?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 325
  • 3 051
# 2 655
Примерът не беше за еднакво внимание, а да се дадат всички имоти на детето с увреждане, а за другото да няма нищо.
За мен това не е правилно по отношение на второто дете. Аз бих се отдръпнала в такава ситуация.
Виж целия пост
# 2 656
Примерът не беше за еднакво внимание, а да се дадат всички имоти на детето с увреждане, а за другото да няма нищо.
За мен това не е правилно по отношение на второто дете. Аз бих се отдръпнала в такава ситуация.

Аз също.

Виждала съм и продължавам да виждам, негативното влияние върху здравото дете, в семейство в което другото беше болно и в последствие почина. Стресът и травмата, за здравото дете са ужасни. Тогава нямаше психологическа подкрепа нито за родителите, нито за болното, нито за здравото.
Виж целия пост
# 2 657
Човек с увреждания трудно би се справил с управление на имоти. Колко случаи има в медиите на такива самотни хора, станали жертва на имотната мафия. Хора без увреждания, просто много възрастни също са потенциални жертви.
Виж целия пост
# 2 658
Ами в такава хипотетична ситуация не съм била и няма вече как да попадна. Нито ще се променят родителите ни( светла им памет) нито ние. Никога не сме били делени или едната фаворитизирана.
Но акцента в моя пост тръгна от разликата при едно здраво и едно болно дете.  Според мен тогава е нормално болното да е по-обгрижвано. Просто такива са нуждите му обикновено. Но ако едното дете е завършило помощно училище или не е учило( заради умствени проблеми напр) а другото е получило от родителите си подкрепа и е завършило добро образование, всеки е получил по нещо.
Виж целия пост
# 2 659
Коментирам тази ситуация:
...обаче едни познати казаха, че всичко, което имат, е за едното им дете, защото то имаше тежки заболявания. Още са си живи хората, и мисля, че още го обгрижват, защото едва ли би се справил сам. Сега е почти на 50 г.
На мястото на другото дете бих се отдръпнала.
Виж целия пост
# 2 660
Коментирам тази ситуация:
...обаче едни познати казаха, че всичко, което имат, е за едното им дете, защото то имаше тежки заболявания. Още са си живи хората, и мисля, че още го обгрижват, защото едва ли би се справил сам. Сега е почти на 50 г.
На мястото на другото дете бих се отдръпнала.

Ако се отдръпнеш най-вероятно всичко ще отиде при измамници, а брат/сестра ще има доста нерадостна съдба. Такива хора обикновено нямат наследници, та ако не за теб то за наследниците ти ще има нещо.
Виж целия пост
# 2 661
Напълно възможно, но въпреки това бих се дистанцирала. Не се бутам там, където не съм желана.
Виж целия пост
# 2 662
Съгласна съм с Динчо. Такива хора лесно могат да станат обект на измамници или пък да умрат в пълна мизерия. Въпросния имот пак ще се наследи от здравия брат/сестра или от неговите деца. Може и имота да е под наем ида се плаща за грижите. Но не си представям да се вземе имота на такъв човек и да се изхвърли на улицата. Има и такива случаи.
Основен признак за развитието на цивилизацията е грижата за болните и старите.
Виж целия пост
# 2 663
Явно родителите са избрали този риск.
Виж целия пост
# 2 664
Точно, за да не се стига до ситуации с измамници, не е редно всички имоти да се водят на болния човек. Него имотите няма да го гледат, иска се близък човек, който да управлява нещата. И да, ако този близък блъска за всичко от нулата, едва ли ще има много време да се занимава с болния.
Виж целия пост
# 2 665
Пак ви пиша, не сте били в такава ситуация. Има начин да са защитени и едните и другите, но няма ли го човешкото, едните документи нищо не гарантират. А никой от нас няма гаранция, че винаги ще е млад ,здрав и с акъла си.
Виж целия пост
# 2 666
Не ми се струва практично болният да ходи за подпис и да се легитимира за всяко нещо.
Здравият, ако не желае да се грижи,  с имоти и без имоти пак няма да го прави.
Виж целия пост
# 2 667
... Има начин да са защитени и едните и другите,
...
Точно. Ако не бъркам ти даде такъв пример. Всичко прехвърлено на сестрата с условие да се грижи за брат си. За мен това е справедливият вариант, тук има мисъл и за двете деца. В другия пример е само за едното.
Виж целия пост
# 2 668
... Има начин да са защитени и едните и другите,
...
Точно. Ако не бъркам ти даде такъв пример. Всичко прехвърлено на сестрата с условие да се грижи за брат си. За мен това е справедливият вариант, тук има мисъл и за двете деца. В другия пример е само за едното.
Да, при нас в случая баше на мен и сестра ми, тоест племенниците, с условие да живее в имота до смъртта си. За съжаление обаче почина преди баба ми.
Документа обаче урежда само имотният въпрос, никой документ не може да те накара да се грижиш за болен или увреден близък, ако сам не го искаш и чувстваш така.
Виж целия пост
# 2 669
Не коментирах това. Коментирам единствено отношението към здравото дете в примера на Lorelada.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия