Имоти за деца и внуци

  • 22 328
  • 575
# 345
Добре де, две деца, общи родители и два имота, единият остава изцяло за едното дете, другият трябва да е за другото. Как така братът наследява от бащата имот, а за сестрата няма дял там? Права е да иска да е на нейно име преди смъртта на майката иначе ще се окаже наследник на 1/6-1/2 , а брат й с апартамент плюс 1/2-5/6 от другия... Гадна история, но наистина е най-добре някои неща да се уреждат навреме - всеки да си знае неговото и да няма претенции за чуждото...
Виж целия пост
# 346
Нямала късмет жената ни на мъж, ни на деца. Много ми стана мъчно за нея.
Виж целия пост
# 347
Чакай малко, мъжа тя си го е избирала, нали? Не й се е паднал на лотария. Децата й са от мъжа, който си е избрала. Тя си ги е гледала и възпитавала. Едното й дете иска да си живее в имота, но да е сигурно, че нещо от родителите ще остане и за него, нормално. Другото явно не е читаво - заплашва, изнудва, манипулира и цели да обсеби всичко за себе си. Мъчно ми е за съфорумката - не е случила нито на родители, нито на брат. Дано поне си е избрала нормален мъж и децата й да станат хора.
Виж целия пост
# 348
Мама Ру, той бащата е прехвърлил на сина си лично негово жилище. Така е преценил.
Може би е наказал по този начин дъщеря си, че е взела страната на майка си по развода.
И сега майката няма полезен ход. Ако прехвърли идеалните си части на дъщеря си, братът пак ще има по една шеста.
Виж целия пост
# 349
Баща ми приживе приписа един апартамент на брат ми, за това, че си трайкаше като я биеше. Имотът беше наследство от баба и дядо и не беше в сио. Баща ми законно се разпореди с него, съответно от там има брат ми този ап. Обаче той продължава да си е при мамето, да не помислите, че се е изнесъл.

От другия апартамент имаме - мама 1/2, аз и брат ми по 1/4. При развода нямаше подялба на имуществото. Татко имаше 1/2. Мама 1/2. И съответно 1/2 на татко се дели на 1/4 за мен и толкова за брат ми.

Така е, Тайс. Ама пуста ми съвест, биха майка ми и аз не можах да замълча. Не съм мислила ни за имоти, ни за нищо като видях майка си да трепери пребита. На никого не пожелавам това да види. Можеше да е инвалидизирана след побоя. Късмет имаше, че оцеля без физически увреждания. И да мълча ли? За да ме наградят с имот?

Ама сега същата ми тая майка не иска да остави другия ап на мен, защото бил по-голям и не било честно спрямо брат ми за мен голям апартамент, за него малък.

Ако сега ми прехвърли 1/2 дял, то брат ми остава с 1/4. Ама нарочно не иска да му я изплатя. Аз исках. Бях говорила с банката и подготвях документи вече. Уж беше съгласен, после се отказа. И дойде да заплашва майка ми, косвено и мен. Сега новата песен е, че съдиите са негови хора и щял да ми вземе дяловете и да ме остави без нищо. Това е.
Виж целия пост
# 350
Този е голям глупендер, извинявай, че го казвам . Точно пък в делба , дето всичко е в идеални части, ще те лиши. Да, бе, да 😊.
Дано са ви читави адвокатите, и чрез преговори да стигнете до разумен изход. Иначе всички губите.
Пожелавам успех!
Виж целия пост
# 351
Този е голям глупендер, извинявай, че го казвам . Точно пък в делба , дето всичко е в идеални части, ще те лиши. Да, бе, да 😊.
Дано са ви читави адвокатите, и чрез преговори да стигнете до разумен изход. Иначе всички губите.
Пожелавам успех!

Благодаря! Ами глупендер даже му е малко. Майка ми се е изплашила, че и тя остава на улицата, защото той ще заграби всичко и нейните дялове ще вземе. Въобще драма и пак драма. Аз мисля, че добри адвокати намерих, като цяло аз не съм искала никого да ощетя, нито него, нито майка си. А някак да се разберем. Обаче лакомията и алчността са нещо страшно.

За преговори вече няма шанс. Шест месеца водим преговори. Всеки ден е ново 20. Един ден вика ок, изплати ми дял и съм съгласен. На следващия вече е с ново мнение. Идва, заплашва.. не става така. За това и казах крайни заведох дело. Просто нямам нито енергия, нито желание да се занимавам с това. Все ми е тая какво ще се продава, кой ще го купува. Ще си получа някакви пари след години и това е.
Виж целия пост
# 352
Толкова е жалко да се изпокараш с най- близките ти хора за имоти...Абе хората не разбират ли, че никой нищо не е занесъл на оня свят. Дано,  никога не ми се случи. То, направо страшно...
Виж целия пост
# 353
Мама Ру, той бащата е прехвърлил на сина си лично негово жилище. Така е преценил.
Може би е наказал по този начин дъщеря си, че е взела страната на майка си по развода.
И сега майката няма полезен ход. Ако прехвърли идеалните си части на дъщеря си, братът пак ще има по една шеста.
Това, че е лично негово, означава ли, че дъщеря му няма запазена част? Защо си мисля, че родител не може да прехвърли само на едното дете, освен при дарение срещу гледане или фалшива покупко-продажба? Говорим за България, нали? Къде е делът на дъщерята от личното на бащата имущество? Запазеният дял се търси?
Виж целия пост
# 354
Мама Ру, той бащата е прехвърлил на сина си лично негово жилище. Така е преценил.
Може би е наказал по този начин дъщеря си, че е взела страната на майка си по развода.
И сега майката няма полезен ход. Ако прехвърли идеалните си части на дъщеря си, братът пак ще има по една шеста.
Това, че е лично негово, означава ли, че дъщеря му няма запазена част? Защо си мисля, че родител не може да прехвърли само на едното дете, освен при дарение срещу гледане или фалшива покупко-продажба? Говорим за България, нали? Къде е делът на дъщерята от личното на бащата имущество? Запазеният дял се търси?
Е, с издръжка и гледане го прехвърли. Не мога да оспорвам. Но издръжка и гледане нямаше, защото два-три месеца след сделката татко загина.
Виж целия пост
# 355
Грозен казус.
Не мисля обаче, че имотът е основното в него.
По-скоро основното е, че едното дете се чувства прецакано за сметка на другото.
Това чувство, че те гледат като второ качество човек, че не държат на твоето добруване, че генерално те обичат по малко (или въобще не те обичат) - мисля, че това огорчение е основното в този казус.
Виж целия пост
# 356
... Но издръжка и гледане нямаше, защото два-три месеца след сделката татко загина.

Ако прехвърлителят почине скоро след сделката, наследниците могат по съдебен ред да обявят договора за нищожен /да се иска разваляне/, поради липса на основание, защото поради скорошната смърт на прехвърлителя, приобретателят не е извършвал реално гледане и издръжка, т.е. не е изпълнил задължението си по възмездния договор.
Виж целия пост
# 357
Това е интересно. Има ли наистина такава практика и пречелят ли се такива дела?
Виж целия пост
# 358
Горката жена, мъжът и я пребива, синът и си трае, сега дъщеря и гледа да продаде имота на публичен търг. Как спят тези хора се чудя. Морал е ясно че нямат.
Виж целия пост
# 359
Мъжът си го е избирала горката жена, децата си ги е раждала и възпитавала. Дъщеря й иска да се защити от брат си, не си е и мълчала, когато са пребивали майка й. Какво да направи? Да махне с ръка и да зареже майка си? Алчният брат да обсеби и двете жилища като остави майка им на улицата или я вкара в гроба? Интересно и как бащата - наследодателя загива удобно 2-3 месеца след като прехвърля жилище на сина си срещу гледане и издръжка. И сега цели същото - да елиминира сестра си като настоящ (на 1/6) и бъдещ наследник на второто жилище и след това и майката да се спомине скоропостижно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия