Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 82 (м. юли и м. август)

  • 61 002
  • 1 556
# 255
Абе какви са тия дестинации за Витоша!? Бистрица - Симеоново! Да мислим нещо откъдето тръгнем там да се върнем, че от или до Бистрица ще ми трябва половин ден да стигна без кола. Като гледам в разгара на сезона ще е трудна организацията. Дали да не стане средата на септември. Хем народът ще е по София, хем по-хладно?
Виж целия пост
# 256
Е, няма страшно, имаме и такива маршрути.
Аз съм с градски, но и съм си заплюла да мина и този.
Като се върна от морето все ще се съберем и ще си минем стандартния маршрут както ти искаш.
Да оставиш колата и пак при нея да се върнеш.
Виж целия пост
# 257
Аз да помрънкам, но вината си е моя, че му отпуснах края с плодовете. На гладно, т.е. след еспресо кафе (Ню Ню)без захар, сметана и прочие, измерих гликемичен индекс - 6,6 😱 след три часа 6,0😭
Вчера и у нас кИфтета😉😁 и чушки ( Натка, ❤️)
Виж целия пост
# 258
Дани, това измерване сутринта ли е било? Да не би просто да си хванала сутрешния пик който си е естествен?
Чушките всичките за вас ги оставям Joy
Виж целия пост
# 259
Кожата започна да заздравява, но има какво да се желае.
Виж целия пост
# 260
Дани, това измерване сутринта ли е било? Да не би просто да си хванала сутрешния пик който си е естествен?
Чушките всичките за вас ги оставям Joy
сутринта беше. Ама второто мерене около 12:00 на обяд😭 Хубаво вика Гущера, преди да ви срещна си бях здрав. И аз тъй бях, ама на, да меря с глюкомер, мир да няма.
Ама хич ли бе, нито една чушка? Е, кво да праим, Шъ ги изядем. Няма да се зяносват я?😁😉🤗
Кожата започна да заздравява, но има какво да се желае.

Балкай,🤞😘
Дара, днес и аз карфиол във фрайера, с добавка парченца пушен бекон 🥓
Виж целия пост
# 261
За теб са всичките, аз това с пръчка не го пипвам... ни червени, ни зелени, единствено на червен пипер. Или маааалко люта чушка в нещо. Ама да е много люта, така че да трябва съвсем мъничко и да не усетя вкус от самата чушка Grinning
Аз ще се мъча със свински мръвки и салата по-късно, голяма мъка ще е Joy
Ако ме видите напоследък каво питие пия вечер, ще умрете от смях - аз хептен като децата Grinning В голяма чаша си сипвам буквално 1 пръст бяло вино, според мен няма и 50мл. Към това резен лимон, голяма шепа лед и студена газирана вода до горе. Т.е. има малко вино ама дефакто почти само го мириша Joy Обаче пък много освежаващо ми идва, а и ако е само едно такова питие (обикновено не е повече и не е и всяка вечер), алкохолът е несъществено количество.
Виж целия пост
# 262
Ден 5ти. Трудно е Sweat Smile Почти режимна съм.Прегрешенията са 1 ябълка.1 праскова и парче диня. Но гледам позитивно.До скоро тези плодове не ми стигаха за един ден.Close Добре ,че споменахте чушки.Утре ще направя много салата от тях някак да прокарвам месото Animal Pig
Виж целия пост
# 263
Мишконти, извинявай, но забравих какъв ти беше случая. Щом нолкова обичаш плодове и не искаш месо, гледала ли си Зоната? Там плодовете са по-широко застъпени.
Аз пък много се радвам, че не ми се налага да ям плодове. Цял живот бях гузна, че ш 1 на ден ми е много, сега поне от това се осводих.
Виж целия пост
# 264
Здравейте момичета, за моя жалост май ще трябва да се запиша при вас.
Днес сутринта реших да пусна профилактични кръвни и урина и ме осени идеята да пусна и за кръвна захар и холестерол.
Всичко ми е норми освен глюкоза ,която е 6.31 ,при максимални референти по лаборатория ,която е 5.9
Само това си пуснах ,без обременяване с глюкоза или подобните по разширени .
Около час и 30 ,два  след ставане и около 12-13 час след храна и вода
Че трябва да отида на ендокринолог и да се следя е ясно ,но тъй като личната ми е в отпуска ,а аз съм в много натоварен период, може ли според вас да се отложи проследяването с 2 3 месеца или тази стойност изисква незабавни мерки ?
Стреснах се адски много и като не мога да разговарям и с личната съвсем изперках през деня ....
Последно да кажа ,че от март месец съм на диета и съм свалила 29 кг до момента.
Храня се с месо, зеленчуци , обезмаслени  млечни и яйца , естествено понякога си позволям по нещо сладко или друго вредно ,но е 1 2 пъти месечно, така че мисля, че за момента храненето ми е горе долу подходящо .
Приемам всякакви съвети, благодаря

П.с. ще изчета няколко теми то е ясно ,но какво ви е мнението и за приема на Хром и Берберин ? Дали е подходящо за мен ?
Виж целия пост
# 265
За теб са всичките, аз това с пръчка не го пипвам... ни червени, ни зелени, единствено на червен пипер. Или маааалко люта чушка в нещо. Ама да е много люта, така че да трябва съвсем мъничко и да не усетя вкус от самата чушка Grinning
Аз ще се мъча със свински мръвки и салата по-късно, голяма мъка ще е Joy
Ако ме видите напоследък каво питие пия вечер, ще умрете от смях - аз хептен като децата Grinning В голяма чаша си сипвам буквално 1 пръст бяло вино, според мен няма и 50мл. Към това резен лимон, голяма шепа лед и студена газирана вода до горе. Т.е. има малко вино ама дефакто почти само го мириша Joy Обаче пък много освежаващо ми идва, а и ако е само едно такова питие (обикновено не е повече и не е и всяка вечер), алкохолът е несъществено количество.
И аз такова същото си пия лятото. Точно един пръст вино, лед и газирана вода.
Виж целия пост
# 266
Ден 5ти. Трудно е Sweat Smile Почти режимна съм.Прегрешенията са 1 ябълка.1 праскова и парче диня. Но гледам позитивно.До скоро тези плодове не ми стигаха за един ден.Close Добре ,че споменахте чушки.Утре ще направя много салата от тях някак да прокарвам месото Animal Pig

Mishkonti , освен всичко друго е много важно да се наслаждаваш на всяка хапка храна... Не яж насила месото, ако не ти се яде...заменяй с рибка примерно..или каквото обичаш, да е режимно, но да е хапнато с кеф...Успех... знам че не е леко, но си заслужават всички усилия! Flowers Four Leaf Clover

natka , хаха, какъв вариант само си си измислила! Аз пия същото, но вместо бяло вино слагам сок от един лимон, лед и газирана вода.
Виж целия пост
# 267
С теди кюфтета ме зарибихте . Ми познайте сега какво се пече .  Кюфтета 😂
Добре дошли на новите момичета 💐не коментирам изследванията не съм запозната 😃
[bЕлорка[/b]❤
Виж целия пост
# 268
Мишконти, извинявай, но забравих какъв ти беше случая. Щом нолкова обичаш плодове и не искаш месо, гледала ли си Зоната? Там плодовете са по-широко застъпени.
Аз пък много се радвам, че не ми се налага да ям плодове. Цял живот бях гузна, че ш 1 на ден ми е много, сега поне от това се осводих.
Пробвах преди време зоната,но там всеки ден блоковете въглехидрати отиваха в плодове и картофи. А протеина в мляко и сирене. Този режим държи по изкъсо😁 Разнообразявам с дробчета и сърца ,а утре отивам за риба и една торба чушки за салата. Утре яйца и кюфтета,вдругиден риба  и още нещо ще измисля. Хубавото е ,че не изпитвам нужда от хляб и сладки неща засега.Чудех се удачна ли е консумацията на скир?
Виж целия пост
# 269
Скир не знам защо ти е, точно на ВМНВ режим...Това недоразумение се прави от мляко с 0,1% мазнина, сигурно и нея са щели да махнат ами не са могли. Неовкусен е... да кажем не особено вкусен, та не разбирам за какво ти е.

sisonka_, по еднократно измерена завишена КЗ диагноза не се слага, поне се надявам да не се намери някой да ти сложи. Това по принцип. Не ми харесва обаче спрямо описаното ти хранене "месо, зеленчуци , обезмаслени  млечни и яйца , естествено понякога си позволям по нещо сладко или друго вредно ,но е 1 2 пъти месечно, така че мисля, че за момента храненето ми е горе долу подходящо", при това положение не се очаква КЗ да е висока. И то при положение че вече си свалила и доста тегло... Или има по-сериозен проблем, или се подхлъзваш и не ти е баш такова храненето каквото го казваш. Надявам се да не се обидиш, точно в тая тема сме се нагледали на всякакви неща под твърдението "аз не ям почти никакви въглехидрати", та бях длъжна да го спомена. Или има още някакъв фактор който не си се сетила да споменеш. Скорошно боледуване, прием я на кортикостероид, я нещо свързано с репродуктивни процедури, знам ли.
За диета ниска на мазнини се надявам че не очакваш точно в тая тема някой да ти каже Браво, ние предимно не си падаме по това Grinning Иначе браво за резултата, това е много свалено тегло за толкова кратко време. По принцип има и теория че в мастната тъкан се "складира" какво ли не и като се отслабва тези неща се повишават в циркулация в кръвта, това не само за триглицеридите важи. Та и това имай предвид, при положение че си в процес на активно отслабване.
КЗ на здрав човек изобщо не е до 5,9 де, доста е хлабава тази норма. Но виж да провериш повече пъти ако имаш възможност, все пак е една моментна стойност това, утре може и много различна да е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия