Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 161
  • 1 784
# 765
Здравей Мерилина,на мен също са ми правили конизация с диагноза - дисплазия ІІ-ІІІ степен.
Направи ми я др.Станков от Шейново. Много добър, способен и разбиращ от професията си човек...  bouquet Аз лично съм страшно доволна от този доктор,    newsm10  ходя вече при него 6 година. За сега всичко е ОК.    Peace    Но контролните прегледи и цитонамазките поне веднъж годишно си остават задължителни!
Ако искаш информация повече за др.Станков...пиши.
Но според мен щом са ти открили за втори път дисплазия и то ІІІ степен , няма мърдане...   Weary, ще се наложи втора конизация, колкото и да не ти се ще... smile3518  Дано да греша все пак...   newsm17
Виж целия пост
# 766
Здравейте! Разглеждайки форума попаднах на старо запитване още от март 2007г. от Танина, която пита дали някой си е правил конизация при др. Станков в Шейново?

Ами тя вече мина конизацията в Шейново, но след шест месеца при преглед от друг доктор, който трябваше да направи опита за инвитро, каза, че шийката била прекалено скъсена и сега приятелката ми й се наложи да ходи пак на малка операцийка за удължаване на шийката. Някой да е ходил на такова нещо??? Имам чувството, че нещо я разиграват вече. Нали уж се прави само серкелаж и то е достатъчно?

Резултатът от цитонамазката ми е ПАП 2гр. и наличие на единични еритроцити.Досега съм нямала такъв резултат( с еритроцити).
Мисля, че наличието на еритроцити не е нещо обезпокоително, но не съм сигурна на какво точно се дължи.
Виж целия пост
# 767


Зависи...от това колко голям участък е засегнала раничката, някой път се налага и скъсяване на шийката , но в крайна сметка нали все пак от това ни зависи живота...!?!   Thinking
Виж целия пост
# 768
Taнина, гинеколкогът ме попита дали съм имала леко кървене, можело на това да се дължи наличието на еритроцити.А аз нямах.Той нищо повече не каза.Затова реших да се допитам и тук, в темата.
Благодаря ти за включването  bouquet
Виж целия пост
# 769
Здравейте,
какво мислите за новата ваксина против рак на шийката на матката-Цервирекс?
Аз смятам да си я сложа-гинекологът днес ми даде брошурата и тъй като съм в рискова група-ПАП 2 след обгаряне на раничка, реших да прежаля 900 лв. и да съм спокойна в следв. 5 год.
Да уточня само, че съм на 30 г., с едно дете.
Бих искала да посъветвам всички жени, които имат възможност да се ваксинират, защото това е много коварно заболяване и дори да сте моногамни, ако вашият партнйор ви изнвеверява, а в това никога не можете да бъдете сигурни, това е най-доброто решение.
Нещо, което може би не се знае от повечето хора е, че ЧВП се предава и при орална любов.
Въпросът ми е има ли някоя от вас, която е чувала за тази ваксина- има ли странични ефекти и вярно ли е, че имало смъртни случаи, предизвикани от този тип ваксини?
Виж целия пост
# 770
Аз също съм в рискова група след конизация и се бях навила и аз за тази ваксина. Но ми казаха , че имало смъртни случай и до там ми беше мерака за ваксината... Tired А пък ако ми е писано да мръ от рака,   Praynig   по добре от него , от колкото от няква си ваксина... Whistling
Аз съм сигурна в моят мъж...  Simple Smile
Виж целия пост
# 771
Здравейте,
какво мислите за новата ваксина против рак на шийката на матката-Цервирекс?
Доколкото знам се препоръчва на жени, които все още нямат полов контакт! Аз съм оперирана от тази гад и сигурно съм предубедена, но ако можех да върна времето назад, ДА бих се ваксинирала!
Ако се разровиш тук във форумите има още доста мнения по въпроса, а и в нета има бая материал за четене  Hug
/[ваксина против рак]
Виж целия пост
# 772
момичета,
аз се включвам само за да ви кажа, че ходих при доц. Попова на преглед и тя потвърди че IIId - е ужасно преувеличена и нямам проблем.  Praynig
Откри други неща, но те са тема на друг разговор.......... Cry
Виж целия пост
# 773
момичета,
аз се включвам само за да ви кажа, че ходих при доц. Попова на преглед и тя потвърди че IIId - е ужасно преувеличена и нямам проблем.  Praynig
Откри други неща, но те са тема на друг разговор.......... Cry

Точно Попова и Сидеров ме мотаха 8 месеца.Никога не бих желала да стъпя повече в тяхното отделение!
Винаги им се разминават резултатите, винаги нещо неясно има при тях.
Виж целия пост
# 774
Merilina,
специално на теб искам да отговоря.
От поста ти разбирам, че имаш вече една конизация и не искаш да се подлагаш на ре-конизация....
Не разчитай на горенето!
Когато направиха моята конизация бях наясно, че може да се наложи и РЕ- такава.
Не знам къде си ходила на лекар но горещо ти препоръчвам Раковата болница в София.Там са едни от най-добрите.

Пиши какво е станало и успех Peace
Виж целия пост
# 775
Merilina,
специално на теб искам да отговоря.
От поста ти разбирам, че имаш вече една конизация и не искаш да се подлагаш на ре-конизация....
Не разчитай на горенето!
Когато направиха моята конизация бях наясно, че може да се наложи и РЕ- такава.
Не знам къде си ходила на лекар но горещо ти препоръчвам Раковата болница в София.Там са едни от най-добрите.

Пиши какво е станало и успех Peace

Защо се прави реконизация?И на мен ми правиха конизация на 18.12.2007год.Много ще съм ти благодарна ако ми отговориш.  bouquet
Виж целия пост
# 776
Здравейте,момичета!Аз не съм много компетентна и искам да ви питам,на приятелката ми преди няколко месеца и гориха раничка и сега и казаха,че не е изгорена както трябва и в следствие на това са се образували ракови клетки ,а също и поради тази причина този месец цикъла и не дойде?Възможно ли е всичко това? Cry
Виж целия пост
# 777
По принцип е възможно да са открили ракови клетки. Но това обяснение, че заради това не и идвал цикъла през този месец ми се струва нелогично - едното не влияе на другото по принцип.
Виж целия пост
# 778
Здравейте,момичета!Аз не съм много компетентна и искам да ви питам,на приятелката ми преди няколко месеца и гориха раничка и сега и казаха,че не е изгорена както трябва и в следствие на това са се образували ракови клетки ,а също и поради тази причина този месец цикъла и не дойде?Възможно ли е всичко това? Cry
Аз имах 2 ранички и ми ги обгаряха 3 пъти и пак не ми минаха.Мазаха ми ги 10 пъти в продължение на 1 месец с лекарство и пак нищо.Накрая се наложи да ми ги отстранят.Оперираха ме -Конизация.
Виж целия пост
# 779
Благодаря ви момичета,а какво се прави в такъв случай като са открити ракови клетки след неизгорена раничка?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия