Лекуване на деца. Науката срещу бабините лекове

  • 1 794
  • 48
# 45
Амоксициклин е пеницилинов антибиотик.
Не съм казала, че не е, а че в случая пеницилин е по-подходящ. Имам предвид оралния препарат пеницилин. Той е с по-тесен спектър от амоксицилина, но си е класика при стреп.
Виж целия пост
# 46
Моят син пиеше Клацид/Зинат при множеството скарлатини, защото е алергичен към пеницилин. Понякога се налагаше да пие втори Аб, защото пак имаше население в гърлото.
Виж целия пост
# 47
Сбъркано ви е заглавието още, няма подобно противопоставяне. Няма наука срещу бабини илачи, има различни неразположения и различна степен на опасност и различна сила на имунните  системи. Медицинската наука не използва нищо, когато не е необходимо, това е науката, неманипулираната, от неманипулираните учебници по медицина. По медицински протокол, ако ситуацията е спешна и пациентът е с много висока температура, която не се сваля с медикаменти, се увива в студен мокър чаршаф. Това е по медицински протокол, а не бабини илачи. По учебник, не само вирусните инфекции, но и бактериалните и гъбичните не изискват никаква намеса, ако имунитетът е добре поддържан; те минават от само себе си. Повтарям пак, че това е медициндката наука, информация от специализираната медицинска литература. Много се застоявате в интернет, много вярвате на нелепи внушения. Купете си учебници по медицина, за да знаете, не за да си мислите, че знаете. Не е задължителен антибиотикът при бактериална инфекция; зависи от конкретното състояние на конкретния пациент. При адекватен начин на живот организмът ще преодолее инфекцията, без никаква външна намеса. Индивидуалният подход и точната преценка на съотношението полза-риск/ не само в краткосрочен план, но и в дългосрочен/, както и точната диагностика са в основата на истинското лечение. Гъбички ще минат и без никакво лекарство, при що-годе поддържана имунна система  и много други състояния не изискват нито химична намеса, нито така наречените бабини истории. Не изискват нищо, освен време. Температурата до едни градуси е полезна, тя има защитна функция, хремата също, кашлицата също, разстройството също, повръщането и то, само се следи да не настъпи дехидратация. Медицината е изкуство, не противопоставяне на едно нещо на друго. Има хора, които за 40 години са пили два пъти антибиотик, възможно е, именно защото органиьмът е способен да преодолява сам включително и бактериални и гъбични инфекции. Науката медицина не игнорира природата, напротив, тя разчита на нея, ако няма усложнения. Пише го във всеки учебник по медицина - почивка, течности и време при преодоляване на неразположенията, ако няма усложнения. А не съсипване на имунната система с химия, когато тя е реално ненужна. Това е истинското лечение - минимум вреда при лечението на болестите. Защото медикаментите имат своите НЛР и в този аспект не е добре да се мисли за болести и медикаменти, а за поддържане на имунитета достстъчно силен, за да може да се справя сам с неразположенията и да ги преодолява по възможност бързо, без нробходимост от лекарска намеса и при възможно най-минимален риск от влошаване, когато вече медицинските решения неминуемо ще са други.
Никой на този свят не може да устои на болката. Видях много твърди мъже да прибягват до всичко което отричаха само и само да се спасят, аз също много съм страдала, но с годините колкото повече остарявам толкова по трудно и бавно преодолявам болестите, идва момент когато страхът, нетърпимата болка и отчаянието те карат да посегнеш на всичко..Не антибиотик, а стрихинин бих пила ако знам че ще ми помогне. По темата - не съм против бабините илачи, но на мен специално до сега никога не са помагали. Вярвам в научната медицина и съжалявам че все още е напълно безпомощна в много области. В сравнение с комуникациите например, електрониката и дигитализацията, напредъкът на медицината е неосезаем. Някъде четох че всъщност най значимите открития са направени в миналия век, и от тогава насам нищо съществено. За съжаление ми се налага лично да се убеждавам в този факт.
Виж целия пост
# 48
Не искам да цитирам горния чаршаф, но абсолютно не съм съгласна с мнението, че медицината не е напреднала. Ракът на гърдата не е това, което беше. Лекува се успешно в голям процент от случаите. Профилактиката също е доста напред. Например, пренаталната диагностика. За лекарствата няма да отварям дума…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия