Имоти за деца и внуци

  • 22 347
  • 575
# 210
Няма да влизам в обяснителен режим. Имам дългогодишен поглед над кол центровете:). Не са панацеята, която се изкарва тук и която донякъде бяха в началото. Поне са на светло и няма да си пишем за сервитьорки по морето, ама канадското.
Виж целия пост
# 211
Абсурдно е да се мисли, че учащ, било то и в България може сам да си покрива всичко и да учи сериозно.
Така си мислиш ти, обаче.
Има много работи, които позволяват студент да се издържа съвсем сам и да учи.
Много от т.нар кол центрове, в тях работят основно студенти, крупиета, и куп други дистанционни работи. Както казах един клин и компютър разстояние.


Ти работила ли си в кол център? Защото аз съм.

Като си студент ти е време да ходиш по стажове и да търсиш възможност за развитие в професията. Иначе и сервитьорка можеш да си, но освен пари, тази работа какво носи? Кол центровете са начална възможност, аз също съм работила на такова място, но освен изцеждане и пари, няма много смисъл да седиш.
Не идеята да работиш нещо там, за да се издържаш, а да се развиваш професионално и образованието да не страда.
Виж целия пост
# 212
Абсурдно е да се мисли, че учащ, било то и в България може сам да си покрива всичко и да учи сериозно.
Така си мислиш ти, обаче.
Има много работи, които позволяват студент да се издържа съвсем сам и да учи.
Много от т.нар кол центрове, в тях работят основно студенти, крупиета, и куп други дистанционни работи. Както казах един клин и компютър разстояние.


Ти работила ли си в кол център? Защото аз съм.

Като си студент ти е време да ходиш по стажове и да търсиш възможност за развитие в професията. Иначе и сервитьорка можеш да си, но освен пари, тази работа какво носи? Кол центровете са начална възможност, аз също съм работила на такова място, но освен изцеждане и пари, няма много смисъл да седиш.
Не идеята да работиш нещо там, за да се издържаш, а да се развиваш професионално и образованието да не страда.
Не съм работила, но дъщеря ми е в такъв център от 2010.
Идеята е да можеш да се издържаш, и е в противовес на твоето твърдение
Абсурдно е да се мисли, че учащ, било то и в България може сам да си покрива всичко и да учи сериозно.
Но ако не ти харесват кол центровете има и много други опции.
Виж целия пост
# 213
Няма как да си на две места едновременно. Или си на лекции, или на работа. Ами лекциите и упражненията служат за нещо все пак. Постоянно те няма, постоянно губиш материал. Накрая нито ученето е учене, защото все отсъстваш, нито работата работа, защото все си уморен. Накрая и не знам какъв висшист си, не знам и на Запад дали са ок в университета да те е нямало на 90% от занятията.
Виж целия пост
# 214
Никой не е казал на си на две места едновременно.
Знаеш си предварително графика на лекциите и упражненията, можеш да си нагодиш графика за работа спрямо тях.
Виж целия пост
# 215
На "Запад" университетът трябва да одобри работното място и работните часове. И нямаш право да отсъстваш без уважителна причина, но често лекциите са съобразени така, че студентите да имат време и за работа, и за почивка, и за учене, вкл. имат често 3 или 4 дни в седмицата само лекции (зависи от програмата и от университета). Обичайно университетът се явява посредник в търсенето и предлагането на работа. Понякога е в кампуса или дейност, свързана с университета и т.н.
Далеч от нашенската организация. Скоро говорих със съседско дете, което в СУ има лекции от 8 до 11 и от 16 до 20 в един ден. От 9 до 12 и от 18 до 20 в друг. Всеки ден от седмицата. Съобразяването не е със студентите, а с преподавателите. Студентите си уплътняват времето по кафенетата. Така няма наистина време да работи някъде почасово и пак не е пречка да си извади лаптопа в кафенето и да работи нещо, което не изисква физическо присъствие. И пак е ограничаващо.
Виж целия пост
# 216
Няма да влизам в обяснителен режим. Имам дългогодишен поглед над кол центровете:). Не са панацеята, която се изкарва тук и която донякъде бяха в началото. Поне са на светло и няма да си пишем за сервитьорки по морето, ама канадското.

Ние нямаме море! Само езера и три океана.
Фивър, твоят живот, поне така както го описваш е перфектен. Вие сте перфектни, работата ви е перфектна, децата ви, и петте, са перфектни. Сега и внуците и те ще са перфектни. Имате си жилища, за вас, за децата, курортно жилище. Живи родители, които се справят сами. Само че не всички сме перфектни с перфектен живот. Това, вашето, е по-скоро изключение.

Моят живот изобщо не е бил перфектен. Докато специализирах в чужда държава, бях без жилище, тоест на квартира, с прилично заплащане, но без възможност за стабилност. После се роди детето, а ние с моя мъж бяхме в различни градове, плащахме за две квартири, прекрасната ми свекърва ми помогна с детето, но ние не знаехме къде ще живеем в крайна сметка, та нямаше смисъл да купуваме жилище. Междувременно загубих всичките си близки в рамките на две години, като последно загубих майка си, с която имах много силна връзка. Това докато детето ми нямаше две години, а аз още специализирах. Постепенно нещата се успокоиха и потръгнаха, но сме имали тежки моменти. Та не е лошо човек да гледа малко по-далеч от носа си и да приеме, че всеки има своята история… и тя не винаги е приказка.

Титина, ти говориш теоретично, а момичето ти казва каква е действителността. Тя явно си е нагодила нещата, но никой не е от камък. Справя се, явно, но не и е лесно. И на мен ми е лесно от моментната си позиция, добре осигурена, седнала на дивана рано сутринта, пия си кафето, да обяснявам колко е лесно да учиш и работиш, даже и да нямаш помощ. Ти била ли си в нейното положение? Ако не си била, не се опитвай да я убедиш колко и е лесно!

Фивър, не навсякъде е така, както го описваш. Това е твоя опит. Моят е различен. Никой нищо не е одобрявал. Учат пет дни в седмицата. Дори и да нямат лекции, имат много проекти. Не е никак лесно!
Виж целия пост
# 217
Ох, боже.. всяко нещо ли трябва да се обяснява по 20 пъти специално за Титина.

Говоря два западни езика. В кол център съм могла да започна още на 18 г. Но тази работа е изцеждаща и няма нищо общо с професията ми. Можех и като студентка да работя това, но избрах стажове, нископлатена работа на 4 часа пак, за да имам сили, време и енергия за лекции и учене плюс да трупам стаж. Мои колеги от бакалавъра караха стажове и след това ги назначиха на щат. Така успяха и да се реализират доста по-добре от колеги, работещи каквото намерят. Имах колега, който продаваше на клекшоп, друга сервитьорка, трета продавачка в мола. Даж издържаш се, на цената на това да си вечно изпуснал нещо в уни. Колкото и гъвкав график да имаш, никога не можеш да си на 100%. Последната година от бакалавъра си работих в кол център. И като сложиш малко преподавателски произвол, един днес казал да отидеш за нещо, ама после се оказва, че го няма. Утре обаче си на работа, не можеш да отидеш. Последната година завърших на магия, не си написах дипломната работа навреме и се дипломирах по-късно.

Не знам какъв е зора да се обяснява колко е невероятно да се работи в кол център, само и само защото можеш да се издържаш. Ами сервитьорка в оборотна кръчма прави и по 3500 к на месец, ама мерси.. не бих се хванала!
Виж целия пост
# 218
Титина, ти говориш теоретично, а момичето ти казва каква е действителността. Тя явно си е нагодила нещата, но никой не е от камък. Справя се, явно, но не и е лесно. И на мен ми е лесно от моментната си позиция, седнала на дивана рано сутринта, да обяснявам колко е лесно да учиш и работиш, даже и да нямаш помощ. Ти била ли си в нейното положение? Ако не си била, не се опитвай да я убедиш колко и е лесно!
Не аз нямам опит, но обясних как го прави дъщеря ми + бебе (работеща, върна се на 2 месец след раждането)+ докторантура.
Мисля, че тона ти не е много на място.

Ох, боже.. всяко нещо ли трябва да се обяснява по 20 пъти специално за Титина.

Не мило дете, ти не си разбрала.  Това, че ти не искаш да го правиш, не ти дава право да твърдиш, че

Абсурдно е да се мисли, че учащ, било то и в България може сам да си покрива всичко и да учи сериозно.
Ти не искаш това, не искаш онова. Нормално, щом има някой да плаща
Виж целия пост
# 219

gotemperor, нищо не внушавам, нито спорим тук.
Аз също казах, че образованието може да е евтино при определени условия ... да е по-евтино при наличие на осигурен имот (независимо дали като спестени разходи от наем или като даване под наем и ползване на средствата).

Да, разбрахме - който няма 30 000лв  за образование да извади 250-400 000 за имот, за да го дава под наем.
Добре го каза някой назад за хляба и пастите Rolling Eyes
Не мисля, че с теб ще е възможно да намерим общ език.
Виж целия пост
# 220
Титина, ти говориш теоретично, а момичето ти казва каква е действителността. Тя явно си е нагодила нещата, но никой не е от камък. Справя се, явно, но не и е лесно. И на мен ми е лесно от моментната си позиция, седнала на дивана рано сутринта, да обяснявам колко е лесно да учиш и работиш, даже и да нямаш помощ. Ти била ли си в нейното положение? Ако не си била, не се опитвай да я убедиш колко и е лесно!
Не аз нямам опит, но обясних как го прави дъщеря ми + бебе (работеща, върна се на 2 месец след раждането)+ докторантура.
Мисля, че тона ти не е много на място.

Ох, боже.. всяко нещо ли трябва да се обяснява по 20 пъти специално за Титина.

Не мило дете, ти не си разбрала.  Това, че ти не искаш да го правиш, не ти дава право да твърдиш, че

Абсурдно е да се мисли, че учащ, било то и в България може сам да си покрива всичко и да учи сериозно.
Ти не искаш това, не искаш онова. Нормално, щом има някой да плаща

Титина, момичето обясни няколко пъти, че няма кой да плаща. Тя си плаща сама. Дъщерята на мъжа ти не е принудена от обстоятелствата, предполагам.
Като човек, правил и докторантура, и гледал бебе, абсурд да правиш докторантура, да работиш, че и бебе да гледаш. Кой и гледа бебето докато си прави докторантурата? Не ми казвай, че е тя. Няма начин. Аз съм специализирала с бебе. Ами имах помощ. Мъж, свекърва, зълва, близка съседка. Иначе няма как.
А докато правих докторантура вярно, работех, но не в кол център, ами преподавах на студенти. Нищо ми няма на тона. Смятам, че изказването ти е доста цинично. Предполагам, че докато си учила не ти се е налагало да работиш….
Виж целия пост
# 221
Титина, от 15 страници обяснявам, че няма кой да плаща. Ако си прочела, вече съм на 31. Уча редовно магистратура и работя на добра работа.

Постовете ми са свързани с бакалавъра, който учих с набора си, в периода 2012-16. Очевидно не съм умряла от глад, щом пиша тук. А не е имало кой да плаща. Въпросът не е да работиш в кол център и да си мислиш, че това е невероятната перспектива. Съжалявам, за мен е било важно да се развивам като професионалист в областта, която учех. Със стажове и работа на 4 часа тук и там не става. А като сервитьорка, оператор в кол център и не знам си какво.. ясно, ама дали това е зора?
Виж целия пост
# 222
Абе не разбрахте ли, че ако не можете на куп да учите, работите минимум на 8 часа, да гледате бебе, да карате докторантура и да се издържате сами за нищо не ставате.
Ами че то е много лесно, какво ми се оплаквате тука!
А най-лесно е когато друг го прави!
И следва поговорката, че на чужд трибуквеник и 100 тояги са малко...
Виж целия пост
# 223
Аз също съм го правила, с помощ. Не от родителите, което е темата, но с помощ. И си е мизерия.
Така че една помощ под формата на имот никому не е излишна. Дали ще е със символичен или без наем, дали ще се продаде, дали ще се рентиерства, варианти много, ако имаш имот. Като нямаш, налягаш парцалите, работа има, но имот за хиляди евро не се купува с тая работа. Ако можех,бих осигурила на децата наследствени имоти. Ако случайно получа такива,  както някой назад писа - ще ги ценя като имоти на рода и ще ги запазя и предам нататък. Дано пък получа Innocent
Виж целия пост
# 224
Титина, ти говориш теоретично, а момичето ти казва каква е действителността. Тя явно си е нагодила нещата, но никой не е от камък. Справя се, явно, но не и е лесно. И на мен ми е лесно от моментната си позиция, седнала на дивана рано сутринта, да обяснявам колко е лесно да учиш и работиш, даже и да нямаш помощ. Ти била ли си в нейното положение? Ако не си била, не се опитвай да я убедиш колко и е лесно!
Не аз нямам опит, но обясних как го прави дъщеря ми + бебе (работеща, върна се на 2 месец след раждането)+ докторантура.
Мисля, че тона ти не е много на място.

Ох, боже.. всяко нещо ли трябва да се обяснява по 20 пъти специално за Титина.

Не мило дете, ти не си разбрала.  Това, че ти не искаш да го правиш, не ти дава право да твърдиш, че

Абсурдно е да се мисли, че учащ, било то и в България може сам да си покрива всичко и да учи сериозно.
Ти не искаш това, не искаш онова. Нормално, щом има някой да плаща

Титина, момичето обясни няколко пъти, че няма кой да плаща. Тя си плаща сама. Дъщерята на мъжа ти не е принудена от обстоятелствата, предполагам.
Като човек, правил и докторантура, и гледал бебе, абсурд да правиш докторантура, да работиш, че и бебе да гледаш. Кой и гледа бебето докато си прави докторантурата? Не ми казвай, че е тя. Няма начин. Аз съм специализирала с бебе. Ами имах помощ. Мъж, свекърва, зълва, близка съседка. Иначе няма как.
А докато правих докторантура вярно, работех, но не в кол център, ами преподавах на студенти. Нищо ми няма на тона. Смятам, че изказването ти е доста цинично. Предполагам, че докато си учила не ти се е налагало да работиш….
Бебето е на ясла през деня, иначе тя със съпруга си покриват другите неща ( забравих има и някакви упражнения в университета, които води)....то за това и докторантурата и се проточи....значи за теб си успяла, другите няма как
Само предполагаш, че не ми се е налагало да работя.
Студентка съм била края на 80те и началото на 90-те. Мама без работа, тати университетски преподавател. Знаеш ли какво е да караш само на стипендия, да ядеш мухлясъл хляб.(от тогава ни лютеница, ни консервирана храна хапвам). Дано никога не го разбереш. Работа само на черно, но ти е все тая, трябва да се яде. Хората се връщат за празниците, а ти за да работиш по оранжериите, с циганите.
А да имах апартамент, мой е от дете. Имахме кувейтски студенти квартиранти. Когато нападнаха Кувейт 1990 г, им блокираха авоарите, та наем нямаше. На родителите ми не им даде душа да ги изхвърлят на улицата ( когато отвориха границите дойдоха техните родители и плати наемите и режийните), но 2 години, нямахме доходи от там.
Цинично ли ти се струва, ами той живота е циничен, но за разлика от теб не си позволявам да охарактеризирам изказванията ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия