Боледуване на децата ни - тема 82

  • 21 430
  • 747
# 525
При моята кака:няма т както писах еднократно и я свали бързо,но киха по цял ден и носа е пълен снощи пак не съм спала ....запушен,сумти ...то няма край аха мине след сто капки и секрет и аб капки и отначало...взех ксилогел...вече не иска никакви капки горката ....та поне това ....
Виж целия пост
# 526
Знам, че често в групата се пише за моксарела. И на нас ни се случи за първи път да намерят в носния сектрет, още не е излязла антибиограмата. Някой успял ли е да я излекува без антибиотик през устата, т.е. само локално?

Здравейте. Наскоро сининът ми (3,9 год) беше с тази бактерия в носът. Лекувахме само с АБ капки за 7 дни, изписани по биограма.
Виж целия пост
# 527
Да, разбира се Simple Smile Нашите дюли са от село, но мисля че сега може и на пазара да се намерят. Нарязвам 1-2 в зависимост колко човека ще пием. Заедно със семките и кората, нищо не изхвърлям. Баба ми е казвала, че в семките е тайната. Само преди това съм им изтъркала хубавокората, че имат мъхче. Слагам да се варят за 15-20мин докато омекнат и пуснат каквото трябва. Прецеждам и пием на чай - може подсладен, може не. Аз го пия така. Помага при кашлица. Сварените дюли също може да се ядат. Баба ми го прави и на сироп, но не съм я питала за рецептата, че предполагам ще съдържа ужасно количество захар Grinning
Бързо оздравяване на болните. bl00dflowerz може ли да споделиш какъв е чая от дюли за кашлица.
Виж целия пост
# 528
Здравейте.
Излезе носния секрет.
На село сме си.
Пак ли трябва да пие антибиотик през устата.
Или само капки във носа да се слагат.
Педиатъра ни изписа Цилоксан капки 3х3 за 7 дни
Виж целия пост
# 529
Ние октомври бях ме с тази в носа мазахне бактробан така де само в носа , но взе да вдига температура и чак тогава казаха да пие антибиотик ,ако имате само сополи сигурно нетрябва да пиете ,те лекарите общото състояние гледат ,изследвания ,щом не ви е изписал ,може пък да не трябва още да се пие или въобще да няма нужда,освен бактерия и сополите ,днес имали му нещо друго на детето? Като слагате капките ,ще се изчисти ,дано мине само с тях.
Виж целия пост
# 530
Танче, според антибиограмата не бих се спряла на тези капки. По-скоро бих заложила на Гентазон или други които са отбелязани със "S". Но това си е лично мое мнение. Освен това ако съм на твое място, бих ги слагала 10 дни.
Виж целия пост
# 531
А да ако са резистентни така де R му кажете да Ви ги смени няма смисъл да ги слагаде само ,пък да не убиват бактерията.
Виж целия пост
# 532
Танче, според антибиограмата не бих се спряла на тези капки. По-скоро бих заложила на Гентазон или други които са отбелязани със "S". Но това си е лично мое мнение. Освен това ако съм на твое място, бих ги слагала 10 дни.
Естествено,че ще слагам 10дни.
Ще гледам ако има Мупирозал ако има да взема.
Във момента сме на село.
И има само една аптека.
Добре да попитам тези капки какви са R,S  или I
Вече и аз се обърквам.
Виж целия пост
# 533
Не са R, ама са I. Лично за мен няма смисъл, при положение, че има и други варианти.
Виж целия пост
# 534
Танче тази гадост нямаше махане при каката два курса маз бактробан....с почивка между тях...
Виж целия пост
# 535
Говорете с личната за Гентазон, би трябвало да имат в аптеката и е сигнификантна към Гентамицин. Ще свършат работа.
Виж целия пост
# 536
Танче, вземи гентазон, чувствителна е към гентамицин бактерията. И слагай минимум 10 даже 14 дни. Със 7 дни след седмица пак ще я има бактерията…
Виж целия пост
# 537
Взех Мупирозал.
Виж целия пост
# 538
Мупироназал не е ли с Мупироцин? Аз не го виждам в антибиограмата, но не съм имала и допир с него. Ако е така - то шансът да действа е 50/50, тя и затова е антибиограмата.
Виж целия пост
# 539
Повечето лаборатории не изследват мупироцина, не знам защо. Не го слагат в антибиограмите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия