?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 340
  • 3 051
# 2 550
Най вероятно знае, поне за наследения апартамент и сигурно не предполага, че го крият от него
Виж целия пост
# 2 551
Психиатър е лекар. Психотерапевт може да е всеки, завършил някакъв курс, а дори и не.
Изобщо не е вярно. Психотерапевт може да бъде само обучен в терапия психиатър или психолог.

Базила, бъркаш. Опитват сега да го въведат
      https://standartnews.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B3% … 0%B5%D0%BD%D0%B8/

То лошо няма, ама ще имат ли хора достъп до психотерапевти?
То не че сега няма, но е платено, а не всеки може да си позволи този лукс.
Да го организират по каса. И сега хората нямат достъп, а и като си платят в повечето случаи самозванецът е по-вероятно да им навреди.
Виж целия пост
# 2 552
.
Виж целия пост
# 2 553
Последния пост ме навежда на мисълта за психични проблеми.
Не познавам човек, мъж, жена или юноша, който да не се разтревожи, че майка му е в болница и с операции.
То това изобщо не опира до характер и възпитание, някак е заложено на всяко дете, независимо от възрастта, да се тревожи за родителя си, както разбира се и родителя за детето си.
Подобно изключение си е направо психопатия.
Виж целия пост
# 2 554
Не ме учудва...младеж, който не се интересува от нищо извън неговата Вселена. Не знам дали е до възпитание или до  кофти среда, но определено трябва да му се покаже пътя. Да му слугуват всички на тая възраст е най- малкото нездравословно.
За всички.
Виж целия пост
# 2 555
Не знам дали съм споменала, но дядо ми е същия. Едно към едно са. Преди да се разболее не го бях виждала от години, не дойде на моя бал, не е отишъл на сватбата на майка ми и баща ми, защото “нямал какво да облече” Грам не уважаваше баба ми, всичко е постигнала сама, разходите по домакинството, също ги плащаше сама, той неговата заплата си я пазеше. До момента в който не се разболя и стана инвалид и сега започна да я уважа, защото без нея е загубен. Разликата е, че дядо ми е отгледан в много тежки условия, никой не го в обичал и много са го биели. Докато брат ми винаги е бил лигавен и заобиколен от любов.
Виж целия пост
# 2 556
Какво значение има диагнозата?
Всеки кадърен психотерапевт е наясно за кое може да помогне и дали се налага психиатър.
Как да няма значение? И колко кадърни терапевти има като буквално от вчера опитват да въведат изобщо някакви изисквания за въпросните. И психиатъра няма какво да изписва лекарства като изобщо не се касае за психично заболяване щом няма диагноза.
Кадърните психотерапевти са сигурно 3-4 в БГ.
Има много проблеми, които могат да се влияят от психотерапия. И е доказано.
Не за всичко са нужни лекарства. Ако не се променят поведенческите модели и не се създадат нови невронни връзки, лекарствата не са ефективни. Разбира се тук нямам предвид тежки психиатрични диагнози.
Като ориентир - да е психотерапевт, не психолог, когнитовно поведенческа психотерапия, терапия базирана на доказателства, да е завършил клинична психология, възпитаник на СУ,  и да има опит от поне 15 години.
Изискванията вече ще бъдат като по света и се иска поне 1400 часа лична терапия и обучение в лицензиран метод от лицензирана школа. Къде е завършил и колко опит има без тези изисквания е без значение. И има психиатри, които са терапевти, всъщност повечето терапевти, отговарящи на изискванията у нас не са психолози, а психиатри. На психолозите не им се занимава с 1400 часа терапия явно.
Лична терапия, разбира се че се изисква.
После следва и терапия под супервизия.
1400 часа се отнася за специализирано обучение по психотерапия, 1800 часа университетско обучение по психология, личен психотерапевтичен опит - 250 часа.
И тъй като все още всеки може да си сложи табелка психотеравет ( не всяка школа по психотерапия има изискване за 1800 часа обучение по психология) написах специалност клинична психология. Там няма как да приемат с бакалавърска степен различна от психология и медицина.
Има сериозни школи и разни измишльотини недоказани. Така, че важно е школата, в която се е обучавал психотерапевта.
Силно се надявам, че правите разлика между психолог и психотерапевт.
За психотерапевт, някакви си 7 години.
Курсче, ама друг път.
Ето линк: https://psychotherapy-bg.org/standards-2021/
Виж целия пост
# 2 557
Получих някакво каустрофобично чувство, четейки последния пост на Пенелопа. Това е млад юноша, естествено, че ще иска да има собствен живот, собствен ареал, собствени интереси... дори не го допрочетох. Стана ми лепкаво
Виж целия пост
# 2 558
Получих някакво каустрофобично чувство, четейки последния пост на Пенелопа. Това е млад юноша, естествено, че ще иска да има собствен живот, собствен ареал, собствени интереси... дори не го допрочетох. Стана ми лепкаво
Е добре де, всички сме били на тая възраст… и вие ли грам не се интересувахте от семейството си?
Виж целия пост
# 2 559
Скрит текст:
Психиатър е лекар. Психотерапевт може да е всеки, завършил някакъв курс, а дори и не.
Изобщо не е вярно. Психотерапевт може да бъде само обучен в терапия психиатър или психолог.

Базила, бъркаш. Опитват сега да го въведат
      https://standartnews.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B3% … 0%B5%D0%BD%D0%B8/

То лошо няма, ама ще имат ли хора достъп до психотерапевти?
То не че сега няма, но е платено, а не всеки може да си позволи този лукс.
Да го организират по каса. И сега хората нямат достъп, а и като си платят в повечето случаи самозванецът е по-вероятно да им навреди.
Да, точно това имам предвид. Да се полага направление.
И може би ако затегнат нещата, няма куцо и сакато да става психотерапевт.
Виж целия пост
# 2 560
В такъв случай, явно е до характер.
Има си такива хора, своенравни, чудаци и егоисти, независимо от средата в която са израствали.
Все пак при младежа, това лигавене, за което се споменава доста често, явно е предопределило развитието му.
Единственото, което ме изненадва е, че майката е учителка, би трябвало от позицията на такава да се справя по-ползотворно с възпитателния процес на собственото й дете.
Виж целия пост
# 2 561
Имах нормално семейство. Аз.
Виж целия пост
# 2 562
Ми да излиза на квартира. Явно е тежък темерут и особняк. Напомня ми за един роднина. Умря сам като куче. Него така никой не го интересуваше. Само взе каквото и от когото можа. Не е болест това. Характер и липса на възпитание е.
Виж целия пост
# 2 563
Последния пост ме навежда на мисълта за психични проблеми.
Не познавам човек, мъж, жена или юноша, който да не се разтревожи, че майка му е в болница и с операции.
То това изобщо не опира до характер и възпитание, някак е заложено на всяко дете, независимо от възрастта, да се тревожи за родителя си, както разбира се и родителя за детето си.
Подобно изключение си е направо психопатия.

Аз не че съм спец, ама и на мен ми бие на психопатия.
Егоцентризъм, липса на емпатия, тотално си смуче близките и то открито.
И на чуждите майки помага, на своята не.
Подмазва се на външни хора, с цел е това. Не е от добро чувство.
Защо да помага на своята майка, тя и без това му е в кърпа вързана.
Прехвърля вината към всичко и всички, но не и към себе си.
Води паразитен начин на живот.
Мирише ми на психопатче Grinning
Виж целия пост
# 2 564
Чукам на дърво, ама все си мисля, че на днешно време децата са големи егоисти и като паднеш, няма да има  кой чаша вода да ти подаде.
Дано греша, дано съм се справила по- добре, ама ми минават и такива мисли. Егоисти са младите.
Факт
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия