Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 498 664
  • 45 870
# 21 900
А има ли вероятност на Околчица да е имало чакаща друга кола с която да се върне някой от кемпера?
Има вероятност и летяща чиния да ги е чакала, но не е голяма тази вероятност.
Ако някой е ходил в хижата при ония тримата преди смъртта им – връщащ се Калушев или други убийци, щяха да бъдат засечени от камерите. Трябва ли да наливаме от пусто в празно до безкрай? И кой за Бога ще инсценира самоубийство, пъхайки пушка под брадата на жертвата? Представете си го чисто физически цялото упражнение. Абсолютно ненужно.
Аз приемам официалната версия. Не вярвам, че има външен човек замесен. Но ми е трудно да проумея подбудите за самоубийство от тримата в хижата. И затова си представям някакво връщане и използване на свободен периметър от камерите.
Виж целия пост
# 21 901
Първо, не трябва патоанатом, а съдебен лекар. Второ и при погребани лица при някакви съмнения се прави ексхумация и повторна епикриза. С риск пак да ни докладват и заметат, щото явно трябва да пишем само за чай и боровинки.

Права си. Благодаря. Може и съдебен лекар, даже е по-вероятно да е такъв, сега прочетох, че при криминално, с не болестно състояние е по-скоро съдебен лекар. Но пак се прави в държавна морга с персонала на моргата. Тя се наема за частно ползване ли?

Разкажи, ако знаеш подробности? Стана ми любопитно.

Да кажем, че се съмнявам в резултатите и възлагам повторна аутопсия "на частно". Дотук звучи логично. Намирам съдебен лекар, на който вярвам, давам му достатъчно пари. Той взима трупа и отива в моргата от 10 до 18 ч и установява, че ъгълът е с 2 градуса различен? Какво се очаква да установи частника по делото? Гръмнати в главите всички. Някои с оръжия за мечки. От близо. Възможно да са се гръмнали сами. Черепите са разглобени и сглобени вече веднъж.

Друго какво може да се установи?

Чудя се просто. Не разбирам.
Виж целия пост
# 21 902
Не знам дали се усещате, че това искане за повторна аутопсия е абсурдна, от гледна точка на една майка.
Каква ще е тази, чак толкова голяма Истина, че не стига, че детето ти е убито, рязано при аутопсията, ами и да се повтори ?!?! С цялата си емпатия, не го разбирам, не ми е адекватно, ужасно е.
Ще кажете, важна е Истината, добрееее.......🤮
Виж целия пост
# 21 903
На фанатици никой не може да разбере мотива за самоубийство. На ислямизираните терористи - фанатици, дето се самовривяват и убиват невинни хора, разбираме ли им мотива за самоубийство? Не. И на тези сектанти няма да им разберем мотива.  Защото е извън нашата нормалност.
Виж целия пост
# 21 904
Какъв е смисълът Ивей да се самоубива с пушка, ако някой от другите ще чака, за да види дали ще му се получи?

Може да има пропуски в аутопсията, сега е моментът да се повтори. Като е майка, да седи там, да.реве и да не надига глас? Разбира се, задължително в черно, за да я одобрим.
Виж целия пост
# 21 905
Не знам дали се усещате, че това искане за повторна аутопсия е абсурдна, от гледна точка на една майка.
Каква ще е тази, чак толкова голяма Истина, че не стига, че детето ти е убито, рязано при аутопсията, ами и да се повтори ?!?! С цялата си емпатия, не го разбирам, не ми е адекватно, ужасно е.
Ще кажете, важна е Истината, добрееее.......🤮

Ако смятам, че ме лъжат, аз бих повторила и потретила. То детето е мъртво и вече е нарязано без да ме питат. Емпатия? Не знам. Справедливост по-скоро.
Виж целия пост
# 21 906
По-назад що-годе се опитах да обясня защо не е невъзможно да не умреш от първия изстрел в случая на Ивей с пушката. Ще добавя - при доста къси ръце едва стигащи до спусъка, в положение на пушката, обратно на проектираната ѝ позиция за стрелба, може да се получи прекалено опъване с напрежение на ръката, което да доведе до инстинктивно и неволно повдигане на брадата много нагоре. Един вид да се "намести" под дулото. Да, но така мозъкът остава назад и при изстрела куршумът не минава през него.
Има и доказани случаи на самоубийства с два пистолета в главата едновременно, не знам тук ако беше така какъв вой щеше да е как това е абсурд и е 1000% екзекуция.

Той е ловец. И най-много разбира от оръжия.

На 1-2-3 стрелят едновременно? Ивей не успява от раз и се самодовършва. Много малко вероятно по състоянието на ръцете му и нали Дечо помогнал или и това отпадна? Пък Дечо има проблем с очите и не стреля. Едва ли ще е изчакал. Или теглят чоп. Вторият се довършва като види, че първият е приключил. Третият след като види, че вторият е свършил. И третият е с най-сигурното оръжие и е най-добрият стрелец и най-хладнокръвен. Пламен?
А ако третият не успее?! Кой му “помага”?
Какво ги кара да приемат, че той ще се “справи”?!
И защо се вмята, че няма външна намеса, когато липсват записи от предната камера при силен снеговалеж?!
Виж целия пост
# 21 907
Има големи и университетски болници, в които има две различни отделения- по ппатоанатомия и по съдебна медицина, с различни помещения съответно. Не съм толкова навътре в нещата и нямам представа при искане за външна епикриза как се процедира.
Специално за Ники и Алекс приемаме, че заключението е, че са починали от съответните изстрели и са били убити. При тях надали има какво друго да се каже. Не вярвам на публикацията за побоя върху тях, а надали съдебен лекар ще напише на човек, умрял от огнестрелно нараняване, че е умрял от болно сърце. Не мисля, че Ралица има право и да иска повторна епикриза на Калушев. Ако съм в грешка, моля по-запознати да обяснят.
Виж целия пост
# 21 908
На английски се нарича closure- яснота, завършеност, нещо подобно? Не искам да разбирам никога как се чувства една майка в такъв случай, но има доста документални филми затова какво става, ако няма крайна яснота. Как родители цял живот живеят с конспирация в главата си, разследват и търсят нови улики до края на дните си. Или как родители на изчезнали деца припознават всяко дете, което прилича на тяхното, на улицата и накрая психясват. Няма как да приемеш смъртта на детето си никога, но трябва някак да продължиш живота си, а без closure това няма как да стане. Особено ако има и чувство на вина, заровено някъде дълбоко в съзнанието...
Виж целия пост
# 21 909
Аз приемам официалната версия. Не вярвам, че има външен човек замесен. Но ми е трудно да проумея подбудите за самоубийство от тримата в хижата. И затова си представям някакво връщане и използване на свободен периметър от камерите.
Пред очите ти шестват зомбирани родители, които жалеят повече за мъртвите мъже, включително за убиеца на децата им, вместо за самите деца. Защо ти е толкова трудно да приемеш, че тримата от хижата са били същите зомбита, почти сигурно и по-големи? Мислиш ли, че ако беше събрал Софка и жената в жълто и им беше казал да се гръмнат, за да се изстрелят през фонтанелата в нирвана, те нямаше да го направят? Като нищо ще хванат пищовите. А ония тримата са били още по-зле сварени с всекидневни многочасови медитации, хипнози, аяуаски и сладки будистки приказки.
Виж целия пост
# 21 910
Майката на Ники е малко неприятна, но Софка е готина, откровена е, не е страхлива, не й пука от мнението на хората, та дори от мнението на близките й. Луда е, но от свежите луди. Може би за това са си допаднали с Калушев, който ми се струва най- интересен от цялата откачена компания. Ивей и Дечо са ми типичните адвокат и счетоводител, Пламен е по- разчупен. Би ми била приятна  компанията на всеки от тях, така че не се учудвам, че са им гостували политици, бизнесмени. Софка и Ралица също идват са от скучноватите бизнес среди по съпружеска линия. Разбирам  защо ги е привличала будистката компания.
Сектанти или не, цветни хора са си отишли.
Виж целия пост
# 21 911
На английски се нарича closure- яснота, завършеност, нещо подобно? Не искам да разбирам никога как се чувства една майка в такъв случай, но има доста документални филми затова какво става, ако няма крайна яснота. Как родители цял живот живеят с конспирация в главата си, разследват и търсят нови улики до края на дните си. Или как родители на изчезнали деца припознават всяко дете, което прилича на тяхното, на улицата и накрая психясват. Няма как да приемеш смъртта на детето си никога, но трябва някак да продължиш живота си, а без closure това няма как да стане. Особено ако има и чувство на вина, заровено някъде дълбоко в съзнанието...

Абсолютно. Ако иска и 15 аутопсии да му направи, докато си навърже нещата сама.
Не съм й в главата и не знам дали тя наистина вярва в убийство - не виждам някак да го е аргументирала до сега. Виждам само - те бяха добри хора, синът ми беше щастлив. Може и тя да вярва, че детето й е на по-истинско място с Калушев и е по-добре за него - тя и до сега го е вярвала, защо сега да спира?
Ако обаче не иска повторна експертиза, само за да е на контра, а наистина за да разбере истината - много ще й е трудно. Или ще рухне, или ще си помисли, че всички са в заговора.
Виж целия пост
# 21 912
Скрит текст:
Майката на Ники е малко неприятна, но Софка е готина, откровена е, не е страхлива, не й пука от мнението на хората, та дори от мнението на близките й. Луда е, но от свежите луди. Може би за това са си допаднали с Калушев, който ми се струва най- интересен от цялата откачена компания. Ивей и Дечо са ми типичните адвокат и счетоводител, Пламен е по- разчупен. Би ми била приятна  компанията на всеки от тях, така че не се учудвам, че са им гостували политици, бизнесмени. Софка и Ралица също идват са от скучноватите бизнес среди по съпружеска линия. Разбирам  защо ги е привличала будистката компания.
Сектанти или не, цветни хора са си отишли.

Единият е знаел 7 езика, това са хора, обиколили света, толкова са можели да разкажат и покажат. Направо изписа моите мисли, и аз смятам, че са били странни, ама интересни хора с богат опит.
Виж целия пост
# 21 913
Калушев е убиец! На Алекс! Дори и да не е дръпнал той спусъка, го е завел на сигурна смърт! И за това две мнения няма! Пък нека е бил добър и бял човек, не ми пречи!
Виж целия пост
# 21 914
Може и превъплътени ангели да са били възрастните от групичката, ама факта е, че две деца (защото и голямото си е дете) са мъртви заради тях. А защо родителите са мислели, че децата им ще са добре с него, ами защото той е показвал начин на живот, за който обикновените хора само си мечтаем. Само са забравили да се запитат каква е цената детето ти да е избрано от някой за специално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия