Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 482 963
  • 45 437
# 23 085
И остава въпросът защо стъклото на кемпера е цяло, ако има изходна рана.
с Колт Анаконда 44 калибър - за лов на мечки - голяма масивна тупалка е, Колт Фитон 38 е по- малкия и се използва като реквизит в екшън филми. С анакондата мозъкът му сигурно е на тавана. Странното е, че от това мищно оръжие НЗ няма изходна рана. По принцип входната рана е по- малка от изходната, а при него входната е била голяма и няма изходна.

За това къде има официална информация?
Аз не си спомням такова нещо.
И като цяло нищо чудно няма, не е възможно просто.
при стреляне от упор в десятката този калибър няма как да заседне в тилната кост защото гинетичната му енергия е много голяма . Единствения вариант е да е рикошет или първо да премине през твърд предмет за да загуби част от тази енергия, преди писах ако е с кух връх пак неговата сила е достатъчо голяма от такова разстояние за да премине през черепната кутия. Другия вариант е моето да е било с метален череп, за да се случи такова засядане. Костите от упор не са никакъв проблем за това оръжие.

Нали това казвам и аз - не е възможно просто. Значи не е така.
Затова питах за официална информация, че няма изходна рана. На Ралица и един човек каза не може да се вярва.

По принцип има някаква вероятност да заседне някъде, но на практика е невъзможно, точно заради кинетичната енергия. Този куршум дето се казва и през бетон ще мине.
Виж целия пост
# 23 086
"Сляпото огнестрелно раняване" - Ралица твърди, че на брифинга днес са казали това за огнестрелната рана на Ники.
Утре може да върна, за да чуя.
Виж целия пост
# 23 087
Ако е убийство от ДАНС, мафията и т.н професионалисти, не е ли редно да е изпипано така, че да не си задаваме такива въпроси?
Аз и преди написах, така както са се задушили кучетата, можеше да са всички. Умряли са от задушаване с въглероден оксид, горяло нещо в хижата уж и изобщо нямаше да има такива драми. Ако приемем, че са мафията или служби, са супер некадърни.
Много хора не си задават въпроси. Всъщност, наречените по какъв ли не начин в темата (където няма аргументи, се пише на лична основа или пишещият по друг начин и не може да води диалог, очевидно) съмняващи се в официалната версия, са тези, които задават въпроси. А те не намаляват, напротив. Дори прочетох изключително нелепия коментар, че нямало значение, как е настъпила смъртта, след като имало мъртви. Вярно, че разследващите не показват особена адекватност, но явно дори не се разбират фундаментални правови принципи на уж модерна демократична държава, в която утре всеки може да се окаже в ситуация, която да предполага безпристрастно и професионално разкриване на обективната истина и защита на права.
"Сляпото огнестрелно раняване" - Ралица твърди, че на брифинга днес са казали това за огнестрелната рана на Ники.
Утре може да върна, за да чуя.
Точно така казаха.
Виж целия пост
# 23 088
Lesnoe, давай белите петна, да видим има ли начин за запълване с фактология

Добре ще опитам в няколко поста.

1. Пожарът. Дали да заличават следи, дали да изгорят с кучетата вътре, а после се изнесли навън, дали щото религията... Оставям всички хипотези, нагласи и емоции. Трима рейнджъри палят пожар. И пръскат пелети и разхвърлят дрехи? Имат бензин. Минаваш, заливаш обилно и палиш клечката. Не ти трябват съчки и стари гащи.

Обяснения за бяло петно:

1.1. Не са били рейнджъри, а само са се снимали с униформи за реклама. Инак са готвили и творили глинени чаши. Слуги. Хора с интелектуален труд. Идея нямат как да запалят огън. Хаотични, въртят се, носят се в комплект тримата напред назад.

1.2. Пожарът е бил "да гори нещо", щото трябва да го има и да си личи, че са го свършили. Да го има сниман - ужким палят и изчезват примерно (другата хипотеза). Или да не е силен като за пожарна, но да тлее дълго. Или да е сигнал за някой. Може Калушев да ги е гледал.

Но минимално опитни хора, които искат да изгорят сграда, такъв пожар няма да запалят. Категорична съм.

2. Сценките пред камерите. Хилят се, превъзбудени са. Може гъби, култа, да кажем ще се гърмят позитивно и ще умрат щастливо. Обаче:

2.1. Тва дете не мръдна. Нали се сбогуват? Каквато и да е версията пред него, едно чао все щеше да има.

2.2. Подмятането "още колко пъти ще излизаме". Все едно снимат филм.

За мен тези неща са като фалшиви и само за да ги има на камерата. Не ме убеждават нито в усилията да изгорят хижата, нито в будистката щастлива раздяла. Как пък едно ръкостискане поне нямаше с детето, нека не е прегръдка. Слугите може да не са имали право да го прегръщат или да се обръщат към него поименно, но все знак, че го има там и се сбогуват.

Приемам версията, че са щастливи будисти-самоубийци, но и с нея не ми се връзват горните две. Абстрахирам се от Ралица, Ани Владимирова, Слави Ангелов и Булнюз.

После Деян и НЗ, че там ми е най-бяло. Но по-късно.
Виж целия пост
# 23 089


Човека е искал да бъде сигурен, затова с него.
в "живите мъртви" са с колт питон - различава се от анакондата, че има вентилационна шина на цефта, което го прави по- лек.
Виж целия пост
# 23 090
Скрит текст:
с Колт Анаконда 44 калибър - за лов на мечки - голяма масивна тупалка е, Колт Фитон 38 е по- малкия и се използва като реквизит в екшън филми. С анакондата мозъкът му сигурно е на тавана. Странното е, че от това мищно оръжие НЗ няма изходна рана. По принцип входната рана е по- малка от изходната, а при него входната е била голяма и няма изходна.

За това къде има официална информация?
Аз не си спомням такова нещо.
И като цяло нищо чудно няма, не е възможно просто.
при стреляне от упор в десятката този калибър няма как да заседне в тилната кост защото гинетичната му енергия е много голяма . Единствения вариант е да е рикошет или първо да премине през твърд предмет за да загуби част от тази енергия, преди писах ако е с кух връх пак неговата сила е достатъчо голяма от такова разстояние за да премине през черепната кутия. Другия вариант е моето да е било с метален череп, за да се случи такова засядане. Костите от упор не са никакъв проблем за това оръжие.

Нали това казвам и аз - не е възможно просто. Значи не е така.
Затова питах за официална информация, че няма изходна рана. На Ралица и един човек каза не може да се вярва.

По принцип има някаква вероятност да заседне някъде, но на практика е невъзможно, точно заради кинетичната енергия. Този куршум дето се казва и през бетон ще мине.

Значи при изстрела проектилът трябва да излезе през предното стъкло на кемпера, нали така?

Значи Николай убива Калушев? Последният трябва да е налапал дулото, а след това Николай да се застреля в челото. Ми,....може.
Виж целия пост
# 23 091
Скрит текст:
Добре, ако ще се самоубивам, защо бих се застреляла с лявата ръка, при положение, че съм десничарка? Няма логика.
Каква ви е поантата?
Някой друг го е застрелял? Може, не ни е казано в каква поредност са умрели. Например Ники може да е убил Калушев и после себе си. Нали и той има нагар по ръцете.
Всякакви варианти между тях са възможни, но за външен килър няма данни.
[/quote]

В темата се коментираше много реда, по който са убити заради евентуално завещание и наследство. Няма ли значение кой кого е застрелял, в такъв случай? Или пък дори да става дума за нещо друго - сега в темата ще ме изядат жива - но ''ИК е убил две деца и се е самоубил'' не звучи ли различно от ''ИК е убил АМ, а НЗ е убил ИК'' - примерно, де, не го приемайте това сериозно и не го цитирайте, не знаем в какъв ред са се застреляли и кой се е възнесъл пръв.
Виж целия пост
# 23 092
"Сляпото огнестрелно раняване" - Ралица твърди, че на брифинга днес са казали това за огнестрелната рана на Ники.
Утре може да върна, за да чуя.
Точно така казаха.
Значи все пак онзи журналист от bulnews не е толкова неинформиран. Той мисля, че и за Алекс беше писал, че не е застрелян в тила, а в слепоочието...
Виж целия пост
# 23 093
Ох, във ФБ пък сега нови версии. Терзиев им е платил, за да убият Алексей Петров. Сега имали нова поръчка, отказали са и са ги убили. И ако приемем, че е така редно ли да се защитават едни наемни убийци. Щото хем така, пък хем иначе...
Иначе аз се замислих, такъв пистолет не трябва ли да го хванеш с двете ръце. При изстрела има откат( или както се казва) и може ли да промени това движение траекторията на куршума?
По повод точния  час на смъртта, чак толкова методи няма. Особено ако са били на студено, тоест процесите, по които се съди за времето минало от настъпване на смъртта се забавят. В световната съдебна медицина като най-точно е изследването на нивото на калий в очите, но не съм сигурна приет ли е, за какво време- часове, днес и т.н какво отклонение дава и дали изобщо се изследва у нас.
Виж целия пост
# 23 094
Ралица Асенова не е "тамън" с нервите.
От словесната й помия не личи да е внимавала в часовете по български език и литература, нито са й помогнали диктовките в хижата.
Русата леличка си има име - Наталия Николова, познавам я лично, според мен е умерена и уравновесена.
Не мога да кажа същото за г-жа Асенова.
В първото й появяване при Ники Дойнов обеща, че няма да я видим повече на екран.
Много жалко, че не спази обещанието.
Ралица вероятно има и причина да не “тамън с нервите”, но за това и елементарна емпатия е нужна

Да, Бузев каза за изстрела в слепоочието, а не в тила.
Виж целия пост
# 23 095
Скрит текст:
с Колт Анаконда 44 калибър - за лов на мечки - голяма масивна тупалка е, Колт Фитон 38 е по- малкия и се използва като реквизит в екшън филми. С анакондата мозъкът му сигурно е на тавана. Странното е, че от това мищно оръжие НЗ няма изходна рана. По принцип входната рана е по- малка от изходната, а при него входната е била голяма и няма изходна.

За това къде има официална информация?
Аз не си спомням такова нещо.
И като цяло нищо чудно няма, не е възможно просто.
при стреляне от упор в десятката този калибър няма как да заседне в тилната кост защото гинетичната му енергия е много голяма . Единствения вариант е да е рикошет или първо да премине през твърд предмет за да загуби част от тази енергия, преди писах ако е с кух връх пак неговата сила е достатъчо голяма от такова разстояние за да премине през черепната кутия. Другия вариант е моето да е било с метален череп, за да се случи такова засядане. Костите от упор не са никакъв проблем за това оръжие.

Нали това казвам и аз - не е възможно просто. Значи не е така.
Затова питах за официална информация, че няма изходна рана. На Ралица и един човек каза не може да се вярва.

По принцип има някаква вероятност да заседне някъде, но на практика е невъзможно, точно заради кинетичната енергия. Този куршум дето се казва и през бетон ще мине.

Значи при изстрела проектилът трябва да излезе през предното стъкло на кемпера, нали така?

Значи Николай убива Калушев? Последният трябва да е налапал дулото, а след това Николай да се застреля в челото. Ми,....може.

Няма как да се знае дали 'трябва' да излезе през стъклото.
Николай е бил седнал, може да се е забил в седалката. Не се знае и седалката под какъв ъгъл е била. Може да е и в таблото. Много неща може. Информация няма.

Аз коментирам каквото съм чула и определено не съм чула, че изходна рана няма.
Както казах има вероятност да остане в черепа, но тя е доста малка, да не казвам пренебрежимо. И това е изстрел от упор, няма как да има голяма входна рана. А упор се доказва от изгарянето на кожата, което остава покрай раната.

Та по мое мнение, базирано на чутото от мен - това не е възможно.
Виж целия пост
# 23 096
Eli1907, не си спомням къде го четох това. Но в темата има много експерти, все някой ще помни кой каза, че женският глас на записите бил от презаписването.

И на мен ми направи впечатление, че Ралица пише неграмотно, но професионалното разследване и безпристрастният съд не са само за грамотните. А тя явно не ги получава.
Виж целия пост
# 23 097
....
Точно с такъв револвер е много трудно и болезнено да налапаш цевта и да се самоубиеш...
Вие откъде го знаете това?

Работя с оръжия. Е, доста по-големи, но имам добра представа!
Прозвуча ми малко притеснително, все едно лично сте пробвали - добре че не е така, макар че твърдението ви щеше да е по-достоверно.
Чудя се колко би го интересувало човек, твърдо решил да се самоубие, дали ще му е удобно и безболезнено? Спомням си един друг трагичен случай - дете се беше самоубило с ловната пушка на баща си - представих си го тогава (нещо, което избягвам да правя, защото после не мога да си го избия от главата). Мислите ли, че е било лесно и безболезнено? Но го беше направило, дете... Сериозните самоубийци (ако мога така да ги нарека) според мен търсят сигурна, не безболезнена смърт.
Виж целия пост
# 23 098
Скрит текст:
....
Точно с такъв револвер е много трудно и болезнено да налапаш цевта и да се самоубиеш...
Вие откъде го знаете това?

Работя с оръжия. Е, доста по-големи, но имам добра представа!
Прозвуча ми малко притеснително, все едно лично сте пробвали - добре че не е така, макар че твърдението ви щеше да е по-достоверно.
Чудя се колко би го интересувало човек, твърдо решил да се самоубие, дали ще му е удобно и безболезнено? Спомням си един друг трагичен случай - дете се беше самоубило с ловната пушка на баща си - представих си го тогава (нещо, което избягвам да правя, защото после не мога да си го избия от главата). Мислите ли, че е било лесно и безболезнено? Но го беше направило - дете... Сериозните самоубийци (ако мога така да ги нарека) според мен търсят сигурна, не безболезнена смърт.
Смъртта е настъпила мигновено при такова прострелване.
Виж целия пост
# 23 099
Ох, във ФБ пък сега нови версии. Терзиев им е платил, за да убият Алексей Петров. Сега имали нова поръчка, отказали са и са ги убили. И ако приемем, че е така редно ли да се защитават едни наемни убийци. Щото хем така, пък хем иначе...
Иначе аз се замислих, такъв пистолет не трябва ли да го хванеш с двете ръце. При изстрела има откат( или както се казва) и може ли да промени това движение траекторията на куршума?
По повод точния  час на смъртта, чак толкова методи няма. Особено ако са били на студено, тоест процесите, по които се съди за времето минало от настъпване на смъртта се забавят. В световната съдебна медицина като най-точно е изследването на нивото на калий в очите, но не съм сигурна приет ли е, за какво време- часове, днес и т.н какво отклонение дава и дали изобщо се изследва у нас.
Бо, нещо такова и аз се зачудих. Това ми се видя огромно оръжие, вероятно е и тежко, лаишки разсъждавам, но наистина се впечатлих от вида му. Чак и мен, която от така модерния ден едно /почти/ вярвам, че на Околчица не е имало външна намеса /само за реда и кой кого имам различна версия/, ме накараха да се позамисля защо аджеба си причиняваш това и най вече, как? На Петрохан един се “самоубива“ два пъти, на Околчица друг го прави с пистолет за диви прасета, че и с една ръка го държи.....как да им вярват хората? То си звучи като наистина от някакъв филм, изкараха тези хора свръхчовеци.
Що се отнася до Терзиев и Алексей Петров, добре се посмях преди лягане. Blush
Че се писа след убийството му, че убиецът е потеглил посока Петрохан - писа се. И аз го писах в темата. Че имаше хипотеза, че на същия убиец са му помогнали да мине границата със Сърбия - имаше. Ама съвсем сериозно, не мога да си представя нито един от тях като килър, и то на Алексей. Че и Терзиев....и защо му е да ликвидира Алексей Петров?
Очаквам следващото безумие, явно на хората им трябват ОЩЕ хляб и зрелища, а и да не забравяме, че идват избори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия