💛 Юнски бебета 2024г. - Тема 1 💛

  • 21 096
  • 771
# 330
И на София днес ѝ е трети ден, пръцка яко, днес вече ще се изака , надявам се:)  утре сме на контролен преглед и ще питам пак, основно на кърма и 30 мл дохранване, понякога само на кърма.
Ние сме на същата система.
Моя е раждан 11.07. , но вашата тема я следя по-активно, много сте полезни Simple Smile
И нашия пръцка яко, ама резултат -йок, засега
КремонаЛиза давам Лефакс от няколко дни, минимална доза, и то не на всяко хранене.
Коликите почнаха и не мога да не предприема нищо, даже два дни нямаше никакви колики от него, вчера обаче пак го мъчиха

За да не го запича, бих пробвала със сливките и сокът от сини сливи.
Права си, не може човечето да се мъчи, щом има колики, даваш каквото си решила.
Хубаво е, да "чуем", че сме полезни! 🥳
Виж целия пост
# 331
Кремона, утре педиатърката ще даде витамин К, не сме давали от раждането.
Виж целия пост
# 332
Кремона, да, ще отидем в сряда като точно става на месец. Предполагам, че +/- ден-два не е проблем. Мисля, че може да се купи и ние да го дадем, но той каза, че има и да идем да го даде.
Виж целия пост
# 333
И нашата педиатърка даде на прегледа за 1 месец капките, в кабинета.

Кремона, утре педиатърката ще даде витамин К, не сме давали от раждането.
Виж целия пост
# 334
И нашият педиатър ще ги даде в кабинета. На 28ми е роден, на консултация е на 25ти.
Виж целия пост
# 335
На моето бебе са били вит. К мускулно в болницата и педиатрите казаха, че в такъв случай не се налага допълнителен прием.
Виж целия пост
# 336
За вит. К на мен ми казаха, че са й давали след раждането и после го направиха пред мен в денят за изписването. Реално сега на 30тия ден ще е трети прием.

На моето бебе са били вит. К мускулно в болницата и педиатрите казаха, че в такъв случай не се налага допълнителен прием.

Обаче това, ме кара да мисля, че с първите ми 2 деца, приема е бил по този начин - мускулно. Защото, признавам, аз изобщо не знаех за тези схеми с нуждата от него.
Виж целия пост
# 337
Здравейте отново,
Да попитам - сина ми не е ходил по голяма нужда вече трети ден.
На някой случвало ли му се е и колко време е редно да изчакам, какво да предприема?
Има колики, напъва се.. много неприятно Sad
Почти изцяло на кърма е, вчера и днес дохранвах с малко АМ, от което обикновено се изхожда, но засега не е..
Предишните пъти не е имал запек, изпражненията бяха нормални,просто не ходи
Купете клизмичка за бебе  .
Виж целия пост
# 338
Вчера Игор направи 1 месец, днес излезе акта за раждане. Нямам коментар за св.Лазар, само екипа ми е оазис във вопиющата идиотия, безхаберие и меркантилност, в които е затънало това място. Та на въпроса: може ли таткото да подаде документи за еднократна помощ без аз да ходя? Какви документи трябват? Май имаше удостоверение за банкова сметка или бъркам?
Виж целия пост
# 339
Вчера Игор направи 1 месец, днес излезе акта за раждане. Нямам коментар за св.Лазар, само екипа ми е оазис във вопиющата идиотия, безхаберие и меркантилност, в които е затънало това място. Та на въпроса: може ли таткото да подаде документи за еднократна помощ без аз да ходя? Какви документи трябват? Май имаше удостоверение за банкова сметка или бъркам?
Може да се подаде онлайн заявлението,аз така направих.
Трябва само ПИК на НОИ или Евротръст.
С ПИК на НОИ излиза направо всичко попълнено,имена на деца,ЕГН-та,твоите данни също.Попълваш само данни на личната карта и банкова сметка и до две седмици ги изплащат.
Иначе и бащата може на място.
Виж целия пост
# 340
Може бащата да подаде, само че заявлението се попълва лично от майката, там се попълва и  банковата сметка + акт за раждане. Ние така направихме, преведоха ми я миналата седмица.
Виж целия пост
# 341
А документите за тази еднократна помощ към коя община се подават? (Малко тъп въпрос, ама ще ме извините.) И къде онлайн да се пробвам и аз?
Виж целия пост
# 342
На мен като взимах акта за раждане ми дадоха адреса на социално подпомагане. За Младост е в Студентски град. Не сме ходили още да подаваме. Срока е 2-3 години за първата помощ. А, за детски как стои въпроса? Има ли още ограничения за доходите? Какви са изискванията? Колко е сумата? Подава ли се нещо?
В края на годината мъжът ви също трябва да подаде декларация за данъчни облекчения.
Виж целия пост
# 343
А документите за тази еднократна помощ към коя община се подават? (Малко тъп въпрос, ама ще ме извините.) И къде онлайн да се пробвам и аз?

Социално подпомагане към общината по адреса на който е записано детето. По презумпция това е адреса на майката, но ако е различен, да го имате предвид.

ПИК имам само на НАП, но таткото има на НОИ, да видим.
Виж целия пост
# 344
Аз подадох с ПИК на НАП. Дори ми изплатиха вече помощта.
Момичета вие ще ходите ли на море? И как ще опазите бебетата от слънцето и горещините на плажа? Ние запазихме за другия месец, но няма как да понесем двойната количка и ще сме с единичната и кошницата от колата и не мисля да ги нося на плажа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия