Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 484 595
  • 45 469
# 36 330
Знаем ли дали Алекс е бил в кемпера, когато Ники е бил убит?
По-скоро дали Алекс е убит в кемпера. Ако е на открито, това донякъде би обяснило липсата на частици. Обаче това пък не ми се връзва с позата, в която е открит.

Алекс може да в бил извън кемпера, когато се случват нещата между Калушев и Ники.
Ние си го представяме, като всички да си били заедно по всяко време, но е възможно да не е било така.
Виж целия пост
# 36 331
Но щом става дума за четене и ровене, нека погледнем фактите за барутните частици – такива при Алекс няма, въпреки че според официалната версия би трябвало да са там. Вие как си обяснявате липсата им по него, въпреки обясненията на разследващите за барутния облак, който се получава, за близкото разстояние и за малкото пространство в кемпера?

Обяснявам си липсата им така, че те няма как да са нито по ръцете, нито по гърдите, нито по лицето на Александър. Нали все пак там се търсят? И понеже детето е било свито на топче на пода, молейки се, с лице към земята, технически няма как тези частици да попаднат по ръцете, лицето и гърдите му. Най-вероятно са по главата му и тази част от тялото, която не е била към пода.
Свито на топче.. На земята...с лице забито в пода....Това от къде дойде...за пръв път чета за такова положение на Алекс

Е, как според Вас да се опише поза, в която се моли човек? Стига сте търсили под вола теле.
Виж целия пост
# 36 332
Но щом става дума за четене и ровене, нека погледнем фактите за барутните частици – такива при Алекс няма, въпреки че според официалната версия би трябвало да са там. Вие как си обяснявате липсата им по него, въпреки обясненията на разследващите за барутния облак, който се получава, за близкото разстояние и за малкото пространство в кемпера?

Обяснявам си липсата им така, че те няма как да са нито по ръцете, нито по гърдите, нито по лицето на Александър. Нали все пак там се търсят? И понеже детето е било свито на топче на пода, молейки се, с лице към земята, технически няма как тези частици да попаднат по ръцете, лицето и гърдите му. Най-вероятно са по главата му и тази част от тялото, която не е била към пода.
Свито на топче.. На земята...с лице забито в пода....Това от къде дойде...за пръв път чета за такова положение на Алекс

Е, как според Вас да се опише поза, в която се моли човек? Стига сте търсили под вола теле.
Ето така
 Това, което вие описвате е при мохамеданите
Виж целия пост
# 36 333

 Това, което вие описвате е при мохамеданите

Явно не ме разбирате. Описвам това при християните. Кой и кога е казал, че Александър е бил "седнал"?
Виж целия пост
# 36 334
Разследващите казват само за барутни частици по ръце и ръкави. Предполагам, че и от положението на ръцете на застреляния  зависи дали ще има наличие на барутни частици по ръцете и ръкавите му. Също и от посоката, откъдето идва изстрела, вероятно.
Чудя се защо всички удобно пропускат факта, че по Алекс липсват барутни частици. Ако се водим по обясненията на разследващите за малкото пространство в кемпера и изстрелите от упор, това изобщо няма никаква логика. Напротив, направо си противоречи с официалната версия. Как е възможно при изстрел от упор в такова тясно пространство един да е „чист“, а по другите да има всичко? Това е физически парадокс, който никой не обяснява.

Нали това пиша - разследващите казват само за "ръце и ръкави' . Не казват: по Алекс, по Николай, по Калушев.
Напротив, казват.

Къде казват 'по Алекс"? Къде казват "по Николай"? Без да уточняват ръце и ръкави?
https://www.youtube.com/watch?v=3pY-jjtC9bs&t=82s
1:56 говорят за барутни частици по Ивайло и Николай

39:25 ни казват, че ще чуем гърмежи малко по - късно, казва да пуснат следващото видео и след 40:00 мин. се чуват изстрели и ни обясняват, че това са изстрелите, най- вероятно на самоубийствата. (вмъквам го, защото и за това имаше питане)

51:05 Прокурорката казва, по кой има и по кой няма барутни частици. После започва и обяснението за облака, близкото разстояние и малкото пространство на въпросите на Бенатова.

58:58 Шикерова задава въпрос и Папалезов обяснява подробно как и кога се разпространяват барутните частици.

Но никой не попита, защо по Алекс няма, а никой не го обясни този феномен.
Виж целия пост
# 36 335
Папалезов обяснява подробно как и кога се разпространяват барутните частици.

Но никой не попита, защо по Алекс няма, а никой не го обясни този феномен.

Не мисля, че те търсят частици по други места, освен по ръцете и по ръкавите. Дори и по гърдите явно не, защото ако по ръцете няма, то е ясно, че човекът не е стрелял. Точно сега се сещам за Ивайло Иванов, чиито ръце били много окървавени, затова са търсили и надолу по ръкавите. Нещо подобно казаха, не цитирам, защото не помня.

Barsa, как си представяте някой да си остане седнал и в молитвена поза лотос, след смъртта си? Освен, че никога не съм чула "седнал", съм убедена, че става дума за такава поза, а не за тази, която показвате Вие:

Виж целия пост
# 36 336

 Това, което вие описвате е при мохамеданите

Явно не ме разбирате. Описвам това при християните. Кой и кога е казал, че Александър е бил "седнал"?
Християните не се молим с преплетени ръце. На брифинга казаха-молитвена поза, която за будистите не е в изправено положение...Как смяташ, че ако е бил прав ще си остане прав след разстрел от упор поне 3 дни? А ти писа, че е бил на топче свит ...затова писах, че тази поза е при мохамеданите.
Виж целия пост
# 36 337
При изстрел от упор- имаме 0 частици...Алекс-упор ИК- в устата...Единствено НЗ - упор или много близко разстояние...
И при Калушев е много близо или упор в областта на устата. Не казаха категорично, че е налапал дулото.
Виж целия пост
# 36 338

 Това, което вие описвате е при мохамеданите

Явно не ме разбирате. Описвам това при християните. Кой и кога е казал, че Александър е бил "седнал"?
Християните не се молим с преплетени ръце. На брифинга казаха-молитвена поза, която за будистите не е в изправено положение...Как смяташ, че ако е бил прав ще си остане прав след разстрел от упор поне 3 дни? А ти писа, че е бил на топче свит ...затова писах, че тази поза е при мохамеданите.

С преплетени пръсти, не ръце. Не знам как се преплитат ръце. Мохамеданите също не ги знам. Мюсюлманите не се молят със сплетени пръсти. Индусите също. И изобщо, не се сещам за никоя религия, в която да се молят с преплетени ръце, даже не си представям какво имате предвид.
Виж целия пост
# 36 339
Да, и аз писах в предишен пост (изтриха  ме), че Изолде е свързана с Макулеви и че това си личеше за мен още в старите и постове в темата. И затова има инфо само за неща от разследването, предоставяни на тях. Но какво от това - информацията си е информация, сигурно някои неща, които казва, са резонни.
Да. И се усеща горчивината от отношението на останалите. Не ми се търси да я цитирам, но беше казала, че едно от основанията да си смени гледната точка е изолацията, на която са подложени Макулеви от останалите -РА и СМ.
Не каза изолация, а натиск. Изобщо е пълна каша в постовете и.
Виж целия пост
# 36 340
Ако се търсят от криминолозите барутни частици само по ръцете и ръкавите на загиналите, тогава това е, за което говорят разследващите относно тримата в кемпера. Когато му дойде времето, ще ги питат за това със сигурност. Сега може само да гадаем.
Виж целия пост
# 36 341
При изстрел от упор- имаме 0 частици...Алекс-упор ИК- в устата...Единствено НЗ - упор или много близко разстояние...
И при Калушев е много близо или упор в областта на устата. Не казаха категорично, че е налапал дулото.
Тогава, обяснете ми, защо същото мощно оръжие, което отнася част от черепа на Калушев и го залепя на шибидаха, не оставя поражения при Ники? Ами двата проектила, пак при него?
Бити ли са или не момчетата? Изолде казва, не са бити, потвърдено от съдебни лекари.
Обаче Ралица казва, че раните на подбедриците на сина ѝ (тя ги е видяла!), дори не са описани в СМЕ, още по-малко пък изследвани.
Как се нараняват така трупове?
Виж целия пост
# 36 342
При изстрел от упор- имаме 0 частици...Алекс-упор ИК- в устата...Единствено НЗ - упор или много близко разстояние...
И при Калушев е много близо или упор в областта на устата. Не казаха категорично, че е налапал дулото.
Тогава, обяснете ми, защо същото мощно оръжие, което отнася част от черепа на Калушев и го залепя на шибидаха, не оставя поражения при Ники? Ами двата проектила, пак при него?
Бити ли са или не момчетата? Изолде казва, не са бити, потвърдено от съдебни лекари.
Обаче Ралица казва, че раните на подбедриците на сина ѝ (тя ги е видяла!), дори не са описани в СМЕ, още по-малко пък изследвани.
Как се нараняват така трупове?

Не разбирам, но при Ники изстрелът не е ли някъде в челото, тоест костта намалява силата на проникване.

Може да има ожулвания по труповете при пренасяне и поставяне, предполагам дори и в моргата.
Виж целия пост
# 36 343

 Това, което вие описвате е при мохамеданите

Явно не ме разбирате. Описвам това при християните. Кой и кога е казал, че Александър е бил "седнал"?
Християните не се молим с преплетени ръце. На брифинга казаха-молитвена поза, която за будистите не е в изправено положение...Как смяташ, че ако е бил прав ще си остане прав след разстрел от упор поне 3 дни? А ти писа, че е бил на топче свит ...затова писах, че тази поза е при мохамеданите.

С преплетени пръсти, не ръце. Не знам как се преплитат ръце. Мохамеданите също не ги знам. Мюсюлманите не се молят със сплетени пръсти. Индусите също. И изобщо, не се сещам за никоя религия, в която да се молят с преплетени ръце, даже не си представям какво имате предвид.
Добре, пръсти.Макар, че това си е заяждане на дребно. Принципно говоря за формата на тялото, лицето-към земята, свит на топче...И аз не си представям това
Виж целия пост
# 36 344
При изстрел от упор- имаме 0 частици...Алекс-упор ИК- в устата...Единствено НЗ - упор или много близко разстояние...
И при Калушев е много близо или упор в областта на устата. Не казаха категорично, че е налапал дулото.
Тогава, обяснете ми, защо същото мощно оръжие, което отнася част от черепа на Калушев и го залепя на шибидаха, не оставя поражения при Ники? Ами двата проектила, пак при него?
Бити ли са или не момчетата? Изолде казва, не са бити, потвърдено от съдебни лекари.
Обаче Ралица казва, че раните на подбедриците на сина ѝ (тя ги е видяла!), дори не са описани в СМЕ, още по-малко пък изследвани.
Как се нараняват така трупове?
И аз това се чудя. Но информацията е непълна. Предполагам адвокатите я имат и работят по нея. Не мога да си обясня как проектил, от евентуално налапано дуло излиза под 45 градуса нагоре. Има начин, но с много по-малък пистолет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия