Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 502 883
  • 45 960
# 35 850
Къде видяхте прилика, предполагам за голата глава става въпрос.. друга прилика не виждам. Много конспиратори, много нещо...
Ние всички тук се движим в сферата на конспирациите, ако не ви е ясно досега. Тук има предположения. И доказаните фактите са едва няколко. Друг е въпроса, че след хиляда пъти повтаряне, някои неща вече се възприемат като реални. Но в случая със снимката това което не виждате е т.н. липом, който беше един от основните белези за да се стигне до предположението, че това не е Ивей

Доказаните факти са за самоубийство, най-вероятно скоро ще излязат със заключение и ще потвърдят след като направят всички експертизи по делото. Вие си пускайте и вярвайте на всякакви конспирации и смешни снимки с лошо качество.. Няма нито 1 доказателство, че са убити така че не знам защо толкова държите това да е така.
Даммм.... преди малко го писах, сега пак ще кажа, че при хиляда пъти повтаряне, някои неща вече се възприемат като реални, но не са!
Самоубийствата при Петрохан не са окончателно доказани, а представляват водеща версия, която се разработва от началото на разследването.
официалната версия е самоубийство при Петрохан, подкрепена с физически доказателства, но разследването продължава и има публично изразени съмнения и несъответствия, които не са напълно изяснени! Това са фактите. Другото е каквото ви се иска на вас. Аз лично искам истината.
Виж целия пост
# 35 851
Къде видяхте прилика, предполагам за голата глава става въпрос.. друга прилика не виждам. Много конспиратори, много нещо...
Ние всички тук се движим в сферата на конспирациите, ако не ви е ясно досега. Тук има предположения. И доказаните фактите са едва няколко. Друг е въпроса, че след хиляда пъти повтаряне, някои неща вече се възприемат като реални. Но в случая със снимката това което не виждате е т.н. липом, който беше един от основните белези за да се стигне до предположението, че това не е Ивей

и малко прилика в багажа / който качват в кемпера и за който нищо не казаха разследващите/ , но тук май е по-малък съжалявам не намирам емотокинките
Виж целия пост
# 35 852
За Амбър отдавна го споменах. Писах и до медии. До Бенатова също. Не се говори, може би не отговарят условията. Но дори и да няма условия за Амбър , другото издирване не беше на ниво. Даже се казваше, че с уменията на Калушев било възможно и никога да не бъде намерен...


Тук намерих малко повече информация за amber alert - https://yurukov.net/blog/2019/amber-mvr-otgovor/. Едно от нещата, което мен ме обърква леко е че на някои места amber alert се свързва с отвличане на деца, другаде е с деца, които се вярва, че са в опасност. На някои места виждам, че се ползва за деца под 18 години, на други за деца под 16 години.

Цитат
За да се обяви случай в Amber, трябвало да отговаря на следните изисквания на Facebook:

да е под 16 години
да е отвлечено или да има непосредствена заплаха за живота му
да не е избягало от вкъщи
да не отвлечено от единия родител, независимо дали има родителски права над него или не

Автора спекулира и защо не за всички изчезнали деца се използва amber alert:

Цитат
Истината е, че далеч не всички случаи следва да се обявяват. Това е нещо, което съм описвал подробно преди. За доста от тези, които се издирват, се знае къде се намират. Спомням си за няколко случая на деца избягали от домовете за сираци, когато още ги имаше. Едно беше отишло при брат си. В други случаи бягат от един родител, за да отидат при роднини. Понякога пък има причини публичното обявяване дори ще навреди на издирването. Тук обаче говорим за онези случаи, в които добре информираната общественост би могла да помогне. Реакцията в първите минути и часове е съществена и колкото отделни полицаи и екипи да вършат страхотна работа, надали някой ще отрече, че координацията и комуникацията в системата и с други държавни органи далеч не е на ниво.

Нашите журналисти вместо да дъвчат пикантериите само можеха да направят малко проучване по този въпрос и да се консултират с хора дето знаят процедурите и да обяснят … Можеха и на някоя пресконференция да го зададат този въпрос.

Явно може да има и разлики след като има amber alert как се комуникира. Според сайта по-горе за amber alert в Европа, това са каналите при нас:

Цитат
Services and tools used for the AMBER Alert:

TV broadcasts
Radio broadcasts
Electronic media and platforms
PRESS Centre of the Ministry of the Interior
Transport companies
Private billboards
A (police) service phone number for the Alert
Special message to all Police Departments

Тоест може да не оперира като в САЩ системата и изглежда не пращала СМС-и (в САЩ праща).
Виж целия пост
# 35 853
При положение, че се знае към 01.02, че Алекс е с двама възрастни, които притежават официално оръжие, дали е редно да се използва амбър алърт? Тя полицията си ги издирва, но не е работа на други да ги търсят. Не разбирам защо е този разговор за Амбър алърт. Дори и да не се беше включил Макулев по национална телевизия да говори колко е сигурен, че детето е добре.
Виж целия пост
# 35 854
За Амбър отдавна го споменах. Писах и до медии. До Бенатова също. Не се говори, може би не отговарят условията. Но дори и да няма условия за Амбър , другото издирване не беше на ниво. Даже се казваше, че с уменията на Калушев било възможно и никога да не бъде намерен...

Всъщност кой го казва това, че с уменията на Калушев може никога да не бъде намерен? Понеже не помня, за това питам.

Да ви кажа тези дни започнах да гледам една конспирация в САЩ за изчезнали/умрели учени там, някои от тях много странно изчезнали, знае се даже къде са изчезнали (в планина, на конкретно място, със свидетели) и вече 6 месеца не може да ги намерят … Та, не знам, май ми трябват повече знания как ги търсят тези хора и какво правят …
Виж целия пост
# 35 855
Ако Калушев е бил в хижата по време на смъртта на другите трима (теорията на Ванс) официалната версия щеше да е, че той ги е избил всички. Даже това си мисля, че е било план А ( може и на  убийците-да го натопят, и от следствието-като най-безопасен и мързелив вариант). Но щом изобщо не се говри за него, значи има неоспорими доказателства, че не е бил там.

Да, за мен Калушев не е бил в хижата при тримата в 8 вечерта. Ако имаше доказателства за това, отдавна да са ни ги казали.

Цитат
Тихо и кротко спасяване на дете от "паравоенен въоръжен п . .. ил-сектант", който вече така или иначе знае, че го търсят, а на всичкото отгоре и са го ядосали  с изказванията за небогоугодните дела? (щото имаше теория, че не се съобщава на населението да не се изнерви)
Сърдите се, като ср спряга Валери, но дори тази теория изглежда по-разумна от последните варианти. Аз продъкжавам да смятам, че е по-вероятно един човек да изперка до степен да трепе, отколкото четирима-петима едновременно.

По принцип съм съгласна, но аз по други причини не виждам тази теория за достоверна. Един човек определено може да изперка и убие хора (може да са 5, 10, 3, все тая). Но няма да е така организирано, нито пък някой ще чисти и покрива след него. За това не смятам, че ако е убийство е убийство от страст/емоция (това са случаите, в които някой изперква).

Ако това са убийства, е направено с цел и от хора, които или знаят как да си прикриват следите или знаят, че някой ще ги прикрие. Това са двата варианта. А не вярвам, че някой който има такава подкрепа просто ще изперка един ден (без да каже на който и да е) и ще убие толкова хора.

За това и не вярвам, че ако в момичето е причината за станалото, е директна (тип примерно бащата на момичето разбрал нещо и направил нещо). Ако има връзка е косвена. Може да започва от момичето, но да отива другаде. Например момичето е чуло нещо (тук си говорихме, че деца на 14-15 годишна възраст чуват неща и може да разбират неща), казало е на някой, този някой е познавал някой влиятелен човек, казал е на него и така станала работата. А Калушев е навързал нещата и връзките. И под нещо не визирам децата, говоря за сделки за пари.
И преди съм го писала. Да не са били разследвани от ДЕА или да са вербувани от тях?
Това би обяснило четвърти телефон с международни контакти (може да е бил техен и само за свръзка).
Обяснява и ходенето на Околчица.. за пореден път, може би среща или предаване на данните.
А вече избиването от кой е извършено..
Но наистина може и момичето да не е било случайно и да ги е издало. Да е било ушенце.
Съжалявам, но ак наистина е малолетно е абсурдно да е улшенце. Случайно дочуло/разрало нещо, пак е странно. ИК по писанията, които четох, не ми изглежда да направи такава елементарна грешка.
Виж целия пост
# 35 856
Ако Калушев е бил в хижата по време на смъртта на другите трима (теорията на Ванс) официалната версия щеше да е, че той ги е избил всички. Даже това си мисля, че е било план А ( може и на  убийците-да го натопят, и от следствието-като най-безопасен и мързелив вариант). Но щом изобщо не се говри за него, значи има неоспорими доказателства, че не е бил там.

Да, за мен Калушев не е бил в хижата при тримата в 8 вечерта. Ако имаше доказателства за това, отдавна да са ни ги казали.

Цитат
Тихо и кротко спасяване на дете от "паравоенен въоръжен п . .. ил-сектант", който вече така или иначе знае, че го търсят, а на всичкото отгоре и са го ядосали  с изказванията за небогоугодните дела? (щото имаше теория, че не се съобщава на населението да не се изнерви)
Сърдите се, като ср спряга Валери, но дори тази теория изглежда по-разумна от последните варианти. Аз продъкжавам да смятам, че е по-вероятно един човек да изперка до степен да трепе, отколкото четирима-петима едновременно.

По принцип съм съгласна, но аз по други причини не виждам тази теория за достоверна. Един човек определено може да изперка и убие хора (може да са 5, 10, 3, все тая). Но няма да е така организирано, нито пък някой ще чисти и покрива след него. За това не смятам, че ако е убийство е убийство от страст/емоция (това са случаите, в които някой изперква).

Ако това са убийства, е направено с цел и от хора, които или знаят как да си прикриват следите или знаят, че някой ще ги прикрие. Това са двата варианта. А не вярвам, че някой който има такава подкрепа просто ще изперка един ден (без да каже на който и да е) и ще убие толкова хора.

За това и не вярвам, че ако в момичето е причината за станалото, е директна (тип примерно бащата на момичето разбрал нещо и направил нещо). Ако има връзка е косвена. Може да започва от момичето, но да отива другаде. Например момичето е чуло нещо (тук си говорихме, че деца на 14-15 годишна възраст чуват неща и може да разбират неща), казало е на някой, този някой е познавал някой влиятелен човек, казал е на него и така станала работата. А Калушев е навързал нещата и връзките. И под нещо не визирам децата, говоря за сделки за пари.
И преди съм го писала. Да не са били разследвани от ДЕА или да са вербувани от тях?
Това би обяснило четвърти телефон с международни контакти (може да е бил техен и само за свръзка).
Обяснява и ходенето на Околчица.. за пореден път, може би среща или предаване на данните.
А вече избиването от кой е извършено..
Но наистина може и момичето да не е било случайно и да ги е издало. Да е било ушенце.
Съжалявам, но ак наистина е малолетно е абсурдно да е улшенце. Случайно дочуло/разрало нещо, пак е странно. ИК по писанията, които четох, не ми изглежда да направи такава елементарна грешка.

Планирано ушенце и аз не вярвам да е. Ако е чуло нещо, може да е нещо случайно или Ники да се е изпуснал. И аз не мисля, че Калушев би бил толкова нехаен и невнимателен.
Виж целия пост
# 35 857
А фактът, че покриха момичето не ви ли говори нещо? И това момиче като Деян потъна вдън земя. Мислите, че е трудно в социалните мрежи момиче да заговори и омотае Ники и да се присламчи към тях?
Защо тогава тя е капката, която преля чашата? Ако беше никоя, баш пък в прощалното си писмо ли ще я споменава Калушев. Реално според него тя е объркала нещата.
Виж целия пост
# 35 858
Това не ви ли е по интересно от това да плюете  по Ралица?
Мистериозен четвърти телефон в кемпера на Ивайло Калушев
Последната новина от април 2026 г. е откриването на мистериозен телефон в кемпера край Околчица,
който тепърва се анализира и може да хвърли светлина върху реалните събития.
По отношение на четвъртия мобилен телефон, открит в кемпера на Околчица (освен тези на Калушев, Златков и непълнолетния Александър), разследването е обвито в строга секретност, но изтеклата информация сочи следното:
Чий е четвъртият телефон?
Скрит текст:
   Собственост: Според неофициални източници от разследването и журналистически разкрития (напр. от Стефан Ташев), апаратът е бил използван от лице, което не е присъствало физически сред откритите трупове в кемпера.
    Хипотези: Спрягат се две основни версии:
        Телефонът е принадлежал на друг член на организацията НАКЗТ, който е напуснал района непосредствено преди фаталните събития.
        Апаратът е бил използван за директна криптирана връзка с „куратор“ или високопоставен спонсор на групата.

Трафични данни и съдържание
Разследващите срещат сериозни трудности при извличането на информация поради високата степен на криптиране:

    Липса на облачна синхронизация: Устройството е било настроено да не качва данни в облачни услуги, което прави физическото му притежание ключово, но трудно за пробив.
    Трафични данни: Проверката на клетките на мобилните оператори показва, че телефонът е бил активен в района на Петрохан и Околчица в дните преди убийствата. Установени са входящи и изходящи повиквания към чуждестранни номера (според някои данни – от държава извън ЕС), което засилва подозренията за международна връзка.
    Изтрити съобщения: Има данни за масирано изтриване на кореспонденция в приложенията Signal и Telegram само часове преди смъртта на групата, което според експерти може да е направено дистанционно.

Защо това е важно?
Четвъртият телефон е „ключалката“ към въпроса дали е имало външен подстрекател или свидетел на екзекуциите. Ако телефонът е принадлежал на човек, който е бил там, но е избягал, това напълно събаря версията за „колективно самоубийство“.
Официалното разследване на МВР към момента отказва да коментира съдържанието на този апарат, позовавайки се на следствената тайна и националната сигурност.

Още на брифинга на 9 февруари съобщиха, че от кемпера са иззети 4 мобилни телефона и един лаптоп. Изведнъж през април някой научил за мистериозен телефон... Явно не е следил информацията.
БТА отразява брифинга след откриването на кемпера https://www.bta.bg/bg/news/bulgaria/1061011-
Виж целия пост
# 35 859
А фактът, че покриха момичето не ви ли говори нещо? И това момиче като Деян потъна вдън земя. Мислите, че е трудно в социалните мрежи момиче да заговори и омотае Ники и да се присламчи към тях?
Защо тогава тя е капката, която преля чашата? Ако беше никоя, баш пък в прощалното си писмо ли ще я споменава Калушев. Реално според него тя е объркала нещата.

В нормална държава, момичето ще е покрито. Тя е или малолетна или непълнолетна, изобщо не трябва да е достояние до нас. Нито нейното име трябва да се знае, нито нейните показания. В нормална държава показанията релевантни за криминалния случай на никой не трябва да са достояние до нас.

Ако се спускат неща, се спускат или когато разследването е приключило, или не са релевантни за разследването и не пречи да се споделят.

За мен без значение какво става държавата има отговорност и задължения да покрие това дете и да не споделя името му в медиите. Ако мислят, че семейството има нещо общо, в даден момент да си го кажат, но момичето не трябва да става достояние до обществото.

Има много други неща, за които може да ги виним и да искаме от държавата, но името или самоличността на момичето не е едно от тях.

И не вярвам, че някой организирано и с план ще ползва дете, за да спре някаква група. Дори и момичето да е свързано е станало случайно, това не е организирано за мен. Ако е организирано, ключа не е в детето, а нещо друго.
Виж целия пост
# 35 860
Явно Ники се е влюбил и не е искал да я дели с ментора и "брат" си.
Относно Ивей и на мен ми се иска да е жив, но за съжаление не е. Убит е от Пламен.
Виж целия пост
# 35 861
Аз пък мисля, че момичето е било къртица.
Виж целия пост
# 35 862
Не беше официално като информация. Просто предположения в статии в медиите. Ако не се лъжа, се говореше и че ги търсят и в пещери..


За Амбър отдавна го споменах. Писах и до медии. До Бенатова също. Не се говори, може би не отговарят условията. Но дори и да няма условия за Амбър , другото издирване не беше на ниво. Даже се казваше, че с уменията на Калушев било възможно и никога да не бъде намерен...

Всъщност кой го казва това, че с уменията на Калушев може никога да не бъде намерен? Понеже не помня, за това питам.

Да ви кажа тези дни започнах да гледам една конспирация в САЩ за изчезнали/умрели учени там, някои от тях много странно изчезнали, знае се даже къде са изчезнали (в планина, на конкретно място, със свидетели) и вече 6 месеца не може да ги намерят … Та, не знам, май ми трябват повече знания как ги търсят тези хора и какво правят …
Виж целия пост
# 35 863
Не беше официално като информация. Просто предположения в статии в медиите. Ако не се лъжа, се говореше и че ги търсят и в пещери..

Ясно. То може и самия Макулев да е казал нещо подобно, но с друга идея. Не да оправдава полицията. По-скоро според мен той мислеше, че първите трима са убити и се надяваше, че Калушев ще се скрие и ще спаси съответно детето му. Или да беше Владо Йончев. Сякаш някъде го бях чула това и не беше от полицията.

Та тези коментари според мен идваха и от хора, които вярваха в теорията за убийствата и вярваха в Калушев, че ще спаси Ники и Сашо.
Виж целия пост
# 35 864
Стомаха се изпразва напълно за няколко часа 6÷8 часа, в зависимост от вида храна. Не е показател, че са стояли с дни гладни на Околчица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия