Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 33

  • 118 654
  • 1 029
# 975

Вероятно сте член на група, канал, или като локация (не знам дали живеете в бг)... по някаква причина имате достъп. Аз нямам.
Виж целия пост
# 976
Става въпрос за неврочестоти (специално разработени звукове), които се пускат на децата просто да ги слушат за известно време всеки ден. Попаднах на различни клипове за тях. Не знам дали наистина има такъв ефект както споделят или е просто маркетинг.
Виж целия пост
# 977
Гледах го и аз,според ИИ не е читаво.
Виж целия пост
# 978
Ws teleshop:)
Виж целия пост
# 979
Не мога да го достъпна. Дадох линка и на ММ и той не го достъпва. И на него му казва че все едно нищо не ни отговаря насреща, когато въвеждаме линка. Странно. Може нещо да е по настойките у дома.
Виж целия пост
# 980
И аз не успях да отворя линка за тези честоти. Но според мен не е нужно нищо специално за това. Има изследвания върху въздействието на класическата музика на Моцарт върху развитието на мозъка  бебета и резултатите са много положителни. Всеки може вкъщи да пуска на децата, със сигурност няма да навреди.
Виж целия пост
# 981
Аз имам един такъв въпрос - понеже ме попитаха дали желая детето ми да мине ТЕЛК ,за сега казах ,че ще помисля ,само за това ,че на този етап нямам нужда от финансова помощ (едва ли ще можем да вземем нещо ) интересува ме дали ,ако детето ми е с ТЕЛК има закон ,който ме защитава да не бъда съкратена от работа ,понеже работата си я харесвам ,с удобно за мен работно време и що годе добро заплащане ,но има прекалено много желаещи и връзкари
Виж целия пост
# 982
Здравейте майчета!
Търся съвети къде да направим генни изследвания,по конкретно WES изследване.
Който има мнение,ще съм благодарна да споделите
Виж целия пост
# 983
Здравейте майчета!
Търся съвети къде да направим генни изследвания,по конкретно WES изследване.
Който има мнение,ще съм благодарна да споделите
Здравей! Ние правихме WES в лаборатория „Геника“ и въпреки че е сред по-скъпите, искрено я препоръчвам. Доколкото знам, има и по-евтини варианти, но в нашата пакетна цена влезе изследване на малката ми дъщеря, като взеха кръв за сравнение от нас и от голямата ѝ сестра. Чакахме резултатите 4 месеца. Макар да не познавам другите лаборатории, при „Геника“ е голям плюс, че периодично преразглеждат данните и би трябвало веднага да се свържат с нас, ако в бъдеще излезе нова информация.
Виж целия пост
# 984
Искрица колко ви излезна това пълно изследване,вие сте правили явно WGS,щом и от вас са взели проби?
Даде ли някаква насока за лечението,това изследване?
Виж целия пост
# 985
Искрица колко ви излезна това пълно изследване,вие сте правили явно WGS,щом и от вас са взели проби?
Даде ли някаква насока за лечението,това изследване?
Не, правихме WES. Изследването беше в началото на 2025 г. и струваше 3800 лв. За съжаление не даде конкретни насоки за лечение. Откриха само един de novo ген, който в момента се проучва – смята се, че има връзка със симптоми от аутистичния спектър, но все още не е официално потвърдено.
Виж целия пост
# 986
Важното е че други лоши неща са се отхвърлили.
Желая ви здраве!
Виж целия пост
# 987
Здравейте, синът ми е с тежък аутизъм и тежко умствено изоставане и се чудя какво ще се случи с него, като навърши 18г. Не самостоятелен е и неконтролируем и няма как според мен той да взима пенсия. Може ли няколко думи по въпроса? За момента посещава специализиран център, като "завърши" предполагам такъв за възрастни,но иначе не ми е ясно.
Виж целия пост
# 988
Здравейте, синът ми е с тежък аутизъм и тежко умствено изоставане и се чудя какво ще се случи с него, като навърши 18г. Не самостоятелен е и неконтролируем и няма как според мен той да взима пенсия. Може ли няколко думи по въпроса? За момента посещава специализиран център, като "завърши" предполагам такъв за възрастни,но иначе не ми е ясно.

И ние сме в подобна ситуация – имам дъщеря на 13 години и също често мисля със страх за бъдещето ѝ.
Относно притесненията Ви за периода след пълнолетието, понеже и аз се замислям за нашето бъдеще, съм проучила следната информация:
Настойничество (Попечителство): Тъй като децата ни не могат да вземат решения сами, след 18 г. се минава през съдебна процедура за запрещение. Така Вие ще бъдете назначен за негов настойник и ще можете законно да подписвате документи и да вземате решения вместо него.
Пенсията: Като настойник, Вие ще получавате и управлявате неговата инвалидна пенсия от НОИ. Парите ще се използват за неговите нужди, но под Ваш контрол.
Центрове за възрастни: След като „завърши“ специализирания център за деца, той може да премине в Дневен център за пълнолетни лица с увреждания. Там грижата и социализацията продължават в среда, пригодена за " възрастни.“
Има и опция да станете личен асистент: След 18 г. Вие можете да бъдете назначена за негов личен асистент към Общината. Така ще получавате заплащане и трудов стаж за грижата, която полагате за него у дома.
Виж целия пост
# 989
Тоест, родителят до края на живота си е "асистент", гледач на детето си, а психичното здраве на родителите, някой замисля ли се, тяхната кариера, живот?! След като родителят почине какво се случва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия