Сицилия - 5

  • 44 632
  • 731
# 390
Момичета, може ли един тъп въпрос. Пристигаме в Катания с Раян късно вечерта. Ще има ли проблем да си хванем такси до Таормина? Виждате ли риск и недостатъци?
Таормина е на близо 70км от летището в Катания и се пътува около 1час.
Виж целия пост
# 391
Това ще е скъпо и може и нерви да образувате. Може и полетът да закъснее и да стане още по-късно. При късно кацане бих останала първата нощ в Катания.
Виж целия пост
# 392
Момичета, може ли един тъп въпрос. Пристигаме в Катания с Раян късно вечерта. Ще има ли проблем да си хванем такси до Таормина? Виждате ли риск и недостатъци?
Таормина е на близо 70км от летището в Катания и се пътува около 1час.

Продължителността, растоянието и парите не са проблем. Четох, че е 65 км и излиза около 100 евро. Въпросът е има ли достатъчно таксита след 0.00 на летището или да търся опция за трансфер?
Виж целия пост
# 393
Момичета, може ли един тъп въпрос. Пристигаме в Катания с Раян късно вечерта. Ще има ли проблем да си хванем такси до Таормина? Виждате ли риск и недостатъци?
Таормина е на близо 70км от летището в Катания и се пътува около 1час.

Продължителността, растоянието и парите не са проблем. Четох, че е 65 км и излиза около 100 евро. Въпросът е има ли достатъчно таксита след 0.00 на летището или да търся опция за трансфер?

По-скоро за това разстояние и час, моят съвет да букнете предварително такси - дали букинг или от другаде.
Виж целия пост
# 394
И аз те съветвам да резервираш предварително през booking.
Дори да има на място, не е гаранция че ще поемат далечен курс или че цената ще е очакваната. През booking е цивилизовано - въвеждаш си и полета и те следят за евентуално закъснение.
Но цените са от 140 до 355 евро според автомобила. Възможно е към стоте евро които са намерила да има оскъпяване на следваща стъпка предвид междуградския характер и че следва празно връщане на автомобила обратно.
Виж целия пост
# 395
Няма начин да няма такси, особено след като парите не са проблем, както е писано. За 150+ евро със сигурност ще намери на място.
Виж целия пост
# 396
На Сицилия съм от 2 дни и мисля, че това е идеалното време за разглеждане на острова. Няма навалици от туристи, всичко е потънало в зеленина, времето е приятно за разходка.
А този остров е съкровище за хора с изследователски дух като мен- извън основните туристически атракции, крие толкова много интересни места, всяко ъгълче има история и толкова разнообразен ландшафт на малка площ. Съжалявам, че съм само за 6 дни тук, а не поне за месец.
Виж целия пост
# 397
Ще се върнеш Wink И ние първия път установихме, че времето ни е малко, и се връщаме вече няколко пъти. Но винаги извън сезон, тогава е прекрасно!
Виж целия пост
# 398
Ние бяхме края на октомври и времето също беше топ, а напливът на туристи доста умерен Simple Smile С мъжа ми почнахме да се чудим дали да не си вземем жилище в Палермо, много ни допадна града.
Виж целия пост
# 399
Наскоро ми попадна предаване за семейство българи с 3 деца, които /от Лондон?/ се бяха преместили в едно сицилианско село. Отишли на почивка за 4 дни първия път. После купили от къщите по 1 евро и я ремонтирали. Така че - защо не?
Виж целия пост
# 400
Наскоро ми попадна предаване за едно семейство българи с 3 деца, които /от Лондон?/ се бяха преместили в едно сицилианско село. Отишли на почивка за 4 дни първия път. После купили от къщите по 1 евро и я ремонтирали. Така че - защо не?
Слагам в скрит текст, защото е оффтопик
Скрит текст:
И аз ги гледах. Но те са избрали наистина малко населено място в централната част на острова. На мен нито Таормина, нито Сиракуза ми харесаха, не бих живяла извън динамичен голям град. Затова и всъщност Палермо ми хареса толкова. Но ще видим, все още обмисляме, защото и Пулия също ни привлича като опция за ваканционен имот
Виж целия пост
# 401
Кристина Павлова, аз я следя във ФБ.
https://www.facebook.com/eticubeti/

Бе, хич не е зле човек и в морето да се топне. Миналата година точно с тази цел ходихме средата на октомври.
Виж целия пост
# 402
Същите! Охо, на страницата даже има оферти за къщи.
Разбира се, има много фактори - те сами си ремонтират, а ние изобщо не можем да правим това.
Виж целия пост
# 403
Същите! Охо, на страницата даже има оферти за къщи.
Разбира се, има много фактори - те сами си ремонтират, а ние изобщо не можем да правим това.

И изисквания към самата програмата като сума за инвестиране, период на ползване и обитаване и т.н.
Плюс, че доколкото помня са на общинско ниво и е възможно да има различия от община до община.ю

Иначе не за 1 евро също има доста приятни опции.
Виж целия пост
# 404
Здравейте,
опитвам се да направя оптимална програма за 6 нощувки на Сицилия, като това ще е първото ни посещение на острова. Целта на пътуването ни е спокойна разходка и кулинарен туризъм съчетани с посещения на исторически и природни забележителности. Абсолютно съм наясно, че няма как за това време да обиколим целия остров, още повече че ще ползваме обществен транспорт. Ще опиша накратко как аз си представям нещата и ще се надявам вие да ми дадете съвети и насоки. Знам, че много е писано, прочела съм цялата тема, но все пак... 
Кацаме в Катания в 14 ч. и съм решила директно да вземем автобус или влак за Сиракуза, където да останем за 3 нощувки. Не знам малко ли са, много ли са предвид желанието ми да разгледаме Ното, Модика и Рагуза. Ето тук ми е основното затруднение дали да пътуваме всеки ден от/до Сиракуза или  евентуално с 1 нощувка в Ното или Модика. Вероятно всичко това ще зависи от транспорта между тях, още повече, че в неделя влакове почти не се движели, а автобусите на рядко.
Следващите 2 нощувки мисля да са в Таормина, като тук все още не знам къде можем да се разходим в околността или да останем само в града. Само да отбележа, не предвиждам посещение на Етна.
Последната нощувка съм оставила за Катания, като смятам, че един ден ще ни е достатъчен да я разгледаме. Остана месец до пътуването и е крайно наложително вече да резервирам настаняването. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия