Паническо разстройство - 62

  • 39 180
  • 868
# 510
Aleksandra Asia при долна граница 11, на мен ми е 5. Феритина ми е също под нормата. Всяка лаборатория има различни референтни стойности. Аз имам и хипофункция с Хашимото , може би и това допълва тези неща.
Някъде назад в темите Шоколад беше писала, че при нея тревожността се е оправила, когато си е оправила анемията.
Виж целия пост
# 511
Ден 1: не знам дали е плацебо, но усещам вече разлика. Забелязал съм, че при мен SSRI започва доста бързо да действа, но бях много притеснен сутринта дали ще действа. Изчаках до към 13 часа да видя дали ще усетя разлика и единственото което усетих е, че едва ли не се връща някакъв живот в мен и част от симптомите изчезнаха. Дано всичко се задържи така.
Виж целия пост
# 512
Camile,пребори ли потрепванията?Аз два месеца бях ок,но сега имах повечко стрес и тъпите потрепвания пак се обаждат. ОТ КАКВО Е ТАЗИ ГЛУПОСТ?
Виж целия пост
# 513
Инче,да ти кажа честно все още имам на моменти,но вече не им обръщам внимание понеже съм се фокусирала върху стомашните ми проблеми.. така и не разбрах от какво са. На миналото море изкарах почивка със съмнения за склероза,сега съм на почивка със съмнения за рак на дебелото черво. Направо вече ми идва да си пръсна болния мозък.
Виж целия пост
# 514
Инче,да ти кажа честно все още имам на моменти,но вече не им обръщам внимание понеже съм се фокусирала върху стомашните ми проблеми.. така и не разбрах от какво са. На миналото море изкарах почивка със съмнения за склероза,сега съм на почивка със съмнения за рак на дебелото черво. Направо вече ми идва да си пръсна болния мозък.

Само факта,че едното замества другото е показателен.Явно спокойствие ни липсва.
Виж целия пост
# 515
Здравейте на всички!
От известно време чета, но чак сега се наканих да пиша.
Въпросът ми е следния:
Бях на Серопрам дълго време (2,3 години) без прекъсване, но в началото на годината изгубих един от родителите ми и се сринах. Реално казах на психиатъра, че антидепресанта просто спря да работи. Сменихме го с Есобел, но се чувствах добре известно време и 5мг(половин хапче) ме караше да се чувствам все едно имам серотонинов синдром. Криво-ляво изкарах няколко месеца докато се стабилизирам уж с 1/4 хапче през ден(защото от по-висока доза се чувствам ужасно!).
Въпросът ми е следния:
Мога ли да пробвам да се върна на стария антидепресант и дали ще има ефективност според вас? С него се чувствах добре с 10мг(половин хапче) през ден.
Ако някой има подобни проблеми ще се радвам да разменим малко информация.
Приятна вечер!
При мен ситуацията беше абсолютно същата. Само че аз бях на Серопрам 10 г. без прекъсване. По едно време Серопрама спря да действа и се наложи да го сменяме. Изписаха ми Есциталопрам и от него направо се побърках, нервното напрежение скочи до небето. Наложи се пак да сменяме АД, този път със Сероксат. Сега, да чукна на дърво, нещата са по-добре. Не се връщай на Серопрам, няма да действа. Сменяй АД докато улучите подходящия.
Виж целия пост
# 516
Здравейте на всички!
От известно време чета, но чак сега се наканих да пиша.
Въпросът ми е следния:
Бях на Серопрам дълго време (2,3 години) без прекъсване, но в началото на годината изгубих един от родителите ми и се сринах. Реално казах на психиатъра, че антидепресанта просто спря да работи. Сменихме го с Есобел, но се чувствах добре известно време и 5мг(половин хапче) ме караше да се чувствам все едно имам серотонинов синдром. Криво-ляво изкарах няколко месеца докато се стабилизирам уж с 1/4 хапче през ден(защото от по-висока доза се чувствам ужасно!).
Въпросът ми е следния:
Мога ли да пробвам да се върна на стария антидепресант и дали ще има ефективност според вас? С него се чувствах добре с 10мг(половин хапче) през ден.
Ако някой има подобни проблеми ще се радвам да разменим малко информация.
Приятна вечер!
При мен ситуацията беше абсолютно същата. Само че аз бях на Серопрам 10 г. без прекъсване. По едно време Серопрама спря да действа и се наложи да го сменяме. Изписаха ми Есциталопрам и от него направо се побърках, нервното напрежение скочи до небето. Наложи се пак да сменяме АД, този път със Сероксат. Сега, да чукна на дърво, нещата са по-добре. Не се връщай на Серопрам, няма да действа. Сменяй АД докато улучите подходящия.
Привет!
Не знам защо така, при доста хора есциталопрамът работи много добре, а при други ужасно. А уж го водят най-добрият в момента. Върнах се на Серопрам. Днес беше първи ден и малко по-горе го описах.
Към 16 часа получих леко притеснение, но беше доста поносимо и след това дори отидох да пазаря с желание. Пак казвам, не знам дали съм от малкото хора, на които ssri работи толкова бързо, но се надявам да не спре ефекта му, защото ще трябва да търся пак алтернатива.
Вие когато бяхте на есциталопрам изобщо ли не се почувствахте по-добре, или само странични ефекти от него?
Виж целия пост
# 517
Привет!
Не знам защо така, при доста хора есциталопрамът работи много добре, а при други ужасно. А уж го водят най-добрият в момента. Върнах се на Серопрам. Днес беше първи ден и малко по-горе го описах.
Към 16 часа получих леко притеснение, но беше доста поносимо и след това дори отидох да пазаря с желание. Пак казвам, не знам дали съм от малкото хора, на които ssri работи толкова бързо, но се надявам да не спре ефекта му, защото ще трябва да търся пак алтернатива.
Вие когато бяхте на есциталопрам изобщо ли не се почувствахте по-добре, или само странични ефекти от него?
Много силни странични ефекти получих от Есциталопрама, все едно че имах серотонинов синдром. Много силно нервно напрежение, тремор на ръцете, изпотяване, ускорен пулс, абе гадна работа. И то при условие че бях на клонарекс за потушаване на страничните ефекти. Доктора вика - потърпи две седмици да видим дали няма да отшумят. Нищо не отшумя, отидох и го сменихме със Сероксат и тогава нещата се кротнаха малко.
На циталопрам и есциталопрам вече не смятам да се връщам, засега Сероксат-а е моето, да видим докога. Дано да е за по-дълго.
Виж целия пост
# 518
Има ли тука някой с инсулинова резистентност и да е забелязал ,че след прием на АД стойностите на инсулина спадат ? И възможно ли е след като човек се успокои стойностите да се понижат?
Виж целия пост
# 519
Здравейте, мили хора. Доста време не съм се включвала, но ето, че от два дни имам подут корем, гадене, главоболие, безсъние. Снощи пак се събудих и имах чувството, че потъвам, меря кръвно ок е. Но на мен ми е отпаднало, замаяно и отново се появиха страховете ми за МС. Два пъти съм правила ЯМР на главата. Кажете ми, че щяха да видят видят  ако е това. Побърквам се вече. Извинявам се, че задавам такъв въпрос.въпрос, но имам нужда от мнение как се разпознава тази болест.
Виж целия пост
# 520
Здравейте, мили хора. Доста време не съм се включвала, но ето, че от два дни имам подут корем, гадене, главоболие, безсъние. Снощи пак се събудих и имах чувството, че потъвам, меря кръвно ок е. Но на мен ми е отпаднало, замаяно и отново се появиха страховете ми за МС. Два пъти съм правила ЯМР на главата. Кажете ми, че щяха да видят видят  ако е това. Побърквам се вече. Извинявам се, че задавам такъв въпрос.въпрос, но имам нужда от мнение как се разпознава тази болест.

Спокойно, Гери! На ЯМР на глава се вижда МС. Аз миналата година бях с такива съмнения и посетих двама невролози,които само а преглед казаха,че нямам МС,но все пак ЯМР е най-достоверно.
Виж целия пост
# 521
благодаря ти. Знам, че с теб се въртим в този  кошмар. Но все чувам за хора, които с години страдат без да го открият. Ама все си викам невролози, неврохирурзи все щяха да забележат нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 522
И аз се включвам Гери. Ако имаше МС със сигурност щеше да се види на ЯМР.  Няма от какво да се притесняваш. Симптомите , които си описала са типични  за ПР.  И на мен  в последно  време ми  е замаяно,  но  аз си  знам ,  че е от ПР и  не обръщам  внимание. То ми  писна да се страхувам  от всичко  вече.
Виж целия пост
# 523
Благодаря, Ели. Ами и аз така си казвам, ноо не разбирам уж съм добре, всичко е наред и пак идва такъв ден. Събуждам се и направо сякаш нещо ме дърпа към земята. Снощи си мислих, че вече ще получа инсулт. Как се справяте с тези усещания вие?
Виж целия пост
# 524
Благодаря, Ели. Ами и аз така си казвам, ноо не разбирам уж съм добре, всичко е наред и пак идва такъв ден. Събуждам се и направо сякаш нещо ме дърпа към земята. Снощи си мислих, че вече ще получа инсулт. Как се справяте с тези усещания вие?

Аз си повтарям,  ,  че е от ПА . Превърнала съм  го  в мантра.  Разсейването  също много ми помага. Но най-ми помага морската вода. Като  вляза във водата и  всичко  изчезва. За съжаление в София няма море. Също  четенето много ме разсейва и ми помага да не обръщам  внимание на усещанията.  Понякога като  съм  във фаза нищо друго не помага освен  съня. Винаги  след ПА ми  спи  зверски и  като  се събудя се чувствам по-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия