Сицилия - 5

  • 44 615
  • 731
# 330
Благодаря, evhen и Bradley 👍
Аз градчета търся за разходка, не плажове.
Да разбирам ли, че няма нещо крайно наложително като град около Палермо и да си оставя само дните за планираното вече?
Не видях Монреале да споменавате...
Виж целия пост
# 331
RebelHeart, и аз щях да предложа Монреале. Погледни също и Кастелмаре дел Голфо дали ще ти хареса.
Виж целия пост
# 332
Параход, Миленка, благодаря 👍
Обходих ги със стрийт вю-то, но не ме заинтригуваха по-скоро. Пиша 4 дни в Палермо и продължавам напред.
Виж целия пост
# 333
Благодаря, evhen и Bradley 👍
Аз градчета търся за разходка, не плажове.
Да разбирам ли, че няма нещо крайно наложително като град около Палермо и да си оставя само дните за планираното вече?
Не бях ходила в Палермо преди, но толкова много ми хареса, че хич не ми се мърдаше извън него, а съм човек, който повече от 3 дни не стои в един град без нещо странично. Но ето - 5 дни бях там и не съм се спряла за миг. Следващия път ще планирам направо 10 дни само там. Другата част - Таормина, Сиракуза, Катания, не бих повторила или поне не в близките години.
Може ли да разкажете малко повече какво може да се види в Палермо?
Виж целия пост
# 334
Благодаря, evhen и Bradley 👍
Аз градчета търся за разходка, не плажове.
Да разбирам ли, че няма нещо крайно наложително като град около Палермо и да си оставя само дните за планираното вече?
Не бях ходила в Палермо преди, но толкова много ми хареса, че хич не ми се мърдаше извън него, а съм човек, който повече от 3 дни не стои в един град без нещо странично. Но ето - 5 дни бях там и не съм се спряла за миг. Следващия път ще планирам направо 10 дни само там. Другата част - Таормина, Сиракуза, Катания, не бих повторила или поне не в близките години.
Може ли да разкажете малко повече какво може да се види в Палермо?
Самият град за мен има страхотен дух - жив и динамичен като енергия, което много ми допадна. Контрастите са навсякъде. Тъй като е бил покоряван над 10 пъти от различни култури, това е дало отпечатък в архитектурата, храната, културата. Когато пътуваме, обикновено първия ден си взимаме гайд, който да ни раздеве в града и да ни даде различна гледна точка от това което човек може да чете и гледа предварително. Някой път си взимаме частен тур, дру път с група. В случая просто се присъединихме към един от т.нар. безплатни турове, в края на който всеки дава колкото прецени. Освен него, успяхме да си букнем и обиколка, която е свързана основно с Фалконе и Борселино - героите на антимафия движението.  Историята на града е много интересна и си струва да се отделят няколко часа с гид, който да ви преведе през нея.

Извън горното, посетихме Катедралата и се качихме на покрива. Гробницата на Капуцинските монаси и граждани на Палермо. Влязохме в Театро Масимо - за съжаление не успяхме да си купим билети за представление, но се надявам следващия път. В неделя бяхме на църковна меса в църквата Марторана, която се води една от най-красивите в Италия, съчетаваща няколко архитектурни стила и микс от символи включително ислямски. Беше много приятно, защото в другите дни е туристическо, но в неделя достъп имат само местни, които са дошли за служба. Минахме и през Двореца Нормани. Ходихме и на футболен мач - беше емоционално.
Не успяхме да посетим музеите, които искахме поради липса на време.

Едно от местата с много хубави каноли е сладкарницата в манастира Санта Катерина - точно до Фонтана на срама до кметсвото. Не обичаме много сладкиши, но там се отбихме три пъти, опашките си заслужават. Относно храната -  има ужасно много места за хранене навсякъде, "уличната храна" е супер популярна, но е доста мазна, пържена и въглехидратна.
Виж целия пост
# 335
Каза Фалконе и се сетих, има музей на мафията в Палермо, безплатен е, оставяш на излизане каквото прецениш.

И като пътувате към Трапани се оглеждайте за ето този паметник. Това е мястото на атентата.

 https://g.co/kgs/nLgJbNK
Виж целия пост
# 336
Ако успеете да намерите този италиански филм (преди няколко години го даваха), той е хубав разказ за Фалконе, Томазо Бушета и част от ония събития.
https://www.imdb.com/title/tt7736478/
Виж целия пост
# 337
Здравейте, моля някой, който е наемал скоро "Rent a car" от летище Катания БЕЗ депозит и без кредитна карта, да ми препоръча надеждна компания 😊 Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 338
RebelHeart, виж и това - на изток от Палермо е. Не съм била там, но изглежда приятно. Аз съм си отбелязала и Sant'Elia за посещение. Изобщо този полуостров ми се струва доста интересен, ако те влече крайбрежието. Може и Багерия да ти допадне.
Виж целия пост
# 339
Този полуостров и аз съм го набелязала за разглеждане, когато пътувах с автобус от Палермо до Реджо Калабрия. Много е красиво крайбрежието.
Виж целия пост
# 340
Две филмови локации в района на Палермо.
Тук на площада е сниман основно "Ново кино Парадизо" - https://maps.app.goo.gl/kHvubfdMF8kV4zxo8
Тука е ясно от името, централен сюжетен елемент за "Кръстникът", но на практика снимките са протекли в Савока и Форца д'Агро в другия край на острова. https://maps.app.goo.gl/CRN1pDY4nhtkYEfM6
Виж целия пост
# 341
Изглежда много приятно това заливче Елиа, но ще ми задържи вниманието 15 минути, познавам се. Иначе има гара на 2-2.5 км, може да се стигне лесно.
Сложих едно кабърче на мапса и ще го имам предвид, благодаря 👍
Виж целия пост
# 342
Мисля да взема билети за 02.01. за няколко дни. Къде ще ми препоръчате да се спи като отправно място или няколко, като смятам да взема рентакар.
Виж целия пост
# 343
Мисля да взема билети за 02.01. за няколко дни. Къде ще ми препоръчате да се спи като отправно място или няколко, като смятам да взема рентакар.

Предполагам за Катания са билетите?
Ако ще е с кола, отправна точка може да е навсякъде, стига да е с паркинг. Но предвид това, че историческите центрове на малките градове са за без коли, аз бих избрала Катания.
Виж целия пост
# 344
И аз купих билети за април. Четири нощувки.
Сега мисля дали всички да са в Катания, или само първа и последна, или само последната.
Какво ще кажете за Сиракуза, дали е ок и там да има две нощувки?

И в коя посока да поемем да разглеждаме, като ще ползваме обществен транспорт?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия