Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема № 15

  • 26 973
  • 767
# 270
Ако в касата няма пари, няма смисъл от адвокати и дела, само ще си даде парите. Парите за текущи разходи могат да си ги събират и на ръка и в касата въобще да не постъпят пари. Ние осъдихме длъжници, и ние имаме да вземаме, те имат да дават и така. Само се набутахме.
Виж целия пост
# 271
питам ви защото искам да видя адвоката дали работи
а и едва ли всички ще се окажат социално слаби
Виж целия пост
# 272
Ако в касата няма пари, няма смисъл от адвокати и дела, само ще си даде парите. Парите за текущи разходи могат да си ги събират и на ръка и в касата въобще да не постъпят пари. Ние осъдихме длъжници, и ние имаме да вземаме, те имат да дават и така. Само се набутахме.
Как си я представяте касата - като сейф, кутия за обувки, портмонето на касиера? "Събират н ръка" означава точно това - минава касиера по апартаментите, парите които взема срещу разписка, в брой са точно тия, които постъпват в "касата". Събраното е длъжен да преведе по особената сметка на съдия изпълнителя още сутринта на следващия ден. Иначе отговаря с цялото си имущество за непреведената сума. На практика "празна каса" няма как да съществува в никоя етажна собственост. Освен, ако не е събран нито един лев или да събрани примерно 12,50 и е платен тока на стълбището за същата или по-голяма сума.

Ако сте я докарал до там - да  проверявате адвоката си - по-добре не се харчете за дело.
Достоверна информация за хода на нещата - безплатно в деловоодството на съответния съд, платено - при друг адвокат.
Виж целия пост
# 273
сравнявам тези стъпки с други подобно дела и така вадя някои изводи
https://ecase.justice.bg/Case/CaseDetail/eae42819-f940-4aaf-bdd3-e45f2c9f2441
https://ecase.justice.bg/Case/CaseDetail/fbd3f18c-04b5-4007-ae5a-e593172eea33
проверката е форма на доверие
Виж целия пост
# 274
Здравейте! Взели сме решение на общо събрание да назначим нов Управителен съвет на етажната собственост и да освободим сегашния домоуправител. Имаме протокол от ОС с имена и подписи на присъствалите. Знам, че за да стане промяната се подава заявление в Общината. Но заявлението от името на новия или на стария управител трябва да бъде? Нотариална заверка на подписите на 3мата от новия Управителен съвет нужна ли е?
Благодаря на отзовалите се!
Допълвам: освобождаването е по молба на сегашния упр. и също така не е предсрочно, т.е. минали са повече от 2 г. служба
Виж целия пост
# 275
Имам следния казус: касиер съм на нерегистрирана ЕС, нямаме банкова сметка, трябва да преведа капаро за ремонт по банков път. Мога ли да вкарам парите в моя сметка през банкомат и да платя с електронно банкиране, като посоча за основание договора и това, че е за сметка на ЕС?
Виж целия пост
# 276
Имам следния казус: касиер съм на нерегистрирана ЕС, нямаме банкова сметка, трябва да преведа капаро за ремонт по банков път. Мога ли да вкарам парите в моя сметка през банкомат и да платя с електронно банкиране, като посоча за основание договора и това, че е за сметка на ЕС?
По принцип можеш, но не прекрачвай тази граница да вкарваш пари в твоя сметка за каквото и да било. Нямай вяра на хората, защото ти искаш да направиш добро, но ако утре някой се присети нещо и заведе дело, добрината ще излезе през носа ти, а другите ще вдигат рамене. По- добре загуби няколко лева за банков превод на гише и не смесвай личните си финанси с чуждите.
Виж в коя банка е сметката на фирмата и преведи през нея, за да е по- евтин превода.
Виж целия пост
# 277
Каква е разликата дали ще преведеш пари от онлайн банкирането си или ще отидеш лично в банката, нали лицето което извършва превода пак е едно и също?
Виж целия пост
# 278
Четох тук,но не ми стана много ясно.Мол1 някой ,който го е правил да ми обясни.Имаме сметка към банка,като титуляр е етажната собственост.По нея се превежда наем от мобилна антена Обаче таксата на месец за тази сметка е над 20лв.Прочетох ,че може да се отвори сметка ,където да се превеждат тези пари,но към Изипей.От нея да тегля и плащам сметки .Въпросът ми мога ли да я направя с решение на ЕС , и как да стане и може ли?
Виж целия пост
# 279
Имам следния казус: касиер съм на нерегистрирана ЕС, нямаме банкова сметка, трябва да преведа капаро за ремонт по банков път. Мога ли да вкарам парите в моя сметка през банкомат и да платя с електронно банкиране, като посоча за основание договора и това, че е за сметка на ЕС?
Направете банков превод в банката на фирмата, където й е сметката. Да Вие сте касиер на ЕС, но сте и частно лице също и при внасяне на сумата във Вашата сметка и превода й после на фирма, при една данъчна проверка на фирмата, а дори и на Вас, данъчните ще Ви питат от къде са тези пари (доход), защо не сте платили данък и т.н. И ако нямате с какво да докажете всичко, ще Ви наложат глоба и лихви за времето. Защо да си причинявате такова главоболие, като може да ги преведете просто в банката.
Виж целия пост
# 280
Каква е разликата дали ще преведеш пари от онлайн банкирането си или ще отидеш лично в банката, нали лицето което извършва превода пак е едно и също?
Лицето може да е едно и също, но сметката е персонална и вкарване на чужди пари в такава сметка се води присвояване, освен това, което описаха в предния пост.
А ако недай боже се случи нещо с нея и парите са ѝ в личната сметка, етажната собственост как ще докаже на роднините, че това не са техни пари?! Всичко се случва в този живот и има граници, които не може да се прекрачват, особено когато става дума за чужди пари.
Виж целия пост
# 281
Благодаря на всички за мненията!
Виж целия пост
# 282
Някой ползва ли фирма за почистване на входа? Ако може за препоръка, евентуално. За София

Някой? Нещо? Simple Smile
Виж целия пост
# 283
Някой ползва ли Хоуми за малка ЕС?
Мнения?
Виж целия пост
# 284
Някой ползва ли Хоуми за малка ЕС?
Мнения?

Ние. Предимно за да ползваме опцията за плащане по банков път. Иначе, съобщения, графици си пращаме във вайбър групата и по мейл. Отчетите също по мейл всеки месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия