Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 13

  • 68 334
  • 761
# 720
Примерна стратегия.
Хващате списъка и изтривате училищата, които не искате- неподходящ профил, далече, над 70 мин път с ГТ, детето не го иска и т.н. Подреждате най-отгоре тези, които искате по ред на желание. И започвате по бала от миналата година да редите каквото е останало (ако нямате други критерии).
Виж целия пост
# 721
Да, точно това правим . И се появяват 203 и 33 .... Няма да иам особено висок бал . 12 всъщност го слагаме в списъка. 30то ще дойде висок бала също макар ,че ние супер удобно  но пък там ще бъдат езиците разширена подготовка . 157 също ни е вариант и 121 макар че е по- далече сме съгласни. Всъщност малката иска упилище където да има приятели и изобщо не я интересува какво ще учи - видя ,че като пожелае може всичко да научи добре, няма интереси към нещо , свободно владее английски ,защото е живяла в такава среда, има понятие от френски . Знае ,че не иска немски и източни езици освен руски . Изобщо критериите са... Каза аз да редя и избирам ,ама няма да й се получи да стои отстрани.
Виж целия пост
# 722
Училище с нисък бал, където учениците учат, е шестица от тотото. По-скоро се гледа децата да са спокойни, да няма тормоз и да се учи нещо.
121 отговаря на тези критерии. Дете на приятелка учи там. Харесва си училището . Има и доста млади учители, даже тази година ги водиха на екскурзия в Испания. Вече зависи дали е удобно.
Виж целия пост
# 723
С гугъл дава след като слезне с рейса да походи 10 ми ( по- малко ще е най- вероятно ) така че става като вариант - общо 30 мин
Виж целия пост
# 724
За София да напомня, че разстоянията не са това, което бяха, има метро и скоро ще пуснат и разширението на 3-та линия.
Да похваля и 31во у-ще в тази връзка.
Виж целия пост
# 725
Вярно е, че метрото много улеснява. Стига да е удобно. Автобусите, ако по трасето няма бус лента, са си в общия трафик и задръстване.
31во си е много добро училище, но и бала за него си е висок.
Виж целия пост
# 726
Вече и по бус ленти да избирам училище  ми идва в повече. В случая  говорим за стигане от Банишора до 121 ... Какво е положението по линията ?
Виж целия пост
# 727
Метро има до бул България. Оттам, каквото дойде за 4-5 спирки. На кръстовището на България се чака много, но детето ще слиза и ще се качва там, така че..
33-то не ви ло е най-удобно?
Ако и за трите стиага балът, идете ги вижте. На наши познати детето беше в 121, не са се оплаквали.
Виж целия пост
# 728
Точно днес разглеждах 1-во и 12-то, т.е допълнителните техничесрини икономически паралелки. С доста висок бал е бил приемът м.г.
Виж целия пост
# 729
Добре де защо 203то е преди 33то и 121во по бал и преди някои паралелки на 23то ? Нали те са по- добри варианти ?
От трите за 121- во съм чувала добри отзиви. Ако не Ви притеснява испанския и природните науки за 30 - то СУ знам, че е много добро. 1 - во също е добро, но тази година има много професионални паралелки. Вижте и 127-мо.12-то от личен опит не го препоръчвам! Все пак, ако детето има висок резултат на БЕЛ шансовете на 4-то и 5-то класиране на големи.  В началото на годината или между сроковете също се освобождават места.
А защо не препоръчвате 12-то?
Виж целия пост
# 730
Да ,33 то е удобно на 15 мин. Обаче след тези отзиви.... То и като профил повече пасва и не знам . Тя малката разправя ,че не искала сега пък там ,че й направиха пълен разбор какви били децата във всеки клас - колконлокали имало  колко алтернатив , колко не знам си какви... Аз седя и нищо не разбирам .... Ама тя се запознава сега . Иначе влезне ли там английски или френски ще й бъде песен .... Особено ако минат и 1 смяна само. Все пак се надявам някак да се случат нещата за 30то поне , или някак за френски в 18ти, после идва като желание 119,12, нагоре се катери с 1во ,7мо,127  и нататък май е мисия невъзможна
Виж целия пост
# 731
Има спирка на метро на 5 минути пеша от 121-во. Линията, която върви до Мол Парадайс.
Виж целия пост
# 732
Може пък детето да Ви изненада. 85 по БЕЛ и 60 по МАТ ще стигнат за 127-мо
Виж целия пост
# 733
Ооо,моля .... Това са чудеса .... Очакваме примерно 70-75 по бел и 40 по мат ,че не си е писала решенията на втори модул , та.... 33та София където иска да се премести да живее или Френска в Пловдив ,,която ако я натисна так може да саботира ,че свят да ти се завива всеки ден . Иска д ходи в големия град и това е ....
Виж целия пост
# 734
Ооо,моля .... Това са чудеса .... Очакваме примерно 70-75 по бел и 40 по мат ,че не си е писала решенията на втори модул , та.... 33та София където иска да се премести да живее или Френска в Пловдив ,,която ако я натисна так може да саботира ,че свят да ти се завива всеки ден . Иска д ходи в големия град и това е ....
Дишайте! И това ще мине, само да не съжалява, че е избрала Сф пред Пловдив. Ако приема предложение- да учи в Пловдив и да ходи в Сф за забавления. Е първите 3 години са тегави, но след това …
А разгледахте ли Румънското? Имат паралелки с първи език испански и италиански.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия