Февруарчета 2025 г. -Темa 6

  • 35 379
  • 754
# 120
Здравейте! Минах днес преглед, 35с и 6д и ето резултата: 2 см разкритие, мека шийка, скъсена на 50-60%, главичката фиксирана на входа на таза. Нормални води и плацента, нормален кръвоток, 2 888 гр е станало бебето, с три дни напред излиза така.
Бяхме писали преди за размерите на главичките, че и при мен върви напред, но сега ме успокои, че гледат цялостните размери, нямало да има проблем за раждането, така излиза, защото е по-кръгла главата, пък и най-вероятно бебето няма да си дочака термина 😅
Прегледа за разкритие беше неприятен, да, но не и както аз си го представях, пък и става бързо. При мен също се получи едно леко зацапване след прегледа, добре че КРР беше споделила, та не съм го мислила.
Виж целия пост
# 121
И аз днес бях на последен преглед, 38 г.с.,  3900 го изкарват моя герой, ще видим колко ще се роди в крайна сметка.  Все така нямам нито контракции, нито нищо, другата седмица секцио предстои.
Виж целия пост
# 122
Алиса и аз като теб. Без контракции, чакам другата седмица секцио. Ти кога си?
Виж целия пост
# 123
Успех !Моите прегледи са другата седмица и тогава сигурно ще определят дата за секциото.Като гледам госпожицата няма намерение да се обръща,само си сменя позицията и ми създава дискомфорт вече и от няколко дни корема ми доста спадна надолу.Само се чудя дали ще има ЖК ,тъй като обявиха грипна епидемия до сряда,а тя ми е точно в сряда.Ще трябва да запитам лекарката Simple Smile
Виж целия пост
# 124
Здравейте! Минах днес преглед, 35с и 6д и ето резултата: 2 см разкритие, мека шийка, скъсена на 50-60%, главичката фиксирана на входа на таза. Нормални води и плацента, нормален кръвоток, 2 888 гр е станало бебето, с три дни напред излиза така.
Бяхме писали преди за размерите на главичките, че и при мен върви напред, но сега ме успокои, че гледат цялостните размери, нямало да има проблем за раждането, така излиза, защото е по-кръгла главата, пък и най-вероятно бебето няма да си дочака термина 😅
Прегледа за разкритие беше неприятен, да, но не и както аз си го представях, пък и става бързо. При мен също се получи едно леко зацапване след прегледа, добре че КРР беше споделила, та не съм го мислила.
При мен е 80% скъсването. Какво казаха като прогноза за раждането - смятат ли, че ще е скоро? При мен зацапването почти мина, но имах доста менструални болки вчера. Днес ми е едно отпаднало и само ми се спи и постоянно ми се яде. Направо сякаш тялото трупа енергия чрез храна и сън за раждането. Отделно и бебето вече усещам, че е слязло и мога да си напипам ребрата и ми е по-лесно да дишам. Бебето определено е по-слабо подвижно, но и АГ каза, че накрая бебетата, като са долу, вече не се движат почти
Виж целия пост
# 125
И аз вчера бях на преглед в 35 гс + 6. Не приемайте измерванията за чиста монета. Вчера го изкараха 2700, а прехдоният ден гинекологът на частно - 2900. Тъй че приемам, че е около 2800 Grinning. Шийката изобщо не са ми гледали, казаха, че няма смисъл, защото тръгна ли да раждам, ме приемат и се преминава към раждане (тук след 35 гс така процедират, дори бебето да се води доносено едва в 37 гс). Не съм усетила да имам спадане в корема, макар да казаха, че главата била ниско долу. Усащам го винаги активен в областта над пъпа и точно под ребрата.
Бях и на алерголог и установих, че тук не правят тестове за алергия към медикаменти на бременни. Искаше ми се да тестваме за епидуралната, но явно няма да стане, защото 1. съм бременна и 2. имало и страшно много видове. Общо взето на късмет.

Имам обаче друго и по-сериозно притеснение в момента, тъй като съм на Клексан, а не може да се сложи епидурална, ако не са минали 12 часа от предходната инжекция поради риск от хематом. Не ме плаши естествено раждане без епидурална, но ме притеснява, ако се наложи спешно секцио в ситуация, когато не са минали 12 часа от Клексан-а. Казаха ми, че тогава се слага обща анестезия, но тя носела повече рискове. Някой в подобна ситуация, който е на Клексан, какво са ви посъветвали?
Виж целия пост
# 126
Вероятно не е слязъл надолу. При мен допреди 3-4 дни също беше под ребрата, сега определено е малко над пъпа. Ребрата са ми свободни. Но при теб е още много рано, има до стои още поне 3-4 седмици. Най-добре е да се роди най-рано в 39 г.с. Но когато, тогава
Виж целия пост
# 127
Вероятно не е слязъл надолу. При мен допреди 3-4 дни също беше под ребрата, сега определено е малко над пъпа. Ребрата са ми свободни. Но при теб е още много рано, има до стои още поне 3-4 седмици. Най-добре е да се роди най-рано в 39 г.с. Но когато, тогава

Детето след 37 е доносено и готово да се роди. Аз родих в 37+4. Ако бяхме чакали до 39 щеше да е над 4 кг сигурно и и като си естествено по добре нормално бебе, а не някое над 4 кг че ще ти е трудно раждането.
Виж целия пост
# 128
Вероятно не е слязъл надолу. При мен допреди 3-4 дни също беше под ребрата, сега определено е малко над пъпа. Ребрата са ми свободни. Но при теб е още много рано, има до стои още поне 3-4 седмици. Най-добре е да се роди най-рано в 39 г.с. Но когато, тогава
Аз може и да си въобразявам вече,но така го усещам моя и ми е доста по-свободно.Отделно напипвам главичката на малката около пъпа все още ,просто може би тя самата е слязла още надолу и определено все още е доста активна,особено сутрин и по това време към 17ч. 😁
Виж целия пост
# 129
Често ли има разминавания с килограмите на бебето от ехографа и действителните килограми на бебето след като се роди? Ако да, с колко варира разликата горе долу?
Виж целия пост
# 130
На мен ми казаха, че има допустимо отклонение от около 15%, което в последните седмици вече си е сериозно (при мен би било в рамките на 600 гр) . В общи линии докато не се роди - не се знае Grinning
Както и те мерят кости, може да е слабо и високо/пухкаво и късо, не са по калъп Wink
Виж целия пост
# 131
Здравейте, мами! Пиша и съм много притеснена.. днес в 12 родих бебче, което изплака веднага (37 седмица). Преди час обаче ми съобщиха, че имала проблем с адаптацията, който се изразява в проблеми с дишането и била на антибиотик. Попитах дали е притеснително, отговора беше “стойностите сега са стабилни, но когато децата не могат да дишат сами винаги е притеснително и търсим причината, ако има промяна ще се свържем с вас”. Моля, ако някоя мама е имала такъв или подобен проблем да даде мнение/ съвет. Нормално ли е в тази седмица, понеже винаги отговоряше със седмица назад, но се наложи да я изкараме по-рано? Много се притеснявам
Виж целия пост
# 132
И двете ми предни деца се родиха след 37 г.с и бяха на антибитик. Не им харесвали стойностите в изследванията, не знам и аз.

С баткото, понеже ми беше първо дете, беше голяма драмата. Скъсках се да плача. Вече си бях решила, че е зле. Особено като ти го кажат в реанимация и ти се чудиш какво става.

С второто бебе пак така. Наложи се и двата пъти да стоя няколко дни повече заради антибитика.

После според педиатърката, която гледа резултатите, каза че са се презастраховали.
Виж целия пост
# 133
Ние сме родени в 37г.с. и вчера педиатъра, като мина на консултация и преглеждаше данните каза, че в 37 ги водят недоносени.
Моят проследяващ просто закова кг, на последния преглед каза, че очаква бебе около 3000гр и се роди 3030гр.
Виж целия пост
# 134
Ние сме родени в 37г.с. и вчера педиатъра, като мина на консултация и преглеждаше данните каза, че в 37 ги водят недоносени.
Моят проследяващ просто закова кг, на последния преглед каза, че очаква бебе около 3000гр и се роди 3030гр.

Странно, навсякъде пише, че след 37 си се водят доносени. Аз питах АГ за това до коя седмица точно ги водят недоносени и той ми каза, че важни са кг, и ако е над 2500 си се води доносено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия