Instant Pot - тема 4 - мнения, рецепти и съвети

  • 62 574
  • 738
# 495
Чушките на каква и функция и колко градуса?
Виж целия пост
# 496
Аз имам комбиниран 8 литра и правя абсолютно всичко на него.
Ако имах много място на плота бих взела и Вортекс с голямата кошница, която можеш да я разделиш и на две. Нямам никакво място обаче, а ако не ми е пред очите - няма и да го ползвам.
На комбинирания съм доволна от еърфрай функциите, запичането, печенето, дехидратирането. От мултикукър функциите само су-вид не съм пробвала още.
Запържвам си, пържа си, препичам, запичам, манджи и яхнии правя. Общо взето му взимам акъла, както мога. 😂😂

За Коледа мисля да си поръчам още един вътрешен съд от неръждаема стомана, защото обикновено готвя по няколко неща наведнъж.

О, а пък снощи си правих шишчета на Roast с този аксесоар, само че поръчан от Тему. Амиии, стана убиец. Аз обичам сухо месо, препечено, точно на границата да е прегоряло. 😂 Така си ги направих, иначе и за нормални стават.

Виж целия пост
# 497
Този кекс е правен в пота

И чушки пека.



И курабийки

Здравейте!
Обръщате ли това, което печете? И изобщо някъде има ли упътване как се пече? За пърженето ще си ползвам тиган.
В кой instant pot ги печете? Аз искам duo.
Виж целия пост
# 498
Чушките за около 25 min на air fty с едно две завъртания на не изпечените. Ползвам тази кошница 
или  тази.


 За кекса ползвам форма и върху решетката 50  min Bake


За курабийки и мъфини Bake  25 min
Виж целия пост
# 499
Печено месо (пилешко), разни печива (мъфини, баница, брауни, пица), манджи с месо и зеленчуци, от време на време спагети, скара (кюфтета, пържоли,), пилешки хапки. Често пържа пилешки сърца, дроб, воденички и свински черен дроб.
Аз съм с Instant Pot DUO CRISP + AIR FRYER. От изброените само пържа пилешки сърца, дроб, воденички и свински черен дроб. тези не знам как ще се получат, защото не съм готвила. Пица може би с гориво блат ще стане. За останалите яхнии и печено е без грешка. Пилето на грил мъжете не повярваха че не е купено първия път.
Как приготвихте пилето на грил?
Ако може рецепта, програма и време?
Виж целия пост
# 500
Слагам малко вода в основния съд и решетката, върху него пилето.изчистено и леко привързано да не се разпадне. Пускам на pressure Cook за 15 min и оставям само да се освободи налягането или 20 min, и освобождавам веднсга.за След това на gril 20 min, като съм намазала с масло и червен пипер.
Повечето рецепти си търся в тази група, но винаги нещо променям според нашия вкус.
Скрит текст:
.
Виж целия пост
# 501
Какво налягане на air fry?
Виж целия пост
# 502
Високо, аз на ниско нищо не съм приготвяла за почти година.
Виж целия пост
# 503
Високо, аз на ниско нищо не съм приготвяла за почти година.
Тази функция (airfry) е за печене с горещ въздух. Може би имате предвид готвене под налягане (pressure cook)?
Виж целия пост
# 504
Извинявам се редактирах.... Ама така е и тук и в кухнята, отивам да готвя.
Виж целия пост
# 505

О, а пък снощи си правих шишчета на Roast с този аксесоар, само че поръчан от Тему. Амиии, стана убиец. Аз обичам сухо месо, препечено, точно на границата да е прегоряло. 😂 Така си ги направих, иначе и за нормални стават.





Здравей, може ли линк Simple Smile
Аз имам от сайта на инстант пот, но едни ни идват малко. Търсих по домашни потреби, но не намирам
Виж целия пост
# 506
От Тему ги поръчах. Колежка поръчваше в офиса и просто и казах да ми врътне едно. Около 16 лв беше. Ако не беше тя, нямаше да поръчам сама никога само това от там.
Виж целия пост
# 507
В търсачката на Тему излизат много видове на "шишчета за въздушни фритюрници"
Виж целия пост
# 508
Чушките за около 25 min на air fty с едно две завъртания на не изпечените. Ползвам тази кошница 
или  тази.


 За кекса ползвам форма и върху решетката 50  min Bake


За курабийки и мъфини Bake  25 min


Тези кошници и приставки откъде се купуват? Сайта на Ип ли?

Още не съм отворила моя, а го имам от един месец.
Не знам защо така да ме е страх от това под налягане и водния тест.
Виж целия пост
# 509
Кекса може ли да се пече в instant pot duo? Не ми се купува по-скъп модел. Имам еърфрайер, но не съм се сещала да сложа решетка за да надигна формата, но той уреда е доста малък.
Ето един линк за шишчета: https://share.temu.com/Vj7xs1R6P5A
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия