Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 485 243
  • 45 497
# 34 110

От друга страна аз на възрастта на Ники нямаше и да искам да отида. Не си представям нито как аз казвам на нашите, че ще живея другаде, нито как те ще ми кажат добре моето момиче. Та и това не пожелавам на никой, като дете на такава възраст да му се иска да живее другаде а не с мама и татко.

По тази причина точно, няколко пъти споменавам, че според мен Ники не е бил много желано дете в новото семейство на РА. Явно и той не се е чувствал добре, а пък тя, подкрепяна от новия си мъж е решила да остави детето на Калушев...

Такива са и моите спекулации. То ясно, че ние не знаем и не мисля и че хората са длъжни да ни обясняват или че ще ни обяснят. Но да това е и моя извод.
Виж целия пост
# 34 111
Аз пък мисля, че повечето момчета на тази възраст - 10-11 г. с радост биха зарязали домашни, училище и правилата вкъщи, за да си играят на стражари и апаши в гората с модерни играчки - джипове, оръжия. Мотивите на Ралица много ми се губят, по това време последното, което е имала е финансови проблеми - живели са с мъжа й в Тенерифе, после са заминали да живеят в Мексико. Явно действително силно е вярвала в култа, странно е, но нито е първата, нито последната облъчена по този начин.
СПоред мен след изборите ще се изнесат фактите, явно има замесени имена на политици.
Виж целия пост
# 34 112
Първите болни от ковид се появиха през 2019 година. Много хора получиха дихателни проблеми, а докторите се чудеха какво става. Рестрикциите се появиха през 2020 г., но вирусът си циркулираше от месеци преди това.
Когато имаш дихателни проблеми е по-добре да живееш на чист въздух в планината.
Принципно пиша.
Но Калушев е продължил и в България да се гмурка, предполагам. Нали затова е била къщата до Царево.
Виж целия пост
# 34 113
Аз пък мисля, че повечето момчета на тази възраст - 10-11 г. с радост биха зарязали домашни, училище и правилата вкъщи, за да си играят на стражари и апаши в гората с модерни играчки - джипове, оръжия. Мотивите на Ралица много ми се губят, по това време последното, което е имала е финансови проблеми - живели са с мъжа й в Тенерифе, после са заминали да живеят в Мексико. Явно действително силно е вярвала в култа, странно е, но нито е първата, нито последната облъчена по този начин.
СПоред мен след изборите ще се изнесат фактите, явно има замесени имена на политици.

За през деня 100 процента да. Аз не бих и за деня ама аз бях от децата дето с по-голям кеф ще уча отколкото да отида навън. Но в момента, в който стане вечер и трябва да си лягам ще си искам при мама и татко. И така и бях и според мен много деца ще са така.
Виж целия пост
# 34 114
Искала е по-хубав и безгрижен живот за детето, сред духовност уж. Отделно повече не е дала и 1 лев за сина си, което се изтъква като плюс. Не е имала самата тя финансови кризи. Това е, което знам аз.
Виж целия пост
# 34 115
Ралица е обиколила света, имала е нов мъж до себе си и не е била на кус кус мисля.
Така ли?
Тогава каква е смислената причина да даде Ники на Иво Калушев? Защо ѝ е на нея син - лама? Мислех, че е била притисната от обстоятелствата!
П.С. Веднага си махам жълтото сърце от фейсбук!

Та нали и ние това питаме! Каква е била причината?! Никакви обстоятелства не са я притискали! Вижте показанията на мъжа й! Те са си купили къщата в Мексико! Не са били под наем, купили са я! Какво да говорим повече?
Виж целия пост
# 34 116
Аз пък мисля, че повечето момчета на тази възраст - 10-11 г. с радост биха зарязали домашни, училище и правилата вкъщи, за да си играят на стражари и апаши в гората с модерни играчки - джипове, оръжия. Мотивите на Ралица много ми се губят, по това време последното, което е имала е финансови проблеми - живели са с мъжа й в Тенерифе, после са заминали да живеят в Мексико. Явно действително силно е вярвала в култа, странно е, но нито е първата, нито последната облъчена по този начин.
СПоред мен след изборите ще се изнесат фактите, явно има замесени имена на политици.
За няколко дни, да! Но на 10, особено момчетата са си още бебета. Когато са навън много се големеят, но ми се е случвало вечер да ме вика, да ходя да го гушна малко, защото не може да заспи. Joy
Виж целия пост
# 34 117
Между другото не е задължително направо да са му казали "Н., даваме те на този чичо, събирай си багажа." Едва ли е станало точно така, дърварската. Има по-хитри начини - напр. първо награда за нещо - 10 дни на морски лагер, след това - леле, какъв извънземен талант, не искаш ли още 10 дни. И след това вече е бил изгубен, като гледам похватите на Калушев с Леон.
Виж целия пост
# 34 118
О, за Страсбург - ще осъди държавата!
Тя може и да живее в собствен си свят, но хора, които би трябвало да имат глави на раменете, преминаха много границата.
Дори да се окаже вярна цялата история с педофилията... Дори още повече, ако се окаже! Това е изнасяне на чувствителна лична информация за жертвите и техните близки, което в ЕСПЧ не се толерира никак.

А защо всичко се бута към нормализиране на поведението им?
И вечният въпрос - "Това как е свързано със самоубийството им?".
За да разберем как са свъзани нещата с каквото и да е, убийство/самоубийство/чадъри/пари, първо трябва да разберем 4мата възрастни. Защото те са много далече от нормалната рамка.
Имам чувството, че се въртим като хамстери на колело...
Не се нормализира ничие поведение. Вече обясних за себе си, че мога да приема някои неща да се обясняват с вярванията им, но не може да НЯМА нито едно логично действие. Целия случай е едно бързане, хаотично движение, хаотичен пожар, хаотично гърмене с по няколко патрона някои...
Луди са, затова палят хижата набързо, така че нищо доказателствено за сектата да не изгори.
Луди са, затова си разхвърлят дрехите в хижата.
Луди са, затова са се застреляли до кучешката колиба.
Луди са, затова Калушев изпраща предсмъртно писмо няколко дни преди да се самоубие.
Луди са, затова Калушев във ФБ съобщава къде да му търсят трупа.
Луди са, затова са стояли в кемпера няколко дни без храна и на студено.
Луди са, затова .... всичко е, защото са луди.

Това не ви ли се струва, че е твърде малко вероятно? Обяснението за всичко да е, защото са луди?
И в същото време са много интелигентни, умни и могат да действат адекватно в екстремни ситуации!
Виж целия пост
# 34 119
Аз пък мисля, че повечето момчета на тази възраст - 10-11 г. с радост биха зарязали домашни, училище и правилата вкъщи, за да си играят на стражари и апаши в гората с модерни играчки - джипове, оръжия. Мотивите на
Разбира се!
И най-лесно е просто да го зарежеш някой друг да го отглежда, защото нали, трябва да налагаш правила, да се занимаваш с това дете, ужас.
Отделно от това като ти внуши някой, че детето е специално и не е създадено да влиза в матрицата и край.
Виж целия пост
# 34 120
Между другото не е задължително направо да са му казали "Н., даваме те на този чичо, събирай си багажа." Едва ли е станало точно така, дърварската. Има по-хитри начини - напр. първо награда за нещо - 10 дни на морски лагер, след това - леле, какъв извънземен талант, не искаш ли още 10 дни. И след това вече е бил изгубен, като гледам похватите на Калушев с Леон.

Според показанията на Свилен, нищо подобно. Първо са отишли "на екскурзия", проучили "как стоят нещата", върнали се на Тенерифе, а после Николай постоянно питал кога ще се върнат при чичо лама.

Първите болни от ковид се появиха през 2019 година. Много хора получиха дихателни проблеми, а докторите се чудеха какво става. Рестрикциите се появиха през 2020 г., но вирусът си циркулираше от месеци преди това.
Когато имаш дихателни проблеми е по-добре да живееш на чист въздух в планината.
Принципно пиша.



Никой не е говорил къде е по-добре да се живее с дихателни проблеми. Моля, прочетете си пак поста. Ето го:


Аз писах и преди - вероятно си тръгват от Мексико заради Калушев, защото не е намерил там ново дете, а Николай вече е бил пораснал. Всичко в култа идва от гуруто. Другите хора са там, за да ги ползва за своите цели - и децата и възрастните. И също може ИК да е очаквал в България някакви обещани финансови потоци - не от работа, разбира се.
Аз пък наивно реших, че е заради Ковид рестрикциите.
Ако си права, това говори повече в полза на групата и Калушев.
Искали са да бъдат по-близо до роднините си.
Което противоречи на тезата, че са секта, която държи членовете й да са далеч от близки и роднини.
Виж целия пост
# 34 121
Първите болни от ковид се появиха през 2019 година. Много хора получиха дихателни проблеми, а докторите се чудеха какво става. Рестрикциите се появиха през 2020 г., но вирусът си циркулираше от месеци преди това.
Когато имаш дихателни проблеми е по-добре да живееш на чист въздух в планината.
Принципно пиша.
Но Калушев е продължил и в България да се гмурка, предполагам. Нали затова е била къщата до Царево.
Страшни съчинения по картинка. Първите случаи на ковид са от края на 2019година, но никой не очакваше такава пандемия и рестрикции. Чак да си зарежат имение в Мексико, където могат да живеят на свобода за да дойдат в България. А и хижата е придобита по-късно.
Виж целия пост
# 34 122
Между другото направи ли ви впечатление в текста "Свободата на Леон" записът "Баща и майка отдолу ..." и след три реда "Отдолу всичко се изпепелява!" (с удивителен знак). Това какво означава - може ли да отговорят  тези, които намекват, че познават будизма?
Виж целия пост
# 34 123
Какво значи, че “намекват, че познават будизма“???
Няколко пъти вече пиша аз, че това неговото не е будизъм!- да го разгадават специалистите по секти.
Само той си знае, какво е сложил като смисъл в тоз гювеч.
Виж целия пост
# 34 124
Не се търсят извинения за сектата.
Всяко дете, всяко семейство, което е оставило детето си при Калушев, вероятно е имало някаква друга, рационална причина. Насетне, родителите са влезли в кръга на ИК по един или друг начин. Мисля, че повечето, които не плюем по родителите, се опитваме да намерим тези причини. Аз дори не търся причината, защо РА е оставила и второто си дете там. Тогава вече всичко е тръгнало по утъпкана пътека. За нея нещо е проработило и тя го използва.
И за мен е по-важно да се търсят тези причини, за да се предпазят и други родители от такива грешки. Ако намерим причината, ще предотвратим това да се случи отново някой ден, с други хора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия