🤰Февруарски снежинки 2026 - Тема 2 🍀🌸

  • 30 259
  • 845
# 450
Според мен не е проблем, просто от там избива високото налягане, но някоя друга мацка също да каже и да,попитай.
Момичета аз имам и друг проблем, не знам някоя от вас дали го има. Вдигам малко кръвно до 125 но 80 и започва да ми тече кръв от носа. Напоследък зачести. Не знам дали е опасно, забравих да кажа на АГ за това, и ще и кажа на следващия преглед, но ако има някаква опасност да взема да се обадя ли не знам..
Виж целия пост
# 451
125 на 80 не е високо кръвно, но внимателно следи и ако тръгне нагоре, веднага на кардиолог. Аз вече съм на 2 хапчета и съм 120-125, но следя много стриктно, защото и АГ-то и кардиоложката ме предупредиха
Виж целия пост
# 452
Топла вода на гладно или доматен сок на мен ми помага почти веднага от самото начало го имам този проблем.

Привет, да попитам, някоя от вас да е минавала през запек последните седмици/месеци. Нещо ефикасно освен кисело мляко (с ленено семе и чия дори), сушени сини сливи, утре ще включа и тиква, вода около 2л, манджи, супички са постоянно в менюто... Пробиотик от 3 дни също пия.Мисля утре да отида да си купя едни хомеопатични хапченца да пробвам и с тях, че не знам днес вече 2-ри или 3-ти ден ми е, но не ме кефи идеята да продължава това...
Виж целия пост
# 453
Аз съм много доволна от този мармалад.


Привет, да попитам, някоя от вас да е минавала през запек последните седмици/месеци. Нещо ефикасно освен кисело мляко (с ленено семе и чия дори), сушени сини сливи, утре ще включа и тиква, вода около 2л, манджи, супички са постоянно в менюто... Пробиотик от 3 дни също пия.Мисля утре да отида да си купя едни хомеопатични хапченца да пробвам и с тях, че не знам днес вече 2-ри или 3-ти ден ми е, но не ме кефи идеята да продължава това...

И аз съм така 😩 не знам как да се справя вече.. или ще е запек или другото. Нормално положение няма при мен..
Виж целия пост
# 454
Привет, да попитам, някоя от вас да е минавала през запек последните седмици/месеци. Нещо ефикасно освен кисело мляко (с ленено семе и чия дори), сушени сини сливи, утре ще включа и тиква, вода около 2л, манджи, супички са постоянно в менюто... Пробиотик от 3 дни също пия.Мисля утре да отида да си купя едни хомеопатични хапченца да пробвам и с тях, че не знам днес вече 2-ри или 3-ти ден ми е, но не ме кефи идеята да продължава това...

На мен ми бяха изписали Mucofalk и WAYA lax. Пробвах първото, добре ми подейства. По-добре от всички домашни изпитани лекове. Гледам да пия и по 2-3 л вода на ден, хапвам салати и плодове.

Определено съм по-запечена от преди бременността, но по 1-2 пъти на ден ходя, с редки изключения.
Виж целия пост
# 455
Четох и аз за топла вода с мен, прясно мляко с овесени ядки. Подкарах ги сега, да видим какъв ще е ефекта 😁
Иначе 3 л вода в никакъв случай не мога да изпия, трябва да седя денонощно на тоалетната, аз не стига че сега ставам по около 3 пъти нощем... Денем постоянно и то на няма и 2 л вода. Иначе 2 пъти на ден си е супер. На мен ми стига и 1 Simple Smile  
А какви салати ядеш Rising_Star?
Топла вода на гладно или доматен сок на мен ми помага почти веднага от самото начало го имам този проблем.

Привет, да попитам, някоя от вас да е минавала през запек последните седмици/месеци. Нещо ефикасно освен кисело мляко (с ленено семе и чия дори), сушени сини сливи, утре ще включа и тиква, вода около 2л, манджи, супички са постоянно в менюто... Пробиотик от 3 дни също пия.Мисля утре да отида да си купя едни хомеопатични хапченца да пробвам и с тях, че не знам днес вече 2-ри или 3-ти ден ми е, но не ме кефи идеята да продължава това...
Виж целия пост
# 456
Здравейте, аз пък да попитам за разстройство някоя да знае нещо ефикасно? От вчера съм така, пия ентерол, но не виждам особен ефект. Някакви други идеи да предложите?
Виж целия пост
# 457
Една лъжица брашно се разбърква в малко вода и се пие. Това запича доста.
За другия проблем за жалост не съм намерила решение. Преди имах много редовен стомах, сега през ден и това ме тормози. Имах си трикчета - 5-6 бисквитки Орео или малко повече майонеза в руска салата/друга салата и бях първа в тоалетната. Сега обаче не работят. Този конфитюр го гледах и аз. Чела съм, че има доста добро действие.
Виж целия пост
# 458
Аз ако ползвам конфитьора не мога да излезна от тоалетната ефикасен е ама може да има и обратния ефект


Една лъжица брашно се разбърква в малко вода и се пие. Това запича доста.
За другия проблем за жалост не съм намерила решение. Преди имах много редовен стомах, сега през ден и това ме тормози. Имах си трикчета - 5-6 бисквитки Орео или малко повече майонеза в руска салата/друга салата и бях първа в тоалетната. Сега обаче не работят. Този конфитюр го гледах и аз. Чела съм, че има доста добро действие.
Виж целия пост
# 459
Предвид това което ти се случва с главата е хубаво да уведомиш освен АГ и невролога.

Момичета аз имам и друг проблем, не знам някоя от вас дали го има. Вдигам малко кръвно до 125 но 80 и започва да ми тече кръв от носа. Напоследък зачести. Не знам дали е опасно, забравих да кажа на АГ за това, и ще и кажа на следващия преглед, но ако има някаква опасност да взема да се обадя ли не знам..
Виж целия пост
# 460
Да, трудно е с пишкането, понякога ставам по 4-5 пъти вечер. Но ако не пия вода и главата ме боли, та гледам да пия колкото може повече.

Иначе забравих да кажа, че и си взех столче от Икеа, то промени нещата в хубава посока, без него си ми е трудно. Ето такова - цък.
За салатите - примерно зелена салата, спанак, рукола (каквато зеления има в магазина), краставица, лук, семена от нар/ кореноплодна / млечна (домашна) / зеле с моркови. Гледам да са сравнително сезонни.

Четох и аз за топла вода с мен, прясно мляко с овесени ядки. Подкарах ги сега, да видим какъв ще е ефекта 😁
Иначе 3 л вода в никакъв случай не мога да изпия, трябва да седя денонощно на тоалетната, аз не стига че сега ставам по около 3 пъти нощем... Денем постоянно и то на няма и 2 л вода. Иначе 2 пъти на ден си е супер. На мен ми стига и 1 Simple Smile  
А какви салати ядеш Rising_Star?
Топла вода на гладно или доматен сок на мен ми помага почти веднага от самото начало го имам този проблем.

Привет, да попитам, някоя от вас да е минавала през запек последните седмици/месеци. Нещо ефикасно освен кисело мляко (с ленено семе и чия дори), сушени сини сливи, утре ще включа и тиква, вода около 2л, манджи, супички са постоянно в менюто... Пробиотик от 3 дни също пия.Мисля утре да отида да си купя едни хомеопатични хапченца да пробвам и с тях, че не знам днес вече 2-ри или 3-ти ден ми е, но не ме кефи идеята да продължава това...
Виж целия пост
# 461
Моят мъж пие глътка-две оцет. Аз пия зрънце-две суров боб. Знам и за призова вода-измиваш ориз във вода и тази вода я изпиваш.
Попитах за салатите, защото и аз обичам, но преди няма и 2 месеца си изпатих от спанак и вече не смея да ям зелениите от магазина, че с много нитрати вътре. За водата си е супер, че пиеш толкова, тя е много важна, просто аз не мога.
Столчето е добре, защото и аз знам, че позата е важна (както едно време в тоалетните по селата - клекнало положение, или ефекта със столчето е ъгъла на сядане на тоалетната и от там идва и музата)
Здравейте, аз пък да попитам за разстройство някоя да знае нещо ефикасно? От вчера съм така, пия ентерол, но не виждам особен ефект. Някакви други идеи да предложите?
Виж целия пост
# 462
Предвид това което ти се случва с главата е хубаво да уведомиш освен АГ и невролога.

Момичета аз имам и друг проблем, не знам някоя от вас дали го има. Вдигам малко кръвно до 125 но 80 и започва да ми тече кръв от носа. Напоследък зачести. Не знам дали е опасно, забравих да кажа на АГ за това, и ще и кажа на следващия преглед, но ако има някаква опасност да взема да се обадя ли не знам..
Казала съм на невролога, но ми каза, че най-вероятно е от кръвното, а не от главата. За това ще кажа и на АГ
Виж целия пост
# 463
Ох, това със суровия боб как се отразява? Мен ме е страх да не ме заболи коремът, не съм го чувала като трик иначе.
Аз вземам само от опакования спанак, от тези в наклоните. Не съм имала проблеми никога (да не казвам голяма дума).
На мен АГ ми каза да пия толкова вода, че по едно време ме болеше главата всеки ден, нормално кръвно. И от там като почнах с водата, вече се усещам, че ако не пия вода, се запичам и ме боли глава. Но може би литрите са спрямо човека, аз съм едра и 80 кг. За по-дребна жена сигурно трябва и по-малко вода, така че предполагам и литър течности са окей, спрямо размера и усещането. Друг вариант за повече течности са повече супи, това също помага при мен. Аз понякога и за закуска ям супа.

И да, препоръчвам столчето с две ръце. Сигурно има и на други места, просто така и така бяхме в ИКЕА, взех. Мъжът ми също го полза и се хвали колко добра работа върши.

Момичета, вие пиете ли кафе? А обожавам, от 3я месец започнах пак да пия, вече не ми харесва вкусът. Може би е нормално? Пия и много чай, но не мога да сравня пиенето на чай с това на кафето.. та се чудя само моите вкусове ли са се променили

Моят мъж пие глътка-две оцет. Аз пия зрънце-две суров боб. Знам и за призова вода-измиваш ориз във вода и тази вода я изпиваш.
Попитах за салатите, защото и аз обичам, но преди няма и 2 месеца си изпатих от спанак и вече не смея да ям зелениите от магазина, че с много нитрати вътре. За водата си е супер, че пиеш толкова, тя е много важна, просто аз не мога.
Столчето е добре, защото и аз знам, че позата е важна (както едно време в тоалетните по селата - клекнало положение, или ефекта със столчето е ъгъла на сядане на тоалетната и от там идва и музата)

Виж целия пост
# 464
Не от 1 зърно суров боб не би трябвало да имаш проблеми.
Пия по 1 кафе сутрин, някой път с мляко, друг път чисто.
Ох, това със суровия боб как се отразява? Мен ме е страх да не ме заболи коремът, не съм го чувала като трик иначе.
Аз вземам само от опакования спанак, от тези в наклоните. Не съм имала проблеми никога (да не казвам голяма дума).
На мен АГ ми каза да пия толкова вода, че по едно време ме болеше главата всеки ден, нормално кръвно. И от там като почнах с водата, вече се усещам, че ако не пия вода, се запичам и ме боли глава. Но може би литрите са спрямо човека, аз съм едра и 80 кг. За по-дребна жена сигурно трябва и по-малко вода, така че предполагам и литър течности са окей, спрямо размера и усещането. Друг вариант за повече течности са повече супи, това също помага при мен. Аз понякога и за закуска ям супа.

И да, препоръчвам столчето с две ръце. Сигурно има и на други места, просто така и така бяхме в ИКЕА, взех. Мъжът ми също го полза и се хвали колко добра работа върши.

Момичета, вие пиете ли кафе? А обожавам, от 3я месец започнах пак да пия, вече не ми харесва вкусът. Може би е нормално? Пия и много чай, но не мога да сравня пиенето на чай с това на кафето.. та се чудя само моите вкусове ли са се променили

Моят мъж пие глътка-две оцет. Аз пия зрънце-две суров боб. Знам и за призова вода-измиваш ориз във вода и тази вода я изпиваш.
Попитах за салатите, защото и аз обичам, но преди няма и 2 месеца си изпатих от спанак и вече не смея да ям зелениите от магазина, че с много нитрати вътре. За водата си е супер, че пиеш толкова, тя е много важна, просто аз не мога.
Столчето е добре, защото и аз знам, че позата е важна (както едно време в тоалетните по селата - клекнало положение, или ефекта със столчето е ъгъла на сядане на тоалетната и от там идва и музата)

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия