За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 489
  • 762
# 165
Здравейте! Успях да изгледам последния епизод на Мастършеф и в отборната битка единият отбор приготви пухкави содени питки, но чух, че се спомена и бакпулвер. Търсих рецепти, обаче реших да попитам и всички Вас - имате ли изпитана рецепта за бързи пухкави питки със сода и бакпулвер? Благодаря!
Виж целия пост
# 166
Здравейте ,реших да правя кифлички, със суха мая. Само че...тестото ми вече 3 часа не втасва и това е. За какво мога да го оползотворя или да го изхвърлям?
Виж целия пост
# 167
bonbolina -сложете го както е покрито  в топла фурна =50 градуса, отворена и изчакайте. Ако все пак не живне - пица или пърленка/пиде.
Виж целия пост
# 168
Здравейте ,реших да правя кифлички, със суха мая. Само че...тестото ми вече 3 часа не втасва и това е. За какво мога да го оползотворя или да го изхвърлям?
Баница, тиквеник, щрудел.
Виж целия пост
# 169
bonbolina -сложете го както е покрито  в топла фурна =50 градуса, отворена и изчакайте. Ако все пак не живне - пица или пърленка/пиде.
Вече един час е във фурната, няма мърдане Smile
А дали може да престои до утре? Тогава да направя пица?
Виж целия пост
# 170
bonbolina -сложете го както е покрито  в топла фурна =50 градуса, отворена и изчакайте. Ако все пак не живне - пица или пърленка/пиде.
Вече един час е във фурната, няма мърдане Smile
А дали може да престои до утре? Тогава да направя пица?
Може, сложи го в кутия, добре затворена в хладилника.
Виж целия пост
# 171


Може, сложи го в кутия, добре затворена в хладилника.

Благодаря, момичета!
Виж целия пост
# 172
Здравейте ,реших да правя кифлички, със суха мая. Само че...тестото ми вече 3 часа не втасва и това е. За какво мога да го оползотворя или да го изхвърлям?
Може да му добавиш и читава мая. Simple Smile
Виж целия пост
# 173



А как да я вложа? Тя и тази си беше в срок, ама... И отново суха или жива мая да добавя?
Виж целия пост
# 174
Някой чувал ли е за нещо такова -сирене в саламура в буркани Grinning Току що го видях в една страница и са питали,но никой не е отговарял с подробности,само че е домашно краве сирене в саламура и се нагрявала капачката ,за да се вакумира.Какъв ли срок има се чудя? В гугъл намирам само мариновано сирене.
Виж целия пост
# 175
Здравейте! Успях да изгледам последния епизод на Мастършеф и в отборната битка единият отбор приготви пухкави содени питки, но чух, че се спомена и бакпулвер. Търсих рецепти, обаче реших да попитам и всички Вас - имате ли изпитана рецепта за бързи пухкави питки със сода и бакпулвер? Благодаря!
Ето от мен https://pep-4o.blogspot.com/2023/08/blog-post.html?m=0
Пухкави са и много вкусни докато са топли
Виж целия пост
# 176
Скрит текст:
Здравейте! Успях да изгледам последния епизод на Мастършеф и в отборната битка единият отбор приготви пухкави содени питки, но чух, че се спомена и бакпулвер. Търсих рецепти, обаче реших да попитам и всички Вас - имате ли изпитана рецепта за бързи пухкави питки със сода и бакпулвер? Благодаря!

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_3.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2020/12/blog-post_25.html
Виж целия пост
# 177
Mikkey, имам, но са малки, не за 1 литър.
Ще го направя според съветите следващи път.

Ползвам млековарка и нищо, ама нищо не ми загаря. Невероятно улеснение и удобство е.
Виж целия пост
# 178
Някой чувал ли е за нещо такова -сирене в саламура в буркани
Така се съхранява домашно прясно сирене, саламурата е вода и сол, много е вкусно и не знам да е стояло дълго 😁
Виж целия пост
# 179
Благодаря за предложенията! Flowers Hibiscus
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия