Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 36

  • 36 392
  • 887
# 360
Здравейте, моя син го кърмя в 3 през ноща и след това в 6 се събужда и към 7 му давам закуска. Това мляко в 3 брои ли се за сутрешно мляко?
Виж целия пост
# 361
Здравейте! Сигурно е коментирано, но искам да попитам. Имам упорита бактериална инфекция. Лекувах се 10 дни с амоксиклав, за съжаление без успех. Личната ми изписа Зинат от 500 за още 7-10 дни. Звънях на педитъра на децата, да попитам дали мога да кърмя 4 месечното си бебе, той каза да, но много бързаше и не знам дали разбра за кой антибиотик става дума. Моля за малко информация, защото и без това вече дохранвам, не ми се иска да спирам с кърменето сега, дори да не е изцяло хранете с нея!
Виж целия пост
# 362
Моя го кърмя заради зъбоникване а и защото ме мързи да го друсам сигурно поне 5 пъти през нощта  и не не мисля,че в 3 часа се води закуска
Здравейте, моя син го кърмя в 3 през ноща и след това в 6 се събужда и към 7 му давам закуска. Това мляко в 3 брои ли се за сутрешно мляко?
Виж целия пост
# 363
Зинат е съвместим. Желателно е и Вие, и бебето да приемате пробиотик.
Виж целия пост
# 364
Благодаря Ви! Да и двамата приемаме пробиотик.
Зинат е съвместим. Желателно е и Вие, и бебето да приемате пробиотик.
[/quote]
Виж целия пост
# 365
Здравейте,
Имам изписани Арилин Рапид 1000 мг по един вагинален песар за 2 дни и Гино Певарил 150 мг. за 3 дни. Въпроса ми е съвместими ли са с кърменето? Бебето е почти на 2 месеца, само на кърма.
Виж целия пост
# 366
Здравейте,
Имам изписани Арилин Рапид 1000 мг по един вагинален песар за 2 дни и Гино Певарил 150 мг. за 3 дни. Въпроса ми е съвместими ли са с кърменето? Бебето е почти на 2 месеца, само на кърма.
Здравей, можеш да проверяваш в e-lactancia. За тези двете пише, че са безопасни при кърмене.
Виж целия пост
# 367
Здравейте, малкия е на 1,3г до сега никога не е било проблем да го приспя без гърда ,но от 3 дне на сам не иска да заспи без гърддата заспива на нея включително вечер като се буди по 5 пъти иска да суче и ме дърпа ако се пробвам да приспя на ръце както до преди 3 дни се извива на дъга с изтеричен рев. На какво може да се дължи изведнъж тази привързаност към гърдата според вас
Виж целия пост
# 368
Здравейте, чела съм доста по темата и, доколкото разбирам, при нормално протичаща бременност - няма проблем да се кърми първото бебе все още. Иска ми се обаче малко опит от майките, които са минали през това - как се справихте?

ПС Не съм бременна, но просто обмислям следващи стъпки, хаха.
Виж целия пост
# 369
Това, което аз знам е, че при кърмене се отделя окситоцин, който може да стимулира контракции на бременна. Но реално май има доста жени, които го правят.
Виж целия пост
# 370
Окситоцинът при кърмене не е повече пт окситоцинът при секс и оргазъм, така че в общи линии, ако не е забранен секса, може да кърмите.
Аз кърмих до края на третия месец. Беше ми неприятно чувството последните две седмици, дъщеря ми си развали засукването и стана още по-кофти. Отби се самичка, според мен заради намалялото количество.
Виж целия пост
# 371
Welt, каква е разликата между двете бебчета? Трудно ли се справихте с малка разлика? Ако искаш, може и на лично. ^_^
Виж целия пост
# 372
Welt  казваш,че заради намалялото количество се е отбила дъщеря ти ,тогава дайте съвет как да си намаля кърмата ? Свела съм кърменята до минимум ,през деня има не повече от 3 кърменя ,вечер както казах по горе има поне още 3 а понякога повече зависи колко пъти се буди вечерта иначе в будно състояние през деня са 2-3 като си има напредвид,че преди бяха 10
Виж целия пост
# 373
И аз първото го отбих скоро след като разбрах, че съм бременна, исках си тялото само за себе си вече. На 1г7м беше детето тогава и бяха останали само кърмения преди заспиване, на обяд и вечер.
Виж целия пост
# 374
Здравейте, чела съм доста по темата и, доколкото разбирам, при нормално протичаща бременност - няма проблем да се кърми първото бебе все още. Иска ми се обаче малко опит от майките, които са минали през това - как се справихте?

ПС Не съм бременна, но просто обмислям следващи стъпки, хаха.

При мен се наложи да отбия в 5м от бременността.  Едно, че от както забременях всяко хранене на детето направо ме влудяваше друго,че се появяваха контракции от кърменета. Наложи доста висок прием на магнезий заради тях и в крайна сметка отбих малката. Е, на 2г и 1м беше почти, но се наложи, за да намаля риска за бременността.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия