-e.html ще стане, но с друго тесто, защото това е без месене и дългото втасване е ключово. Направи тестото по тази рецепта, без да слагаш песто (ако искаш): https://www.mycookingcreations.com/2022/06/focaccine-al-pesto-con-zucchine.html а просто смени плънката.

Cuckoo, винаги съм се чудила куку ли си или не? Ама скоро някой те нарече "цуцко" и реших, че съм в грешка. Joy
Виж целия пост
# 433
Само да кажа, че съм Куку (Cuckoo)
Ох, умори ме от смях...

Гледах предване, че много хора си мислят, че имат проблем с глутена.... ама като ядат паста нямат прблем... та проблемът е маята.  Как точно и аз не знам.  
Аз лично минах на квас, без да ми се е наложило. Simple Smile  И ни е много добре, не ни става тежко...
Виж целия пост
# 434
Моля за помощ,имам една кутия подсладено кондензирано мляко и искам да го направя на някакъв крем за торта,ще съм благодарна ако ми предложите идеи. Благодаря предварително!

любимият ми бърз крем за торта - маскарпоне, заквасена сметана и конд. мляко
1 консерва кондензирано мляко
200 мл сметана и 1/2 маскрпоне като реда на слагане всеки 1 опитен сладкар го знае
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия