Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 16

  • 27 509
  • 829
# 315
Определено забележката не ми харесва.
Пускай всичките там ППБ, защото при чиста МБ и такова количество левкоцити много вероятно да има нещо, което не се хваща на стандартна МБ.
От Гинопеварил няма никакъв смисъл, защото ти гъбички нямаш.
Виж целия пост
# 316
И аз така си мисля.. честно ви казвам тия АГ-та повечето са тотал щета.. а при този определено няма да ида повече..
Виж целия пост
# 317
Мда, сменяй го, много тъпо да се изписва нещо на око.
Направо отивай при Рачева след цикъла да ти взима там проба за Геника, тя да каже дали да е Фемифлор или теста за хламидиите и плазмите.
Виж целия пост
# 318
Аз да ти кажа направо утре ще ида, че го очаквам и плана ми беше да е след цикъла, ама няма да чакам нищо, направо отивам..
Виж целия пост
# 319
Слагай смело.
То има схеми, в които се слагат по 2 пъти на ден 😉, пък какво остава за веднъж на 3 дни.
Странични ефекти - евентуално някаква реакция на свръхчувствителност, т.е. нещо да ти дразни, да те сърби, да ти пари.
Иначе - системни странични ефекти няма, това е пробиотик, аз лично го ползвам откакто са го пуснали на пазара, което беше уф - примерно 2011 г. (+/-). Имах една позната тогава, която работеше във фирмата вносител и ми каза, че е аналог на Лактофем, което беше супер вагинален пробиотик, но за съжаление го спряха и няколко години нямаше свестен вариант…
Та веднага го пробвах и оттогава сме неразделни 😀, при всеки АБ, а аз пия доста.
То и аз самата в момента минавам на схема 2 пъти в седмицата, че след 3 АБ съм сигурна, че долу съм леш, тъй че вече 3-ти месец се опитвам да възстановявам щетите 😢.
То аз не за друго питам дали е ок да има изтичане/зацапване от капсулата Гинофилус вече 3-ти ден ,защото се притеснявам да не би да са пак гъбички ,но нямам паране,сърбеж и изпадам в ужас.Въпреки това ,че пия по един Дифлукан на седмица пак ми минават тези мисли а не трябва зная.
Другото което ми се искаше да попитам е как се храните в смисъл избягвате ли сладко,тестяно,газирано и тем подобни.,понеже минах на строг режим от 2 месеца и вече не знам какво друго мога да направя.Бельо помучно,гладене пиене на много вода.Абе с 2 думи доста неща промених само и само да мога да ги контролирам.
Виж целия пост
# 320
Маргарита,
Отивай, няма смисъл да се чудиш. Утре е сряда, то напоследък нещо са по-бавни резултатите, не знам дали до петък ще е готово, но поне в началото на другата седмица да имаш яснота. И иди раничко, тя към 08:15 ч. почва май. Даже, ако можеш ти да си занесеш пробата сама в Геника ще е най-добре, за да да се класираш преди 12 ч. (така ще стане по-бързо резултата).

Гери, не са гъби това. Течението при Гинофилус е цветно, отначало оранжево, после жълто и избледнява. А и течение не е = на гъбички!
С по 1 Дифлукан седмично си защитена, спокойно!
Аз лично имам моменти, в които не ям грам нищо сладко, но никога не спирам хляба и тестото. Алкохол и газирано не пия изобщо. Определено захарта влияе зле, поне при мен активизира чревните ми гъби. За вагиналните - не съм забелязала да влияе, но при всеки е различно.
Това, което трябва да минимизираш е стреса, а не да гладиш и переш.
Виж целия пост
# 321
Уф, тя до колко работи утре, знаеш ли?
Маргарита,
Отивай, няма смисъл да се чудиш. Утре е сряда, то напоследък нещо са по-бавни резултатите, не знам дали до петък ще е готово, но поне в началото на другата седмица да имаш яснота. И иди раничко, тя към 08:15 ч. почва май. Даже, ако можеш ти да си занесеш пробата сама в Геника ще е най-добре, за да да се класираш преди 12 ч. (така ще стане по-бързо резултата).

Гери, не са гъби това. Течението при Гинофилус е цветно, отначало оранжево, после жълто и избледнява. А и течение не е = на гъбички!
С по 1 Дифлукан седмично си защитена, спокойно!
Аз лично имам моменти, в които не ям грам нищо сладко, но никога не спирам хляба и тестото. Алкохол и газирано не пия изобщо. Определено захарта влияе зле, поне при мен активизира чревните ми гъби. За вагиналните - не съм забелязала да влияе, но при всеки е различно.
Това, което трябва да минимизираш е стреса, а не да гладиш и переш.
Виж целия пост
# 322
12:30, ама не ходи след 12 ч., че може и да не успееш да се вредиш. Аз гледам най-късно до 11:30 да съм се замъкнала дотам.
Виж целия пост
# 323
Маргарита,
Отивай, няма смисъл да се чудиш. Утре е сряда, то напоследък нещо са по-бавни резултатите, не знам дали до петък ще е готово, но поне в началото на другата седмица да имаш яснота. И иди раничко, тя към 08:15 ч. почва май. Даже, ако можеш ти да си занесеш пробата сама в Геника ще е най-добре, за да да се класираш преди 12 ч. (така ще стане по-бързо резултата).

Гери, не са гъби това. Течението при Гинофилус е цветно, отначало оранжево, после жълто и избледнява. А и течение не е = на гъбички!
С по 1 Дифлукан седмично си защитена, спокойно!
Аз лично имам моменти, в които не ям грам нищо сладко, но никога не спирам хляба и тестото. Алкохол и газирано не пия изобщо. Определено захарта влияе зле, поне при мен активизира чревните ми гъби. За вагиналните - не съм забелязала да влияе, но при всеки е различно.
Това, което трябва да минимизираш е стреса, а не да гладиш и переш.
Мале тоя стрес направо колко неща се получават от него.Опитвам се да го сведа до минимум но понякога не се получава.
Така съм се филмирала просто че .
Явно трябва малко да се успокоя, знам че не съм само аз в това положение,всички тук имат някакви проблеми и в това може би се крие истинската същност на проблема.
И да не ги мисля толкова много нещата защото ми вреди и го знам и трябва понякога просто и някой да ти го каже.
Благодаря отново❤️
Виж целия пост
# 324
Човек,
Не че нещо, ама гъбичките да са ти проблема. И аз едно време си мислех, че се умира от тях.
В момента съм на 42 г., със 75% ТЕЛК, за последните 6 месеца имам 2 коремни операции, първата неуспешна, втората - заради рецидив - отворена, с тежки усложнения. Буквално не мога да правя нищо сама, а в момента отново съм с болки. Няма да казвам в лично отношение каква развалина е живота ми, защото не му е мястото тук, то даже не му е мястото изобщо да коментирам такива въпроси, но аз съм ги казвала вече и в други теми във форума. Мисълта ми е, че има много по-гадно от тъпите гъбички и течения, да, ужасно досадни са, но се лекуват, има неща, които не се лекуват и докато не попаднеш в болница като мен, разпрана цялата с всевъзможни тръбички, които ти стърчат отвсякъде си мислиш, че имаш проблеми… И дори аз не съм някакъв супер тежък случай, преди няколко месеца бях на вливка на желязо в хематологията, всички около мен бяха с всевъзможни видове рак на химиотерапия.
Мрънкаме тук, че сме зле и какво ли не, а то това са толкова банални неща. Радвайте се, че може да ходите, да тичате и да скачате, танцувайте, пейте и се смейте, защото не знаете утре какво ви чака.
Съжалявам, просто в момента изживявам супер емоционален срив и ми се прииска да ги напиша тези неща.
Виж целия пост
# 325
Човек,
Не че нещо, ама гъбичките да са ти проблема. И аз едно време си мислех, че се умира от тях.
В момента съм на 42 г., със 75% ТЕЛК, за последните 6 месеца имам 2 коремни операции, първата неуспешна, втората - заради рецидив - отворена, с тежки усложнения. Буквално не мога да правя нищо сама, а в момента отново съм с болки. Няма да казвам в лично отношение каква развалина е живота ми, защото не му е мястото тук, то даже не му е мястото изобщо да коментирам такива въпроси, но аз съм ги казвала вече и в други теми във форума. Мисълта ми е, че има много по-гадно от тъпите гъбички и течения, да, ужасно досадни са, но се лекуват, има неща, които не се лекуват и докато не попаднеш в болница като мен, разпрана цялата с всевъзможни тръбички, които ти стърчат отвсякъде си мислиш, че имаш проблеми… И дори аз не съм някакъв супер тежък случай, преди няколко месеца бях на вливка на желязо в хематологията, всички около мен бяха с всевъзможни видове рак на химиотерапия.
Мрънкаме тук, че сме зле и какво ли не, а то това са толкова банални неща. Радвайте се, че може да ходите, да тичате и да скачате, танцувайте, пейте и се смейте, защото не знаете утре какво ви чака.
Съжалявам, просто в момента изживявам супер емоционален срив и ми се прииска да ги напиша тези неща.
Няма проблем и аз имах нужда да излее малко душата.
Разбира се че моето не е най-големия проблем има хора с толкова повече проблеми и гадни неща в случая,и ти,самата както го описваш и просто си давам сметка ,че направо съм си ок и ми няма нищо друго .
Желая ти да бъдеш много силна каквато явно си щом си преживяла толкова много неща и никога да не сломяваш глава.
Всеки има такива моменти на емоционален срив и трябва да,изпусне малко парата както се казва.
Желая ти да си здрава и да не,изпадаш повече в такива ситуации от тук занапред.Много положителна енергия изпращам макари виртуално.
Виж целия пост
# 326
Познайте какво стана.. д-р Рачева още в 10:30 си е тръгнала.. да знаете, ходете по-рано, че аз я изпуснах..
Виж целия пост
# 327
Здравейте, моята история е малко дълга, но като всички вас установих, че трябва сама да търся решение.
Първите 6 месеца на миналата година боледувах много и пих много антибиотици и се започна:
Юни имах кандида албиканс и ме лекуваха с глобулки, и по-дълга серия кандизин - 10 дни пиене след 20 дни пак и след 20 дни пак - мъжът ми също.
Август получих пак голямо дразнене - излезе неизяснена инфекция на цитонамазка, а микробиология в геника чиста - лекуваха ме със силвержин и кандизол.
Октомври пак почна да ме дразни и аз си настоях фемифлор - излезе ми уреаплазма парвум, бактериална вагиноза, и кандида. Микробиология в геника - чиста. Лекуваха ме пак със силвержин и антибиотик. Аз сама си взех микомакс за мен и мъжа.
Минаха три седмици от антибиотика и почнах да усещам дразнене и едно гъделичкащо усещане след уриниране. Стерилна урина - чиста. Отидох на друг гинеколог, че миналата ми се издразни защо аз съм искала скъпи изследвания, все едно тя ги плаща. Микробиология в Рамус - чиста, ПСР за уреаплазма - чист, нищо ми нямало, въпреки моите оплаквания. Взех си на своя глава глобула и крем Ломексин и ми мина. После курс Гинофилус си направих.
Декември бях болна, антибиотик и след седмица пак имах дразнене и зачервяване - точно на Бъдни вечер, няма гинеколози - взех си ГиноПеварил и се мазах с клотримазол колкото да издържа - уж мина.
Дойде ми цикъл в началото на годината и усещам все един сърбеж от външната част. Онзи ден след сексуален контакт с мъжа ми пак почна дразненето особено след уриниране и едно гъделичкащо чувство.
Във вторник съм на гинеколог, дайте ми съвети какво да си изискам като изследване и лечения вече, досега не са ми пускали антимикограма, може би съм станала резистентна, пак ще искам да пуснем за уреаплазмата. Аз иначе пусках всички други работи и са чисти, мъжът ми пусна изследване на сперма и е чист, той винаги пие хапчетата с мен като се лекувам, няма проблем в това отношение.
Явно трябва някаква по-глобална схема за лечение, че болестите тотално ми разбутаха организма.
Виж целия пост
# 328
Виждам доста грешки в леченията.
Но минало-свършило.

Сега е важно да се види актуалното състояние. Съвсем правилно си се ориентирала, че ти трябва тест за чувствителност на гъбите.
За мен - да ти вземат 2 проби - 1 (цервикален секрет) за Геника за уреаплазма, защото Рамус не са най-достоверните и 1 (влагалищен секрет + стъкло!!!), което да занесеш е НЦЗПБ - Микологична лаборатория. Там, ако има гъби ще направят антимикограма.
В крайна сметка - права си, ти си плащаш изследванията, тъй че си ги носиш, където искаш. Честно казано, аз и АГ бих сменила.
За мъжа ти - един еякулат в Геника също за уреаплазма, ако последния му е бил в Рамус.
Иначе - това, което си мисля, че се е получило е, че при последния АБ си гъбясала от самия АБ, затова винаги настоявай да ти изписват антимикотик по схема, заедно с него. Независимо дали го пиеш за гърло, зъб или там каквото и да е.
Аз винаги пия Дифлукан/Микомакс с АБ, защото иначе гъбясвам.
Виж целия пост
# 329
Аз не съм в София и ще ми е трудно да занеса стъкло до там - предполагам трябва да е същия ден.  Мъжът ми си направи в местна лаборатория - мисля, че е към Синево. Аз забравих да добавя, че пих и един Дифлукан декември като почнаха гъбичките.  Иначе откакто съм в този град съм сменила 5 гинеколози всеки път след грешни лечения и проблеми - уж последния ми беше препоръчан, че правил изследвания и търсел проблемът, но не. Не знам защо все едно ми се сърдят като си кажа какво искам да ми изследват. Аз искам просто да ми се направят пълни изследвания цервикален, вагинален, микробиологии, бактерии, всичко, даже ходя платено и да се обърне внимание, че не е инцидентен проблем, а те едно си знаят. Ще пуснем проба на мъжа ми и в Геника сега да видим, той поне е изпълнителен и слуша за правилното взимане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия