С какво ви дразнят свекървите? – 160

  • 26 653
  • 757
# 240
Емоционалният инцест е много силно разпространен, няма какво да се лъжем.
Да, де, ама незнайно как снахите се оказват виновни.
Виж целия пост
# 241
Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация.

чудя се не гледате ли какво е написано,та едно и също пишете. Кой се сърди за това????????? Разбрахме ,че свекървите могат да си правят и казват каквото си искат,нали си са вкъщи . Снахите кучета ги яли,ще мълчат и ще козируват,щото са на гости.. Хайде весели празници!!!

Чудя се дали си давате сметка, че не сте единствената потребителка, която пише в темата?
Тук се е заформила някаква дискусия, ако не успявате да влезете в контекста и да разберете, че от много страници вече никой не коментира вашия случай, мисля, проблемът далеч не е в мен.
А такива странни изблици като подчертаното с многото удивителни и въпросителни никак не допринасят за положителна атмосфера в темата.

Конкретно за вашия случай и след като прехвърлих предишни постове, където страници наред се оплаквате как свекървата казала на детето "слушай майка си", мисля, че сте изключително изнервена и оттам изпадате в такива дребнави скандалчета, които друга снаха би отработила далеч по-спокойно.
[video][/video] а пък вие как преценихте ,че аз говоря за моя случай? За вас може и да са ребни нещица,за мен не са  и не съм казала ,че е било скандал това между нас,написах че ме е ядосала . И аз коментирах като цяло,че все се пише-Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация. Благодаря за коментара,когато не познавате хората отблизо как може да си правите изводи? И  аз от вашите думи разбрах,че щом аз съм толкова изнервена и за толкова дребни нещица се хващам ,друга на мое място ще го подмине с лека ръка да не пиша въобще в темата,Така ли? Това ли имате в предвид? Дефинирайте ми какво имате предвид под сериозни проблеми,за да знам другият път да пиша ли или да не пиша в темата...или да го отдам на моята нервна система и да си замълча. Не се заяждам с вас,напротив,нали със говорене човек стига до консенсус.
Виж целия пост
# 242
Емоционалният инцест е много силно разпространен, няма какво да се лъжем.
Да, де, ама незнайно как снахите се оказват виновни.

Виновни са, само ако изберат да станат част от тези отношения. Като е мамино синче... Ами позабавлявайте си и всеки по пътя си.
Виж целия пост
# 243
Гугъл, според мен има и нещо друго - страх ги е да си признаят, че детето им е пораснало, защото това автоматично означава, че те са остарели. А като държат "детето" на къса каишка и командват - могат да се заблуждават, че още са млади, още са в силата си и най-вече - че не им е минал живота без да постигнат нещо голямо. Мисля, че това е огромният проблем - нежеланието да признаеш, че не си спечелил най-голямото състезание в живота. Не си станал богат, нямаш 15 апартамента и три вили, не си обиколил света, не си направил шеметна кариера, не си известен, не си "големец" и тн, и тн, и тн. И тогава какво им остава на такива хора - да стъпят на вратовете на синове и снахи и да се месят как трябва да се отглеждат внуците. Че и се обиждат ако им кажеш, че в днешно време деца не се отглеждат като преди 30-40 години.
Те и тези с многото апартаменти и кариери понякога опре ли до синчето, все едно друг човек гледаш. В живота успешна, с контакти, връзки, кариера - стане ли дума за мамин, все едно излиза от Железния светилник. Там се оказва и финансов натиск - аз ти давам, мое дете няма да се трепе за имот, кола, издръжка и тн, постоянни дотации и после се очаква благодарност под формата на послушание. Тук вече, за мен мамин е най-виновен - явно изкушението е голямо и се пречупват. По-лесно е мама да купи всичко тегаво, а ти да си живееш айляк от заплата до заплата. Но в тези случаи поне това, което аз съм виждала, е че въпросните мъже никога не израстват кариерно особено, а си кютат на някоя средно (или направо слабо) платена служба с години и с времето това се развива в комплекс - и за мама, и за сина. Той, че не е успял да се разгърне и да се докаже пред мама, която от своя страна има успешна кариера, а син без амбиции.
Виж целия пост
# 244
Гугъл, да, и при богаташи се наблюдава този манталитет. Но не съм сигурна дали и при тях не е свързано с човешката лакомия. Защото ако си алчен - ако ще и света да притежаваш, пак ще ти се струва малко. За мен мотивацията за такова поведение е една и съща, просто мащабите са различни при различните хора.
Виж целия пост
# 245
Скрит текст:
Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация.

чудя се не гледате ли какво е написано,та едно и също пишете. Кой се сърди за това????????? Разбрахме ,че свекървите могат да си правят и казват каквото си искат,нали си са вкъщи . Снахите кучета ги яли,ще мълчат и ще козируват,щото са на гости.. Хайде весели празници!!!

Чудя се дали си давате сметка, че не сте единствената потребителка, която пише в темата?
Тук се е заформила някаква дискусия, ако не успявате да влезете в контекста и да разберете, че от много страници вече никой не коментира вашия случай, мисля, проблемът далеч не е в мен.
А такива странни изблици като подчертаното с многото удивителни и въпросителни никак не допринасят за положителна атмосфера в темата.

Конкретно за вашия случай и след като прехвърлих предишни постове, където страници наред се оплаквате как свекървата казала на детето "слушай майка си", мисля, че сте изключително изнервена и оттам изпадате в такива дребнави скандалчета, които друга снаха би отработила далеч по-спокойно.
[video][/video] а пък вие как преценихте ,че аз говоря за моя случай? За вас може и да са ребни нещица,за мен не са  и не съм казала ,че е било скандал това между нас,написах че ме е ядосала . И аз коментирах като цяло,че все се пише-Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация. Благодаря за коментара,когато не познавате хората отблизо как може да си правите изводи?

В такъв случай е още по-странна реакцията ви на моя коментар. Че и с безброй въпросителни и удивителни.

Какво точно оспорвате - че има жени, които да се сърдят на свекървите си, когато попаднат в ситуацията да са кралици на детската стая? От темата се вижда, че не само има, а и е преобладаваща реакцията недоволството и сърденето да бъде насочено не към мъжа, когото жената е избрала сама, а към майка му. Понеже тя не го била пуснала. Презумпцията в темата е, че мъжът стои в средата и жена му и майка му го дърпат на две страни, а той чака да види коя ще победи, за да се прибере при нея. И когато майка му го "издърпа", жената покорно тръгва след него и цял живот недоволства от съперницата.
Личното ми мнение е, че такова отношение към мъжа, който жената е избрала за баща на децата си, е доста показателно за семейството и съвместния им живот. Някак не виждам уважение от страна на жената към мъж, когото тя вижда като някакъв неодушевен предмет, издърпан обратно в детската му стая от свекървата.
Виж целия пост
# 246
Ема, от последните страници излиза, че жената (снахата) няма уважение към себе си, ти за уважение към друг говориш. Жената няма (главно) участие в избора си на мъж, той ѝ се случва, от небето ѝ пада някак си. Жената няма (главно) участие в избора си на място за живеене, нея някак си я местят от точка А до точка Б. Не знам дали защитаващите това поведение се усещат колко обидно е това за жените. Все едно сме някакви мебели.
Виж целия пост
# 247
Дами, по-спокойно!
loveme_2016, за разлика от други, които не разбират проблема много точно и отговорно си заявява, че проблемът си е нейн, отишла е в чуждия дом, трябва да се съобразява и  ако не ѝ изнася - да си тръгва. Само, че (поне засега) тя е взела решение да не си тръгва, затова трябва да я кара малко по-спокойно и да се старае да живее в мир с останалите членове. Аз, ако има такова дразнене не бих могла, защото много си ценя личното пространство, но пък тя е избрала да седи и даго жертва в името на тя си знае какво. Като е така, да се опитва да създава уют и да използва ситуацията до колкото може в нейна полза - има кой да прибере детето, ако се наложи, да стои с него, тя няма да отсъства и т.н.
Много ми хареса поста на Google76
Адски точен!
Действително този тип мъже (почти всички, защото си има откровени скръндзи и мързеливци) дори и да имат готови пари за жилище да кихнат, те не биха се преместили. Те просто не го разбират. Те си имат жилище, така са подковани от малки, че не могат да се сетят да живеят отделно. Ако им кажеш - давам ти 180 000 евро за апартамент или 10 000 за нещо друго те ще изберат второто. Убедена съм!
Виж целия пост
# 248
Скрит текст:
Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация.

чудя се не гледате ли какво е написано,та едно и също пишете. Кой се сърди за това????????? Разбрахме ,че свекървите могат да си правят и казват каквото си искат,нали си са вкъщи . Снахите кучета ги яли,ще мълчат и ще козируват,щото са на гости.. Хайде весели празници!!!

Чудя се дали си давате сметка, че не сте единствената потребителка, която пише в темата?
Тук се е заформила някаква дискусия, ако не успявате да влезете в контекста и да разберете, че от много страници вече никой не коментира вашия случай, мисля, проблемът далеч не е в мен.
А такива странни изблици като подчертаното с многото удивителни и въпросителни никак не допринасят за положителна атмосфера в темата.

Конкретно за вашия случай и след като прехвърлих предишни постове, където страници наред се оплаквате как свекървата казала на детето "слушай майка си", мисля, че сте изключително изнервена и оттам изпадате в такива дребнави скандалчета, които друга снаха би отработила далеч по-спокойно.
[video][/video] а пък вие как преценихте ,че аз говоря за моя случай? За вас може и да са ребни нещица,за мен не са  и не съм казала ,че е било скандал това между нас,написах че ме е ядосала . И аз коментирах като цяло,че все се пише-Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация. Благодаря за коментара,когато не познавате хората отблизо как може да си правите изводи?

В такъв случай е още по-странна реакцията ви на моя коментар. Че и с безброй въпросителни и удивителни.

Какво точно оспорвате - че има жени, които да се сърдят на свекървите си, когато попаднат в ситуацията да са кралици на детската стая? От темата се вижда, че не само има, а и е преобладаваща реакцията недоволството и сърденето да бъде насочено не към мъжа, когото жената е избрала сама, а към майка му. Понеже тя не го била пуснала. Презумпцията в темата е, че мъжът стои в средата и жена му и майка му го дърпат на две страни, а той чака да види коя ще победи, за да се прибере при нея. И когато майка му го "издърпа", жената покорно тръгва след него и цял живот недоволства от съперницата.
Личното ми мнение е, че такова отношение към мъжа, който жената е избрала за баща на децата си, е доста показателно за семейството и съвместния им живот. Някак не виждам уважение от страна на жената към мъж, когото тя вижда като някакъв неодушевен предмет, издърпан обратно в детската му стая от свекървата.
Успорвам това,че свекървата би следвало като е по-голям човек от снахата и има повече натрупан житейски опит би следвало да спазва дистанция спрямо личният живот на младото семейство.  Все се повтаря,че щом сме дошли в тяхната къща ще мълчим,ще изпълняваме всички заръки на свекървата,защото тя винаги е права,  Очаква се като някой е по голям от теб  ще има здрав разум.
Няма как всички хора да бъдат поставени под един знаменател. Има и много зли снахи,има и много зли свекърви. Всякакви формулировки има. Всеки си е прав за себе си .  Но да не се залъгваме,болшинството от хора пишат,че щом сме дошли във свекърви ската къща,ние сме си виновни,което си е неоспорим факт .
Виж целия пост
# 249
Скрит текст:
Скрит текст:
Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация.

чудя се не гледате ли какво е написано,та едно и също пишете. Кой се сърди за това????????? Разбрахме ,че свекървите могат да си правят и казват каквото си искат,нали си са вкъщи . Снахите кучета ги яли,ще мълчат и ще козируват,щото са на гости.. Хайде весели празници!!!

Чудя се дали си давате сметка, че не сте единствената потребителка, която пише в темата?
Тук се е заформила някаква дискусия, ако не успявате да влезете в контекста и да разберете, че от много страници вече никой не коментира вашия случай, мисля, проблемът далеч не е в мен.
А такива странни изблици като подчертаното с многото удивителни и въпросителни никак не допринасят за положителна атмосфера в темата.

Конкретно за вашия случай и след като прехвърлих предишни постове, където страници наред се оплаквате как свекървата казала на детето "слушай майка си", мисля, че сте изключително изнервена и оттам изпадате в такива дребнави скандалчета, които друга снаха би отработила далеч по-спокойно.
[video][/video] а пък вие как преценихте ,че аз говоря за моя случай? За вас може и да са ребни нещица,за мен не са  и не съм казала ,че е било скандал това между нас,написах че ме е ядосала . И аз коментирах като цяло,че все се пише-Жената, която е направила компромис със себе си, няма какво да се сърди на свекървата, че е в тази ситуация. Благодаря за коментара,когато не познавате хората отблизо как може да си правите изводи?

В такъв случай е още по-странна реакцията ви на моя коментар. Че и с безброй въпросителни и удивителни.

Какво точно оспорвате - че има жени, които да се сърдят на свекървите си, когато попаднат в ситуацията да са кралици на детската стая? От темата се вижда, че не само има, а и е преобладаваща реакцията недоволството и сърденето да бъде насочено не към мъжа, когото жената е избрала сама, а към майка му. Понеже тя не го била пуснала. Презумпцията в темата е, че мъжът стои в средата и жена му и майка му го дърпат на две страни, а той чака да види коя ще победи, за да се прибере при нея. И когато майка му го "издърпа", жената покорно тръгва след него и цял живот недоволства от съперницата.
Личното ми мнение е, че такова отношение към мъжа, който жената е избрала за баща на децата си, е доста показателно за семейството и съвместния им живот. Някак не виждам уважение от страна на жената към мъж, когото тя вижда като някакъв неодушевен предмет, издърпан обратно в детската му стая от свекървата.
Успорвам това,че свекървата би следвало като е по-голям човек от снахата и има повече натрупан житейски опит би следвало да спазва дистанция спрямо личният живот на младото семейство.  Все се повтаря,че щом сме дошли в тяхната къща ще мълчим,ще изпълняваме всички заръки на свекървата,защото тя винаги е права,  Очаква се като някой е по голям от теб  ще има здрав разум.
Няма как всички хора да бъдат поставени под един знаменател. Има и много зли снахи,има и много зли свекърви. Всякакви формулировки има. Всеки си е прав за себе си .  Но да не се залъгваме,болшинството от хора пишат,че щом сме дошли във свекърви ската къща,ние сме си виновни,което си е неоспорим факт .

Кой все ви повтаря това? Никой.
Взели сте решение да живеете със свекъри - ами това води със себе си както плюсовете от липсата на разходи като наем или ипотека, така и минусите от съвместния живот с хора от друго поколение, с други разбирания за лично пространство, бит, възпитание и т.н.
Пак се връщаме към отговорността за решенията, които човек взема за своя живот.
Виж целия пост
# 250
А пък защо очаквате някой, който е на повече години да е по-умен, мъдър и опитен. Хора разни. Просто не живеем в онези векове дето са ни женил, затова си отваряте очите. Ама не само колко е хубав и колко се обичате, а и как постъпва бъдещия ви мъж.
Опосум, никой не защитава свекървите по презумпция. Явно ти е трудно четенето с разбиране, или просто държиш снахата да е права. Но ако живеят отделно е лесно на такава простакеса да и затвориш телефона, вратата и т.н.И много пъти сме давали такива съвети тук, вкл.и аз. Но когато си в една къща, домакинство и т.н и ти си привнесения елемент, тоест отишла си в детската на мъжа ти, ситуацията е по-различна. И като започне и вечната борба за черпака и парцала, и кой има права над бебето и става олемале.
Виж целия пост
# 251
Говори се наистина, но по друга причина - само себе си можем да променяме, други не можем. На и няма смисъл. Решението е как от нас да тръгне промяна , подобрение, спокойствие. Няма смисъл да залагаме на друг да го прави.
Виж целия пост
# 252
А пък защо очаквате някой, който е на повече години да е по-умен, мъдър и опитен. Хора разни. Просто не живеем в онези векове дето са ни женил, затова си отваряте очите. Ама не само колко е хубав и колко се обичате, а и как постъпва бъдещия ви мъж.
Опокум, никой не защитава свекървите по презумпция. Явно ти е трудно четенето с разбиране, или просто държиш снахата да е права. Но ако живеят отделно е лесно на такава простакеса да и затвориш телефона, вратата и т.н.И много пъти сме давали такива съвети тук, вкл.и аз. Но когато си в една къща, домакинство и т.н и ти си привнесения елемент, тоест отишла си в детската на мъжа ти, ситуацията е по-различна. И като започне и вечната борба за черпака и парцала, и кой има права над бебето и става олемале.
Само че както се вижда и от посочените от мен и Гугъл примери - напористата свекърва и далечното разстояние не я спира. И снахата е привнесен елемент в една къща само ако няма никакви задължения. В момента, в който тя има задължението да се грижи за домакинството и за мамин златен, независимо дали като част от домакинството на свекърите, или на отделен етаж от къща, в същия този момент тя вече има И права, а не само задължения. А що се отнася до бебето - там само майката има права и никой друг! Дори и бащата на бебето си трае и слуша какво казва майката.
Виж целия пост
# 253
Скрит текст:
А пък защо очаквате някой, който е на повече години да е по-умен, мъдър и опитен. Хора разни. Просто не живеем в онези векове дето са ни женил, затова си отваряте очите. Ама не само колко е хубав и колко се обичате, а и как постъпва бъдещия ви мъж.
Опокум, никой не защитава свекървите по презумпция. Явно ти е трудно четенето с разбиране, или просто държиш снахата да е права. Но ако живеят отделно е лесно на такава простакеса да и затвориш телефона, вратата и т.н.И много пъти сме давали такива съвети тук, вкл.и аз. Но когато си в една къща, домакинство и т.н и ти си привнесения елемент, тоест отишла си в детската на мъжа ти, ситуацията е по-различна. И като започне и вечната борба за черпака и парцала, и кой има права над бебето и става олемале.
Само че както се вижда и от посочените от мен и Гугъл примери -
напористата свекърва и далечното разстояние не я спира.
Скрит текст:
И снахата е привнесен елемент в една къща само ако няма никакви задължения. В момента, в който тя има задължението да се грижи за домакинството и за мамин златен, независимо дали като част от домакинството на свекърите, или на отделен етаж от къща, в същия този момент тя вече има И права, а не само задължения. А що се отнася до бебето - там само майката има права и никой друг! Дори и бащата на бебето си трае и слуша какво казва майката.
При мен имаше опити за намеса от двете сестри на свекърва ми в моето жилище. Бяха на гости. Едната сестра се опита да ми държи сметка кога пускам пералнята, а другата се опита да ми каже, че съм имала прекалено много летни сандали. Второ гости нямаше. Буквално.
Когато си в твое жилище, и за напористите има "лечение".
Виж целия пост
# 254
Миленака, нимой така без подробности Joy
Разкажи повече за пералнята и сандалите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия