С какво ви дразнят свекървите? – 155

  • 37 879
  • 748
# 675
Давате на свекървата да публикува снимка на детето ви във Фейсбук!!??? Никога!
Виж целия пост
# 676
Давате на свекървата да публикува снимка на детето ви във Фейсбук!!??? Никога!
Не. Аз не си позволявам да качвам ,че тя . Праща ги по Месинджър.
Прати само мъжа си, без бебето. Майка му пак ще има снимка с детето за фейса. Но с нейното, не с твоето.
Идея Grinning
Виж целия пост
# 677
Естествено, че няма да ходиш, нека си отидат  да си се видят там. Мъжът ти очевидно не е неадекватен, а не е свикнал да се отстоява пред майка си за бебето.  Ама то е нямало как да се научи, като ти си била с тях и си вършила тази работа. Ще се научи и той, дай му пространство и възможност Simple Smile
Виж целия пост
# 678
При тези условия- живете близо, бебето е малко и бащата е податлив на влияние, бих отишла с бебето. Не ходите за първи път, споделила си своите виждания и са ти ясни свекървенските и номера. Правя забележка веднъж тихо и мило, втора с тон, трета няма да има- нерви излишни нямам,тръгвам си и бебе няма да видят поне половин година.
Времето върви напред и хората с времето търпят промени и се нагласят, ако за половин век не са се научили на толеранс и уважение - промяна не очаквай.
Виж целия пост
# 679
Тези мъже нали уж са нашия избор. Под запрещение ли са, с умствени проблеми? Имат ли думата при отглеждането и възпитанието на детето? Или са само донори на материал и след раждането на златното яйце, ВИЕ и само ВИЕ имате думата за неговото отглеждане?
Ако се наложи да влезете в болница, например за раждане на второ дете кой ще ви гледа първото след като таткото е неспособен?
Виж целия пост
# 680
Мама. Моята си 😃
Виж целия пост
# 681
Да речем, че таткото е абсолютно способен, когато е сам. Проверено.
Виж целия пост
# 682
Ние като сме ги избирали мъжете, тестовете са били друго, не за родителство😉
Същото е и със майките им, мили и добри докато се превърнат в свекърви и баби на златното яйце😁...живот🤗 времето поднася изненади - някои помъдряват, на други не им се получава.
Виж целия пост
# 683
Ние като сме ги избирали мъжете, тестовете са били друго, не за родителство😉
Същото е и със майките им, мили и добри докато се превърнат в свекърви и баби на златното яйце😁...живот🤗 времето поднася изненади - някои помъдряват, на други не им се получава.
Ами тогава лошия избор си е ваш!
На никого не пожелавам лоши неща, но ако таткото трябва да се превърне в основен отглеждащ родител какво правим? При мъже дето са избирани само за мъжки дейности, но не и за родители?
Виж целия пост
# 684
А не е ли възможно таткото просто да не смята за нужно да издребнява  и да прави скандали за несъществени неща както как майка му държи бебето? Все пак него го е държала доста успешно. И вместо снахата да ходи предварително подготвена за разправия и  да дебне, по добре да ги изпрати, пък да седне да си опъне  краката с някоя книжка, или каквото там си обича.
Виж целия пост
# 685
Животът е непредвидим- за радост или за съжаление😊 Няма категоричност за никого и нищо, малко са късметлиите случили на щастлива връзка за цял живот и факторите за това са много и разнообразни. Нищо не е еднопосочно и статично, или поне в този динамичен живот трудно се постига, малцина са късметлиите, но пък и за тях много може да се дискутира дали не е само фасада , голям процент компромиси от единия, търпимост от другия.
Виж целия пост
# 686

В очакване на свекървата.
Виж целия пост
# 687
Ние като сме ги избирали мъжете, тестовете са били друго, не за родителство😉
Същото е и със майките им, мили и добри докато се превърнат в свекърви и баби на златното яйце😁...живот🤗 времето поднася изненади - някои помъдряват, на други не им се получава.

Те все си повтарят как няма да са такива ама хакне ли ги критическата като мокър парцал точно такива стават...
Майка ми и тя откачи, но за разлика от свека нямаше мания да контролира всичко и всеки.
Виж целия пост
# 688
Това някаква мантра ли е?
Че човек не отговаря за нищо и нещата просто си се случват и така се избягва чувството, че носиш отговорност за изборите и животът си.
Много яко.

Виж целия пост
# 689
Не е, но някои хора имат криворазбрано чуство за отговорност и задължения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия