Mounjaro (Тирзепатид) – споделете опит и резултати! 2

  • 30 834
  • 645
# 135
Значи не съм само аз в тази драма.
Тегава е работата. Най-кофтито е, че се чувствам напълняла..
Вчера бих една доза от 2.5мг в крака. Надявам се да усетя скоро притъпяване на апетита. Днес направих една разходка и гледам да ям по-обрано. Мисля да намеря някой психолог, който работи във връзка с емоционалното хранене. Няма да стане само с боцкане..
Да, има го момента с емоционалното хранене, но можебби трябва да се отстрани първоизточникът. При мен започнах да не се чувствам добре в работата си, която обмислям да сменя. По цял ден някой нещо гризе в офиса, нямам особено натоварване в работата, но и това ме изнервя и дразни.
Днес и аз си я бих дозата, ще трябва да изкарам "водата" (надявам се, да е вода, не мазнини) и да продължавам без лакомия, въпреки, че и при мен се появи зверски глад, предните дни, надявам се да е по-скоро емоционален и скоро да го премахна дразнителя.
Виж целия пост
# 136
Преди две години ми изписаха Глюкофаж.Инсулинова резистентност . Ендокриноложката обмисляше и Оземпик, но първо реши да пробваме с Рибелсус.
Не свалих нито килограм. След това ми пусна хормонални изследвания – мисля, че бяха GLP или нещо подобно. И двата излязоха с данни за резистентност и тя прецени, че няма смисъл да продължаваме в тази посока. Спрях Рибелсуса и останах само на Глюкофаж, без да ми изписва Оземпик.

Сега се чудя – ако започна Мунжаро при тези обстоятелства, има ли вероятност да подейства, или по-скоро няма смисъл и да си остана на Глюкофаж?

За да знам, дали да си записвам час, пак при нея.
Виж целия пост
# 137
А следите ли приема калории?

Значи не съм само аз в тази драма.
Тегава е работата. Най-кофтито е, че се чувствам напълняла..
Вчера бих една доза от 2.5мг в крака. Надявам се да усетя скоро притъпяване на апетита. Днес направих една разходка и гледам да ям по-обрано. Мисля да намеря някой психолог, който работи във връзка с емоционалното хранене. Няма да стане само с боцкане..
Да, има го момента с емоционалното хранене, но можебби трябва да се отстрани първоизточникът. При мен започнах да не се чувствам добре в работата си, която обмислям да сменя. По цял ден някой нещо гризе в офиса, нямам особено натоварване в работата, но и това ме изнервя и дразни.
Днес и аз си я бих дозата, ще трябва да изкарам "водата" (надявам се, да е вода, не мазнини) и да продължавам без лакомия, въпреки, че и при мен се появи зверски глад, предните дни, надявам се да е по-скоро емоционален и скоро да го премахна дразнителя.
Виж целия пост
# 138
И аз да дам отчет!
Ми ще се беся вече 😆!
Нямам апетит, но се храня редовно с чиста храна, наблягам на протече, тренирам минимум 3 пъти в седмицата силови умерени тренировки с треньор, не ей тъй да мятам крайници самоцелно.. В петък сложих четвъртата доза от 2,5, викам чакай пак да видя как вървят цифрите.. Ми те не мърдат.. нито кг., нити мерките.. От другата седмица по график минавам на 5 и дано се раздвижат нещата..
Виж целия пост
# 139
А следите ли приема калории?

Значи не съм само аз в тази драма.
Тегава е работата. Най-кофтито е, че се чувствам напълняла..
Вчера бих една доза от 2.5мг в крака. Надявам се да усетя скоро притъпяване на апетита. Днес направих една разходка и гледам да ям по-обрано. Мисля да намеря някой психолог, който работи във връзка с емоционалното хранене. Няма да стане само с боцкане..
Да, има го момента с емоционалното хранене, но можебби трябва да се отстрани първоизточникът. При мен започнах да не се чувствам добре в работата си, която обмислям да сменя. По цял ден някой нещо гризе в офиса, нямам особено натоварване в работата, но и това ме изнервя и дразни.
Днес и аз си я бих дозата, ще трябва да изкарам "водата" (надявам се, да е вода, не мазнини) и да продължавам без лакомия, въпреки, че и при мен се появи зверски глад, предните дни, надявам се да е по-скоро емоционален и скоро да го премахна дразнителя.
Мнеее, аз лично не съм ги следила, но мисля, че съм ги надхвърляла...почти ежедневно, с малко може да е било, но отгоре. През цялото лечение бях на около 1200 калории и сега може би и малко повече прием ще ми се отразява.
Виж целия пост
# 140
Увеличава ли ви се апетита преди цикъл докато сте на mounjaro или пептидът успява да компенсира и този апетит?
Виж целия пост
# 141
А следите ли приема калории?

Значи не съм само аз в тази драма.
Тегава е работата. Най-кофтито е, че се чувствам напълняла..
Вчера бих една доза от 2.5мг в крака. Надявам се да усетя скоро притъпяване на апетита. Днес направих една разходка и гледам да ям по-обрано. Мисля да намеря някой психолог, който работи във връзка с емоционалното хранене. Няма да стане само с боцкане..
Да, има го момента с емоционалното хранене, но можебби трябва да се отстрани първоизточникът. При мен започнах да не се чувствам добре в работата си, която обмислям да сменя. По цял ден някой нещо гризе в офиса, нямам особено натоварване в работата, но и това ме изнервя и дразни.
Днес и аз си я бих дозата, ще трябва да изкарам "водата" (надявам се, да е вода, не мазнини) и да продължавам без лакомия, въпреки, че и при мен се появи зверски глад, предните дни, надявам се да е по-скоро емоционален и скоро да го премахна дразнителя.
И аз не следя калории, но определено не съм в калориен дефицит.
То идва един момент, в който не ти се занимава със следене (поне лично на мен)...или просто всичко е въпрос на психика...
Виж целия пост
# 142
Преди две години ми изписаха Глюкофаж.Инсулинова резистентност . Ендокриноложката обмисляше и Оземпик, но първо реши да пробваме с Рибелсус.
Не свалих нито килограм. След това ми пусна хормонални изследвания – мисля, че бяха GLP или нещо подобно. И двата излязоха с данни за резистентност и тя прецени, че няма смисъл да продължаваме в тази посока. Спрях Рибелсуса и останах само на Глюкофаж, без да ми изписва Оземпик.

Сега се чудя – ако започна Мунжаро при тези обстоятелства, има ли вероятност да подейства, или по-скоро няма смисъл и да си остана на Глюкофаж?

За да знам, дали да си записвам час, пак при нея.

Аз съм с ИР, имам и близка приятелка същата като мен. И двете се движим паралелно в последните 15 месеца, пробвали сме 3 GLP1 продукта (Саксенда, Рибелсус и сега Мунджаро), тя има един месец на Мунджаро в който е свалила 5кг, всички останали месеци и двете сме практически без сваляне.

При мен със сигурност има емоционално хранене от токсична работа, която миналият месец напуснах, върху това работя сега.

Така че магически инжекции няма, трябва калориен дефицит, движение и ако има съпътстващо заболяване като ИР да се адресира.
Виж целия пост
# 143
Аз съм с 3 дози х 2,5 мунджаро и -2,5 кг. като започнах с тегло 80 кг. Не тренирам, но се храня балансирано с полезни храни.
Това, което ме притеснява е споделеното от другите в групата, че килограмите се връщат след спиране на лекарството:ill:

И аз да дам отчет!
Ми ще се беся вече 😆!
Нямам апетит, но се храня редовно с чиста храна, наблягам на протече, тренирам минимум 3 пъти в седмицата силови умерени тренировки с треньор, не ей тъй да мятам крайници самоцелно.. В петък сложих четвъртата доза от 2,5, викам чакай пак да видя как вървят цифрите.. Ми те не мърдат.. нито кг., нити мерките.. От другата седмица по график минавам на 5 и дано се раздвижат нещата..
Виж целия пост
# 144
Аз за ИР отвсякъде чувам, че най-голям ефект имат тренировките и движението защото те правят мускулите чувствителни на инсулин.
В този ред на мисли някой мерил ли е мускули и мазнини - телесен състав, преди и след терапия? Ако с отслабването загубим и мускули, пада метаболитната активност и тялото гори по-малко калории.
Виж целия пост
# 145
Да, губят се мускули и за това се препоръчват тренировки. А трупането на мускули подобрява и метаболизма.
Виж целия пост
# 146
Аз за ИР отвсякъде чувам, че най-голям ефект имат тренировките и движението защото те правят мускулите чувствителни на инсулин.
В този ред на мисли някой мерил ли е мускули и мазнини - телесен състав, преди и след терапия? Ако с отслабването загубим и мускули, пада метаболитната активност и тялото гори по-малко калории.
Вчера в сутрешното предаване на Нова даваха интервю с доц.Асьов, в което той точно това казва, че с новите медикаменти се работи в посока да не се губи мускулна маса, основно, но разбира се не коментира, кои са тези лекарства и на какъв етап от разработка са или са на пазара вече.
Относно Инсулиновата резистентност, за да сме в това състояние си прекаляваме с храни и напитки  без особено движение и натоварване на тялото, а и хроничния стрес също си оказва влияние. Трябва да зе премахнат тези фактори и нещата биха могли да се нормализират. Състоянието е обратимо, докато не е станало заболяване. Както и вчерашният доц., така и моята ендокриноложка това казват, предпоставка е за над 200 заболявания, но е възможен контрол от наша страна, все още.
Виж целия пост
# 147
Аз измерих мускулна маса, мазнини и всичко преди да започна, сега на следващия преглед ще видим какво съм изгубила като мускул… аз, за съжаление, не намирам време да тренирам, но се надявам скоро да променя това.
 С емоционалното хранене преди и сега се справям с нагласата “храната не е удоволствие, а гориво”…
За сега с режим се справям доста добре, нямам абсолютно никакви “нарушения”, но тренировки…. Мамка му, нямам време… от работа - взимам децата, после у дома готвене, игра и приспиване (сама съм с тях, че мъжът ми се прибира супер късно). Събота и неделя е ужас с пране, оправяне, излизане с деца….
Не знам просто къде да го сбутам това трениране…. Ще видим сега на следващото мерене какви съм ги свършила. Аз, както ви казах май преди, мисля да съм в абсолютно неведение от към килограмите ми до прегледа при ендото средата на април.
Виж целия пост
# 148
Аз понеже едва-едва тренирам (заради друго заболяване) правя микро тренировки вкъщи: клекове, вдигане на гири над глава и т.н. Буквално са ми по 10 мин тренировките.
Виж целия пост
# 149
Това с тренировките е проблем и при мен - цял ден съм седнала пред компютъра и голяма част от кг които загубих най-вероятно са мускули. Никога преди не съм водила толкова  заседнал живот, но уви... Sad Нямам и воля да променя нещата - възможност винаги има начин да  се намери, но се оправдавам с липсата на време, с лошото време... само да не съм аз виновна Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия