СЕДМИ КЛАС - трето и четвърто класиране

  • 68 901
  • 761
# 600
Desive 78, Elli Честито! Нека децата да са щастливи в техните си училища! 🥰
Виж целия пост
# 601
Здравейте на всички ,може ли мнения как става директорското класиране в колко училища може да се кандидатства.
Виж целия пост
# 602
Честито и от мен на смелите и успелите. Има ли вече статистика за Варна?
Виж целия пост
# 603
Desive78, Elle, честито! Попътен вятър на децата и да са им на късмет новите паралелки !
Честито и на други, ако има, осмелили се да участват.
Hris, за 5то или т.нар. допълване на паралелките по ДПП ще има отново списък със свободни места по училища публикуван на сайта на РУО, също излиза и график за подаване и обявяване на класиране за всяко училище. Изтеглите ли дипломата, може да обикаляте колкото прецените вие на брой училища, стига да не им съвпадат сроковете. След това започва дебнене на сайтовете вече, защото може да има и 6то, 7мо... и т.н.
Виж целия пост
# 604
Честито! И адмирации за смелостта. Заслужено!
Виж целия пост
# 605
Desive78, Elle, честито! Попътен вятър на децата и да са им на късмет новите паралелки !
Честито и на други, ако има, осмелили се да участват.
Hris, за 5то или т.нар. допълване на паралелките по ДПП ще има отново списък със свободни места по училища публикуван на сайта на РУО, също излиза и график за подаване и обявяване на класиране за всяко училище. Изтеглите ли дипломата, може да обикаляте колкото прецените вие на брой училища, стига да не им съвпадат сроковете. След това започва дебнене на сайтовете вече, защото може да има и 6то, 7мо... и т.н.

Пише, в сайта на РУО, че може да се кандидатства на пето /директорско/ класиране в колкото училища иска детето, ако има обявени свободни места. Но по-горе в сайта им пише, че кандидатстването става с оригинална диплома за завършен седми клас. Само аз ли не разбирам как става това? Оригиналът е един. Ако кандидатстваме в две училища как да оставим в двете оригинал?
Виж целия пост
# 606
Давам пример:
НЕГ приема документи за 5-ти етап до 19 август и обявява класираните на 20 август
НПМГ приема документи за 5-ти етап до 25 август и обявяване класираните на 26 август

Има възможноста ако не се класира в НЕГ, да подаде в НПМГ.
Избрах училищата и датите произволно. При повечето най-вероятно ще има застъпване.
Виж целия пост
# 607
Четох тези дни една стара тема от 2021. Тогава, на четвърто класиране НЕГ са обявили 3 свободни места. Подаването на заявления е ставало в един ден, до 12 часа на обяд, в 13 са обявили класираните и веднага  е трябвало да се запишат. Аз така си обяснявам да можеш да обикаляш училищата. Само, че ако всички училища решат в един ден да направят класирането, ще се затвори възможността да подадеш на няколко места.
Виж целия пост
# 608
За директорското кандидатстване оригинала на дипломата САМО се показва при подаването на заявлението за класиране. Затова може да я ползвате в колкото си искате училища, стига в някое от тях вече да не са ви класирали и да имате краен срок за записване - при което трябва вече да си дадете оригинала от дипломата, или не я подавате и не се записвате като загубите мястото чакайки класирането в друго училище, което има обявени различни срокове.
Виж целия пост
# 609
За 5-то класиране се подава само в едно училище с оригиналното свидетелство.
В общи линии е както го е писала aniK.
Малко си е като игра на котка и мишка.
Единствено ако има разминаване в датите можете да участвате в повече от едно класиране.Или просто накрая е където има незапълнени места ,просто защото няма достатъчно кандидати. Simple Smile
Виж целия пост
# 610
Честито, браво и поздравления за преценения и поет риск на дамите, похвалили се с успех на това класиране! Попътен вятър на децата им!
На другите - дано поддържат огъня в темата до края на играта, и също да се отчетат щастливи!
Виж целия пост
# 611
На 5-то класиране могат да участват само или некласирани досега или ОТПИСАНИ от там, където са приети. Т.е. не може хем да си записан и да си пазиш мястото където вече си приет, хем да кандидатстваш за 5-то класиране. Всъщност, както беше и при досегашните последни класирания (освен второто). И в тази хипотеза, можеш да участваш за всички училища (не само едно), стига да не си ЗАПИСАН никъде в системата на МОН. Консултирано е днес, важното е да не си записан никъде или да си отписан.
Виж целия пост
# 612
На 5-то класиране могат да участват само или некласирани досега или ОТПИСАНИ от там, където са приети. Т.е. не може хем да си записан и да си пазиш мястото където вече си приет, хем да кандидатстваш за 5-то класиране. Всъщност, както беше и при досегашните последни класирания (освен второто). И в тази хипотеза, можеш да участваш за всички училища (не само едно), стига да не си ЗАПИСАН никъде в системата на МОН. Консултирано е днес, важното е да не си записан никъде или да си отписан.

А как става “технически”  кандидатстването в повече от едно училише, ако се засичат сроковете им за подаване на документи?
Виж целия пост
# 613
Здравейте,
Малко да отклоня темата Simple Smile.!?
За първи път ще трябва да купим карта за градски транспорт на госпожицата.
Как най-лесно може да стане, сега може ли, какви документи трябват и онлайн ли се прави регистрация или на място в пункт???
Виж целия пост
# 614
Здравейте,
Малко да отклоня темата Simple Smile.!?
За първи път ще трябва да купим карта за градски транспорт на госпожицата.
Как най-лесно може да стане, сега може ли, какви документи трябват и онлайн ли се прави регистрация или на място в пункт???
Ние не ползваме транспорта, все с коли сме. Та на младежа -обадих се на телефона на градска мобилнист, кой е най-близкият пункт, който издава ученически карти. Любезно ме информира за два в близост до офиса. Отидох с личната му карта от училище. Снимка която сканират и ми върнаха. Попълних заявление и за 5 минути получих карта. Зарежда си я сам, чекира си я сам в метрото и автобуса. Каза, че основно на две места я зарежда, ама кои са идея си нямам Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия