За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 211
  • 765
# 645
Добре, де, как мога да правя идеално оформени кюфтета от тиквички, а картофените ми се разпадат винаги?!
Виж целия пост
# 646
Скрит текст:
Добре, де, как мога да правя идеално оформени кюфтета от тиквички, а картофените ми се разпадат винаги?!

Следвай точно рецептата и ще ти се получат.
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_5771.html
Виж целия пост
# 647
Добре, де, как мога да правя идеално оформени кюфтета от тиквички, а картофените ми се разпадат винаги?!

Ако питаш за кюфтета от сурови тиквички и кюфтета от сварени картофи, не виждам логика да ги съпоставяш.
Виж целия пост
# 648
Добре, де, как мога да правя идеално оформени кюфтета от тиквички, а картофените ми се разпадат винаги?!
Как намачкваш картофите, с вода или без?Ако с вода може това да е причината(сместа става по-течна).
Виж целия пост
# 649
Скъпи кулинари, помагайте!
Имам шоколад (стандартен, лидълски млечен и черен). Искам да го разтопя и да го сложа в силиконови форми-сърца, за да станат малко или много като бонбони. Искам да сложа шам фъстък, бланширани филирани бадеми, карамелизиран пекан, коктейлни череши...
Дали ще стане така?
Искам да станат различни "бонбони"(шоколадчета), които после да сложа в кутия.

Чудех се и за какао, да добавя за малко по-наситен вкус.
Виж целия пост
# 650
Ако питаш за кюфтета от сурови тиквички и кюфтета от сварени картофи, не виждам логика да ги съпоставяш.

Съпоставям ги, разбира се, сместа за кюфтетата от тиквички е 10 пъти по- водниста, буквално изстисквам в шепа, после овалвам в галета и излизат идеално оформени, както са влезли в тигана.

Как намачкваш картофите, с вода или без?Ако с вода може това да е причината(сместа става по-течна).

Това ще се направя, че не съм го прочела, все пак съм на 50 години, не на 15 Simple Smile

Пейч, следващия път ще пробвам да им добавя маслото и да панирам с бира. А, и ще ги настържа на ренде, няма да ги мачкам.
Виж целия пост
# 651
Аз картофите не ги стържа. Имам преса и с нея става по-бързо и лесно. Правя ги по тази рецепта:
Богати картофени кюфтета
Виж целия пост
# 652
Пейч, следващия път ще пробвам да им добавя маслото и да панирам с бира. А, и ще ги настържа на ренде, няма да ги мачкам.
Аз да си кажа за пореден път - задушавам картофите в МВ без никаква вода, освен собствената им. Става чудесен туткал, който не се разпада, но трябва да се овалят в яйце или поне в белтъци. Може би и сиренето оказва влияние, ако е водно.
Виж целия пост
# 653
Здравейте, цедя кисело мляко и се чудя отцедената вода/суроватка,  мога ли да я ползвам за нещо.
Виж целия пост
# 654
Търся рецепта за броиш питки за хот дог.
Виж целия пост
# 655
Търся рецепта за броиш питки за хот дог.

Заповядай:

Питки бриош с белтъци

Класически питки бриош

питки бриош за хот дог

И трите вида са много меки и вкусни питки.

novinka, може да ползваш суроватката вместо вода, ако правиш хляб.
Виж целия пост
# 656
Имам буркан печен, белен и почти пюрирам патладжан. Какво мога да направя с него, без да е кьопоолу?
Виж целия пост
# 657
Имам буркан печен, белен и почти пюрирам патладжан. Какво мога да направя с него, без да е кьопоолу?
Разядка с майонеза.
Мики, благодаря.
Виж целия пост
# 658
Имам буркан печен, белен и почти пюрирам патладжан. Какво мога да направя с него, без да е кьопоолу?

Пастет от патладжан по румънски

Песто от печен патладжан

Али Назик

Хумус с печен патладжан
Виж целия пост
# 659
 novinka, суроватката или др. й име е цвик, е изключително ценен продукт, години наред се чудя защо не се знае. Ще оставя само един линк.    https://gotvach.bg/n-39761-%D0%A1%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия