Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 499 525
  • 45 885
# 35 895
Ми щом се говори за нова гилз, вероятно не е от техни оръжия...Както се каза, стреляли са си там..Не би трябвало да е проблемна , ако е тяхна...Виж ако има и нещо по нея...А е на място различно от това, на което са открити труповете...

Къде го пише това?
За всичко съм писала "акО"
Виж целия пост
# 35 896
Съжалявам, че го пуснах.
Повече няма да пускам новини. Предположих, че си заслужава да видим какво пише БТВ.
Всеки може да чете или чуе нещо, но изводите си ги прави сам.
Аз бях доволна, че започва отново да се появява в новините темата за Петрохан.
Недей, статията е свързана с темата, аз ти благодаря, че пусна линка, не я бях видяла. Дали е вярна информацията, или не, се надявам да стане ясно.
Виж целия пост
# 35 897
А фактът, че покриха момичето не ви ли говори нещо? И това момиче като Деян потъна вдън земя. Мислите, че е трудно в социалните мрежи момиче да заговори и омотае Ники и да се присламчи към тях?
Защо тогава тя е капката, която преля чашата? Ако беше никоя, баш пък в прощалното си писмо ли ще я споменава Калушев. Реално според него тя е объркала нещата.

Все си мисля, че момичето и Николай са били влюбени.
Калушев е бил против.
Виж целия пост
# 35 898
На мен ми е интересно, дали като даваш показания, получаваш копие от това, което си подписал пред разследващите?
Някой знае ли?
Не. Дават да ги прочетеш, преди да ги подпишеш.
Та това, аз едно казах, пък те друго написали не става. Щото после четеш и ако нещо не е наред не си слагаш подписа преди да го оправят.
Виж целия пост
# 35 899
Къде ги гледате тези картини?

Гугъл търсене Майсторов картини.

Искам да допълня че поради причина, която не мога да спомена, накрая май и.д. Сарафов и най-големите черногледци тук ще се окажат прави, макар и не точно по начина, по който си мислят.

Относно кемпера на Околчица, имаме двама пълнолетни мъже, които не са успели да защитят юноша на 15 години.
В сегашната версия, единият е убиец, а другият, може би съучастник в убийството на детето.

Няма завещание, има само приказки за завещание, което да ни кара да вярваме колко прекрасно е било всичко, оттам и разказите на РА.
Имаме Майсторова, която е единствен наследник на сина си Ивайло, с предполагаеми активи за доста пари, която говори през трети лица ( миньони), и имаме семейството на Александър, който е единствената истинска жертва в случая.
Имаме либерална общност, която счита убийството на дете за същото като убийството на пълнолетен, само и само да се изпере имиджа на Ивайло Калушев.

Тази история е изключително сбъркана, и предвид участието на Ина Лулчева, историята ще бъде размита.
Виж целия пост
# 35 900
На мен ми е интересно, дали като даваш показания, получаваш копие от това, което си подписал пред разследващите?
Някой знае ли?
Не. Дават да ги прочетеш, преди да ги подпишеш.
Та това, аз едно казах, пък те друго написали не става. Щото после четеш и ако нещо не е наред не си слагаш подписа преди да го оправят.

Мерси.
Аз питах точно заради твърденията на Ралица, че показанията на бащата на Ники не били напълмо неговитв думи или били, но само донякъде (както той сам е твърдял пред нея).
Виж целия пост
# 35 901
На мен ми е интересно, дали като даваш показания, получаваш копие от това, което си подписал пред разследващите?
Някой знае ли?
Не. Дават да ги прочетеш, преди да ги подпишеш.
Та това, аз едно казах, пък те друго написали не става. Щото после четеш и ако нещо не е наред не си слагаш подписа преди да го оправят.

Мерси.
Аз питах точно заради твърденията на Ралица, че показанията на бащата на Ники не били напълмо неговитв думи или били, но само донякъде (както той сам е твърдял пред нея).

Ралица си дрънка небивалици от първото си включване. Каквото и да си изсмуква от пръстите и каквото и да опитва да замазва бившият й, че уж не бил казал това в показанията си, фактът, че е взел детето от там, а и от Ралица, казва всичко.
Виж целия пост
# 35 902
Я.Макулев заяви, че има пълно доверие на прокуратурата, така че това е противоположно на мнението на РА.
Лулчева никога не съм я харесвала.. Скъпоплатена, защитаваща знакови престъпления, убийци и тежкият криминален контингент с пари..
Виж целия пост
# 35 903
Къде ги гледате тези картини?

Гугъл търсене Майсторов картини.

Искам да допълня че поради причина, която не мога да спомена, накрая май и.д. Сарафов и най-големите черногледци тук ще се окажат прави, макар и не точно по начина, по който си мислят.

Относно кемпера на Околчица, имаме двама пълнолетни мъже, които не са успели да защитят юноша на 15 години.
В сегашната версия, единият е убиец, а другият, може би съучастник в убийството на детето.

Няма завещание, има само приказки за завещание, което да ни кара да вярваме колко прекрасно е било всичко, оттам и разказите на РА.
Имаме Майсторова, която е единствен наследник на сина си Ивайло, с предполагаеми активи за доста пари, която говори през трети лица ( миньони), и имаме семейството на Александър, който е единствената истинска жертва в случая.

Имаме либерална общност, която счита убийството на дете за същото като убийството на пълнолетен, само и само да се изпере имиджа на Ивайло Калушев.

Тази история е изключително сбъркана, и предвид участието на Ина Лулчева, историята ще бъде размита.
Isolde_17, предвид мненията ви до този момент, малко ме изненада с горното. Бихте ли дали малко повече подробности? Може и на лична. Коя е тази информация, която преобърна нещата на 180 гр. във вашето становище?
Предварително благодаря за отговора!
Виж целия пост
# 35 904
Те тия въпроси стоят от началото на случая...
Виж целия пост
# 35 905
Скрит текст:
Наблюдава се нещо като масова психоза-всеки инцидент се третира като зловещо убийство. Последно, млада жена, починала в колата си, оставила предсмъртно писмо. Веднага масови коментари-добре планирано убийство и т.н. Винаги трябва да има мафия, планиране, зли сили, килъри. Българинът обожава да е в съспенс, да се прави на следовател и психоанализатор, понеже е най-умният.

И аз я видях сутринта тази истроя и коментарите във Фейсбук.
В началото на слуая Петрохан-Околчица имаше един прихолог, който каза, че собствените страхове на човек до голяма степен определят коя теза ще приеме за престъпленията.
Ако се страхуваш от това, че навън могат да бродят убийци и по свое усмотрение или поръчка, убиват невинни хора, започваш да защитаваш тезата, че е самоубийство.
Ако се страхуваш, че хората могат да се пречупят да степен, че да посегнат на собствения си живот, защитаваш тезата за убийство
.
Всъщност, често не става въпрос за първичен страх от убиеца или самоубиеца, а за далеч по-дълбок и основателен страх – този от институционалната безпомощност.
Когато институциите, които трябва да гарантират справедливост, действат непрозрачно или хаотично, те оставят вакуум, който се запълва от подозрения. Страхът тук не е само от самото деяние, а от това, че истината може никога да не излезе наяве поради некомпетентност, корупция или чиста летаргия.
Действителността е, че хората се чувстват незащитени не защото престъпленията съществуват, а защото доверието в разследващите органи е критично ниско. В такъв контекст всяка версия се превръща в „удобна“ или „неудобна“ за системата, а обикновеният човек остава с усещането, че е сам срещу една неработеща машина. Именно това бездействие на институциите превръща трагедията в мистерия и подхранва различните тези, които виждаме в социалните мрежи.

Desi, масово твоите коментари се въртят около институционалната безпомощност.
Който, каквото и да каже, ти въртиш и сучеш около това, което не е или е направила държавата.
Вече установихме, че държавата не се справя добре в ситуациите, в които имаме деца в риск, но родителите отказват съдействие.
Та да, ако държавата беше реагирала по-адекватно, сега и Ники и Алекс можеше да са живи.
Също, ако родителите им не ги бяха остатвили при Калушев.
Толкова по темата.
Права си, че индивидуалната отговорност е огромна. Но реалността е, че винаги ще има родители, които взимат фатални решения, винаги ще има хора, които посягат на себе си или на другите. Това е трагичната част от човешката природа, която не можем да изкореним.
И точно тук е ролята на институциите – те са създадени, за да бъдат преградата, когато човешкият разум или морал откажат. Когато казвам, че държавата е безпомощна, имам предвид точно това: ако системата не може да предпази най-уязвимите от собствените им родители или от очевидни рискове, тогава тя губи смисъла си на защитна мрежа. Затова за мен институционалният въпрос винаги ще е водещ – защото той е единственото, което можем (и трябва) да променим като общество, за да не се повтарят такива истории.
Виж целия пост
# 35 906
Не мисля, че Алекс въобще е ходел на училище през тази и през миналата учебна година.

Не забелязах на видеото с кучето Алекс да е изглежда с BMI по-нисък от нормалното за възрастта. Пълно е с кльощави тинейджъри момчета на тази възраст.
Виж целия пост
# 35 907
Това за BMI  на Алекс май за първи път се казва, може би точно това е установено от аутопсии, разследване. На мен ми направи впечатление, че Алекс говори на Ивей в ж.р. във видеото когато слагат покривалото на  кемпера - израза беше "така както си го хванала".
Виж целия пост
# 35 908
Чухте ли за новата следа,за която споменаха бтв вчера, била намерена “нова” гилза около хижата.
Виж целия пост
# 35 909
АМ е единственият без барутни следи по ръцете, намерен с ръце, прилепени и със сплетени пръсти, което предполага завързване в китките.
Ако е бил вързан, би трябвало лесно да се е установило. Със сигурност щеше да има следи по китките. Но май не е излизала такава информация.
Иначе има някаква логика. Не знам доколко е възможно ръцете да останат в такава поза, ако просто се е молел.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия