Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 490 837
  • 45 632
# 33 075
Информацията /от Бузов май беше/, че разследващите  са знаели още на 2 или 3 местоположението на кемпера , дали в следващия брифинг ще се спомене или някой журналист ще зададе въпрос, ако изобщо дадат възможност за  въпроси. Мен много ме вълнува ако това инфо е вярно защо не са ги търсили/намерили.

Може да са знаели къде са. Но въоръжен заедно с дете и друг млад човек в кемпера - може да не са искали да го провокират. То е малко като заложническа криза. Всъщност според мен затова Я.М. повтори няколко пъти, че вярва на И.К. с надеждата да се откаже от планирания замисъл.
Виж целия пост
# 33 076
Информацията /от Бузов май беше/, че разследващите  са знаели още на 2 или 3 местоположението на кемпера , дали в следващия брифинг ще се спомене или някой журналист ще зададе въпрос, ако изобщо дадат възможност за  въпроси. Мен много ме вълнува ако това инфо е вярно защо не са ги търсили/намерили.

Може да са знаели къде са. Но въоръжен заедно с дете и друг млад човек в кемпера - може да не са искали да го провокират. То е малко като заложническа криза. Всъщност според мен затова Я.М. повтори няколко пъти, че вярва на И.К. с надеждата да се откаже от планирания замисъл.

Още тогава казах, че не е за това, и самият Макулев го потвърди, когато и след смъртта на детето заяви, че нищо не се е променило и той продължава да вярва на Калушев.
Виж целия пост
# 33 077
Какъв е проблемът, че някой си завел дъщерята в хижата? Какво според майката се е случило с детето й? Било е насилвано, хипнотизирано, снимано? Ако имаше записи на деца, досега щеше да е гръмнала бомбата, според мен. Обаче по-скоро няма. Има само гадни намеци. Ама намеците са просто хвърляне на кал, не са доказателства.
Дечев каза в парламента, че никога не е водил детето в хижата в Петрохан. Иначе не виждал проблем да се ходи по хижи и палатки и ако ИТН смятали, че е противозаконно, можело да се пробват да го криминализират. Не стана ясно откъде тошковците са се сдобили с имейла, но вероятно майката на детето, с която Дечев води дело за попечителство, го е предоставила, за да му направи мръсно.
Виж целия пост
# 33 078
То детето и само може да си каже дали е ходило на хижата, може и от камери да се разбере евентуално, обаче няма ли конфликт на интереси тука?
Виж целия пост
# 33 079
Не. Да не е само тази хижа в България.
Виж целия пост
# 33 080
Не. Да не е само тази хижа в България.
Е то не е - правиш си преход в планината и се отбиваш на попътна хижичка, достъпна за всички туристи за чай.
Виж целия пост
# 33 081
Мисля си за бързото прибиране от Мексико. Там са имали общи неща Деян и Калушев. После пък Деян идва да живее в Гинци, близо до Калушев. Този Деян ми е много съмнителен, признавам си.
За мен той е свързан с трагедията. Не е просто обикновен приятел. Има роля в случилото се. Ако има някой, който знае истината, това е Деян. Само че той изчезна.
Виж целия пост
# 33 082
Не. Да не е само тази хижа в България.
Е то не е - правиш си преход в планината и се отбиваш на попътна хижичка, достъпна за всички туристи за чай.

Била е частна собственост, каквито са, за съжаление много хижи в момента. Други пък са развалини. Тази конкретно е била достъпна явно само за познати и познати на познати. Едва ли всички, допуснати да я посетят са били задължително участници в практиките на групата във вид на сеанси и каквото там. Други явно са отивали конкретно с такава цел.

Кой от кои е тепърва ще хвърчат компромати.
Виж целия пост
# 33 083
Те може да не са били участници в практиките им, но са били предложени за "посетители" в качеството си на спонсори.

Деян нали бил разпитан за всичко на макс. А дали е изчезнал, това ние си го мислим. Може и да са го покрили някъде.
Виж целия пост
# 33 084
То детето и само може да си каже дали е ходило на хижата, може и от камери да се разбере евентуално, обаче няма ли конфликт на интереси тука?
В какъв аспект да има конфликт на интереси? Между кои лица?
Виж целия пост
# 33 085


Деян нали бил разпитан за всичко на макс. А дали е изчезнал, това ние си го мислим. Може и да са го покрили някъде.
Това не знам как може да стане, като в процеса на разследване постоянно изскачат нови и нови въпроси, на които, може би, единствен той да има отговор. Как могат да са сигурни, че от раз "си е казал всичко", даже нямам предвид, че умишшено е скрил нещо, а да е преценил,.например, че е маловажно, а в последтвие да се окаже съществено.
Освен това, като отключат (ако отключат) телефона му, не се ли предполага, че ще имат още въпроси, ще търсят обяснения...А единственият, кокто може да ги даде го няма.
За мен е несериозно най-важният свидетел - поради близостта си с групата и факта, че той ги е открил мъртви- да се допусне да напусне държавата. Според мен става въпрос или за краен непрофесионализъм, или е умишлено и не знам кое от двете е по-страшно.
Виж целия пост
# 33 086
Деян си е казал всичко, според мен. Неговият чичо каза, че е на сигурно място.
Виж целия пост
# 33 087
За какво да го задържат Деян, като той не е заподозрян в престъпление.
Виж целия пост
# 33 088
Не ми се вярва ,че Деян е скрит, съмнява ме е и че е жив.
Много несериозно, да изчезне основния свидетел ,  а и приятел.
А и никой нищо не знае за него.
Виж целия пост
# 33 089
Попрегледах диагонално доста страници, но ми се иска да коментирам отново телата в Петрохан, той като се появи съмнение за действията на Деян.
В едно от интервютата на Тодор Тодоров,  на въпрос за подреждането на телата и изгорелия панталон, той каза нещо като "ами представете си , че някой ги е изтеглил от горящата хижа, за да не изгорят" , тоест, намекна, че те не са загинали там където са.

Никой не ги е изтеглил, защото имало възстановени записи, на които се виждало как се самоубиват.

Някой по-назад беше писал, че има информация от сигурен човек, че готвят голям компромат за ППДБ. Еми, честито. Явно са успяли. И щом е планирано, някой има пръст цялото това нещо да стигне дотук. Ефектът на пеперудата. Надали са предполагали, че накрая ще има ШЕСТ трупа...Но надали ронят сълзи, а напротив - доволни потриват ръце. Докато едни не се спряха да грабят държавата, други ще излязат по-виновни, защото са правили хипно-сеанси с някакви аматьори 🤷
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия