Паническо разстройство - 62

  • 39 138
  • 868
# 225
maca-niki2008, спирали сте го в продължение на 5 години ли?
Ако е така съвсем се отчаях!!!
Не, спрях го за 1-2 месеца, после няколко години не го пих.
психито казва че вече трябва да го спра
Виж целия пост
# 226
maca-niki2008, спирали сте го в продължение на 5 години ли?
Ако е така съвсем се отчаях!!!
Не, спрях го за 1-2 месеца, после няколко години не го пих.
Браво, бързо сте се справили, схема за спиране лекар ли Ви направи и след като го спряхте добре ли се чувствахте, ставаше ли Ви пак зле или всичко си беше ок?
Виж целия пост
# 227
maca-niki2008, спирали сте го в продължение на 5 години ли?
Ако е така съвсем се отчаях!!!
Не, спрях го за 1-2 месеца, после няколко години не го пих.
Браво, бързо сте се справили, схема за спиране лекар ли Ви направи и след като го спряхте добре ли се чувствахте, ставаше ли Ви пак зле или всичко си беше ок?
Усетих, че съм по-добре и сама започнах да го спирам, от четвърт на ден започнах да го пия по четвърт през ден, така около седмица, после един ден пия, 2 дена- не и така една седмица, после на 3 дена, на четири и последно взех да го чупя на осминки и така пак през ден, през 2, докато не го спрях напълно, но вземах деанксит по 1 на ден още дълго след това. Рядко ми ставаше лошо, но не от това,че го спрях, а моите си симптоми.После бях добре няколко години, е не идеално, но можех вече да работя нормално,да се събирам с хора, да се веселя,да бъда що- годе нормален човек. Но тревожността винаги е с мен, в малка степен, но я има.
Виж целия пост
# 228
Здравейте, някой получавал ли е странични ефекти от золофт?
Виж целия пост
# 229
Здравейте. Може би вече минаха две години откакто последно се включих тук. Имах епизоди на падения,както и на подобряване. Намерих си добър доктор в Стара Загора и като не се чувствам добре паля колата и заминавам да ме види.
Проблема последния започна преди 3 месеца. Тогава бях на Дуксет 30мг. Появи се зверска умора,до такава степен,че нямах сили да мисля рационално,да говоря нормално и да върша каквото и да е било. Продължи 20 дни и отидох при психито. Той от своя страна ми изписа Ланвексин75мг. Уж в началото една две седмици всичко се пооправи,но греда-умората се върна. Пак същите симптоми,имам чувството,че езика ми се вдървява и ме мога да кажа правилно думите,неефективност,в същото време нежелание да правя нещо,чувство ,че както седя мога да заспя ,а в същото време като легна ме обхваща някакво напрежение,не мога да се отпусна,не заспивам. След месец пак отидох. Тогава ми спря АД,остави ме на флуанксол, клонарекс 2х1/2 и ми изписа Ламиктал от 25мг по 1/2 сутрин. Две седмици щях да пукна от спирането на АД. Мозъка ми изтръпваше и минаваше ток на всеки две минути. Но си казах ,че все пак ще го преживея и това новото може би е моето лекарство и сигурно не е трябвало години на ред да се тровя с АД. Да,но пак грешах. Първо имам мигрена с аура,а с този Ламиктал така ми се обостряше аурата,че мислех,че ще получа инсулт,главоболието пък стана ежедневно. И да...умората от 4ри дни се върна. Нищо ми нямаше до обяд и бам,спуска се като завеса пред съзнанието ми,приспива ми се зверски,почвам да не мога да говоря като хората,да мисля. А сега е още по-зле,постоянно мисля,че усещам,че смъртта идва за мен,усещам ,че гледам през изкривено стъкло,неясно съзнание,стомаха ми е разстроен вече колко време стана,дори сега пиша и мисля,че звуча като луда,отделно изпитвам зверски глад,само спя,събуждам се да се натъпча и пак лягам. Днес тялото ми е супер отпуснато. Като се събудя може би чувствам малко подобрение ,но максимум час и после пак умора,сънливост...
Знам,че не можете да ми помогнете,но поне да си излея мъката (няма и да ми олекне),ама пък и нещо мило да чуя би било много хубаво.
Виж целия пост
# 230
Здравейте. Може би вече минаха две години откакто последно се включих тук. Имах епизоди на падения,както и на подобряване. Намерих си добър доктор в Стара Загора и като не се чувствам добре паля колата и заминавам да ме види.
Проблема последния започна преди 3 месеца. Тогава бях на Дуксет 30мг. Появи се зверска умора,до такава степен,че нямах сили да мисля рационално,да говоря нормално и да върша каквото и да е било. Продължи 20 дни и отидох при психито. Той от своя страна ми изписа Ланвексин75мг. Уж в началото една две седмици всичко се пооправи,но греда-умората се върна. Пак същите симптоми,имам чувството,че езика ми се вдървява и ме мога да кажа правилно думите,неефективност,в същото време нежелание да правя нещо,чувство ,че както седя мога да заспя ,а в същото време като легна ме обхваща някакво напрежение,не мога да се отпусна,не заспивам. След месец пак отидох. Тогава ми спря АД,остави ме на флуанксол, клонарекс 2х1/2 и ми изписа Ламиктал от 25мг по 1/2 сутрин. Две седмици щях да пукна от спирането на АД. Мозъка ми изтръпваше и минаваше ток на всеки две минути. Но си казах ,че все пак ще го преживея и това новото може би е моето лекарство и сигурно не е трябвало години на ред да се тровя с АД. Да,но пак грешах. Първо имам мигрена с аура,а с този Ламиктал така ми се обостряше аурата,че мислех,че ще получа инсулт,главоболието пък стана ежедневно. И да...умората от 4ри дни се върна. Нищо ми нямаше до обяд и бам,спуска се като завеса пред съзнанието ми,приспива ми се зверски,почвам да не мога да говоря като хората,да мисля. А сега е още по-зле,постоянно мисля,че усещам,че смъртта идва за мен,усещам ,че гледам през изкривено стъкло,неясно съзнание,стомаха ми е разстроен вече колко време стана,дори сега пиша и мисля,че звуча като луда,отделно изпитвам зверски глад,само спя,събуждам се да се натъпча и пак лягам. Днес тялото ми е супер отпуснато. Като се събудя може би чувствам малко подобрение ,но максимум час и после пак умора,сънливост...
Знам,че не можете да ми помогнете,но поне да си излея мъката (няма и да ми олекне),ама пък и нещо мило да чуя би било много хубаво.
Тук първото, което се препоръчва е кръвна картина, витамини в кръвта, биохимия, хормони. Ти правила ли си си?
Психолог?
Виж целия пост
# 231
Здравейте. Може би вече минаха две години откакто последно се включих тук. Имах епизоди на падения,както и на подобряване. Намерих си добър доктор в Стара Загора и като не се чувствам добре паля колата и заминавам да ме види.
Проблема последния започна преди 3 месеца. Тогава бях на Дуксет 30мг. Появи се зверска умора,до такава степен,че нямах сили да мисля рационално,да говоря нормално и да върша каквото и да е било. Продължи 20 дни и отидох при психито. Той от своя страна ми изписа Ланвексин75мг. Уж в началото една две седмици всичко се пооправи,но греда-умората се върна. Пак същите симптоми,имам чувството,че езика ми се вдървява и ме мога да кажа правилно думите,неефективност,в същото време нежелание да правя нещо,чувство ,че както седя мога да заспя ,а в същото време като легна ме обхваща някакво напрежение,не мога да се отпусна,не заспивам. След месец пак отидох. Тогава ми спря АД,остави ме на флуанксол, клонарекс 2х1/2 и ми изписа Ламиктал от 25мг по 1/2 сутрин. Две седмици щях да пукна от спирането на АД. Мозъка ми изтръпваше и минаваше ток на всеки две минути. Но си казах ,че все пак ще го преживея и това новото може би е моето лекарство и сигурно не е трябвало години на ред да се тровя с АД. Да,но пак грешах. Първо имам мигрена с аура,а с този Ламиктал така ми се обостряше аурата,че мислех,че ще получа инсулт,главоболието пък стана ежедневно. И да...умората от 4ри дни се върна. Нищо ми нямаше до обяд и бам,спуска се като завеса пред съзнанието ми,приспива ми се зверски,почвам да не мога да говоря като хората,да мисля. А сега е още по-зле,постоянно мисля,че усещам,че смъртта идва за мен,усещам ,че гледам през изкривено стъкло,неясно съзнание,стомаха ми е разстроен вече колко време стана,дори сега пиша и мисля,че звуча като луда,отделно изпитвам зверски глад,само спя,събуждам се да се натъпча и пак лягам. Днес тялото ми е супер отпуснато. Като се събудя може би чувствам малко подобрение ,но максимум час и после пак умора,сънливост...
Знам,че не можете да ми помогнете,но поне да си излея мъката (няма и да ми олекне),ама пък и нещо мило да чуя би било много хубаво.
Тук първото, което се препоръчва е кръвна картина, витамини в кръвта, биохимия, хормони. Ти правила ли си си?
Психолог?

Това е от днес
Виж целия пост
# 232
Витамин Б12 ти е критично нисък. Трябва да се консултираш с лекар и да започнеш добавки. Пиши как е Д3 като излезе.
Виж целия пост
# 233
Някой имал ли е много силно треперене
Виж целия пост
# 234
Някой имал ли е много силно треперене
Аз!Правиха ми и ЯМР на глава и не се установи от къде идва тоя тремор.Пуша доста.Трябва да спра никотин и кофеин.Така ми казаха.Иначе го отдават на стрес,та не знам.Но е факт и е много неприятно.Отделно тук е много горещо и е ад...
Виж целия пост
# 235
Здравейте! Имам тревожно разстройство от около 10 години и понякога паник атаки. Уж бях свикнала с тях, но от три месеца те зачестяха, а от една седмица не ми е добре. Не знам защо винаги имам газове по време на паник атака и след като се оригна, всичко поотминава. Но си имам и тревожни мисли, че всеки момент ще умра от страшна болест. Днес е сигурно седми ден, от както се чувствам зле и преди няколко часа лявото рамо и леко надолу към гърдата получих  рязка и силна болка на няколко пъти за две секунди. Мисля, че ми се случва за втори или трети път в живота, но вече съм забравила кога е било. Записах час за кардиолог (преминах етапа да тичам до спешното отдавна, нищо че все още ми се иска) и се надявам да се успокоя. но до тогава… Не ме напускат мисли, че нещо лошо ще ми се случи (тромб, инфаркт) и мисля, че е знак. Силно се надявам болката в рамото да е невралгия, защото в неделя ме продуха автобусен климатик точно там. Моля някой, който е изпитал същоте симптоми, да сподели. Приятелка ме притесни много днес, след като и разказах, но имам надежда, че не е било сърцето и всъщност е от паника. Други симптоми, които попринцип имам са стягане в челюст, глава, тил, замаяност, често пишкане, силна тревожност, газове, болка в главата или корем, изтръпване на ръце или пръсти и отделни болки леки по ръцете на различни места. Много благодаря, че обсъждате тук! Чела съм много и ми помагате!
Виж целия пост
# 236
Здравейте! Имам тревожно разстройство от около 10 години и понякога паник атаки. Уж бях свикнала с тях, но от три месеца те зачестяха, а от една седмица не ми е добре. Не знам защо винаги имам газове по време на паник атака и след като се оригна, всичко поотминава. Но си имам и тревожни мисли, че всеки момент ще умра от страшна болест. Днес е сигурно седми ден, от както се чувствам зле и преди няколко часа лявото рамо и леко надолу към гърдата получих  рязка и силна болка на няколко пъти за две секунди. Мисля, че ми се случва за втори или трети път в живота, но вече съм забравила кога е било. Записах час за кардиолог (преминах етапа да тичам до спешното отдавна, нищо че все още ми се иска) и се надявам да се успокоя. но до тогава… Не ме напускат мисли, че нещо лошо ще ми се случи (тромб, инфаркт) и мисля, че е знак. Силно се надявам болката в рамото да е невралгия, защото в неделя ме продуха автобусен климатик точно там. Моля някой, който е изпитал същоте симптоми, да сподели. Приятелка ме притесни много днес, след като и разказах, но имам надежда, че не е било сърцето и всъщност е от паника. Други симптоми, които попринцип имам са стягане в челюст, глава, тил, замаяност, често пишкане, силна тревожност, газове, болка в главата или корем, изтръпване на ръце или пръсти и отделни болки леки по ръцете на различни места. Много благодаря, че обсъждате тук! Чела съм много и ми помагате!
 


И аз съм с тревожно разстройство и имам същите симптоми плюс гадене.
Виж целия пост
# 237
Благодаря за отговора! Как се справяте? От кога сте така?
Виж целия пост
# 238
Благодаря за отговора! Как се справяте? От кога сте така?


За момента никак, пия антидепресанти, но не усещам подобрение.Започнах и работа с психолог, засега съм била веднъж само та ще видим какво ще стане там. Иначе при мен е отскоро само 4 месеца.
Виж целия пост
# 239
789, и аз съм с ГТР и имам почти същите сиптоми и още други.. От скоро след голям шок и смърт на роднина се завърнаха и атаките.. Иди на кардиолог за твое спокойствие, но най-вероятно е от тревожността,
Бях ви писала, че съм си взела книгата "Отвъд тревожността" на психолога Даниел Троев и в нея има много отговори на някои мои въпроси. Точно за фичическите и телесни симптоми пише, че при хора като нас почти няма ден без да изпитаме нещо и вместо да се фокусираме върху него, да го приемем като нещо нормално съпътстващо тревожността си, защото иначе автоматично засилваме тревожните мисли и паниката. Който има желание може да погледне книгата, на мен към момента доста ми харесва.
И аз започнах работа с нов терапевт, но съм ходила 2 пъти и по-скоро срешите бяха опознавателни. От следващия път каза, че ще започваме с техники..
Моите мускулни потрепвания обаче продължават все още и вече не знам към кого да се обърна или просто да ги игнорирам.. + че краката особено вечер ги усещам супер тежки и напрегнати. Абе няма ден без нещо!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия