За любителите на корейски и китайски сериали – Тема 20

  • 20 347
  • 721
# 195
Аз се пробвах да гледам каквото е излязло от Love Beyond The Grave, обаче стигнах до средата на първи епизод и се отказах. Артър Чен не мога да го възприема като генерал, пък бил той и “млад генерал” както го описват. Продължава да ми изглежда много бебешки в лице.

Нали? Особено до Дилраба, която прилича на леля му. Много нелеп каст, но китайците явно много си харесват да кастват жени актриси с 10 години по-млади мъже. И после да замазват лицата с филтри, от което положението изглежда още по-неестествено.

Иначе аз нямам против много млади актьори в ролята на генерали. Предвид времето, в което се развиват събитията в тези драми и продължителността на живота тогава - под 40-50 години, а във военните среди още по-малко. На 20 години сега са деца, но в онези времена един мъж на тази възраст е бил доста зрял, обикновено е имал няколко наследника, а ако е бил военен - минал през много битки и изпитания. Друг е въпроса, че вероятно един 20-годишен мъж от онези времена е изглеждал доста по-мъжествен и зрял от сегашните му връстници, но това не е чак толкова важно. Мен повече ме дразни генерал с 2 тона фон дьо тен, червило и перфектна очна линия, без нито една мръсотийка на лицето - е, това вече е нелепо и супер нереалистично, но пък красиво за гледане.

Утре стартира Veil of Shadows, смятам да му хвърля едно око.
Виж целия пост
# 196
Продължителността на живота е била ниска за долните класи, а не за благородниците. Много известни исторически фигури са живели по 80 и повече години.
Първият император е починал на 49 и абсолютно никой не е приемал това за напреднала възраст (той е починал от хронично натравяне).
Виж целия пост
# 197
Продължителността на живота е била ниска за долните класи, а не за благородниците. Много известни исторически фигури са живели по 80 и повече години.
Първият император е починал на 49 и абсолютно никой не е приемал това за напреднала възраст (той е починал от хронично натравяне).

Говорим за средна продължителност на живота, винаги има единични случаи, които са по-скоро изключения. Например за 12 век бързо търсене в гугъл дава това:
През 12-ти век (династиите Северна/Южна Сун и Дзин), Китай е една от най-развитите цивилизации в света, но въпреки това средната продължителност на живота е била ниска по съвременните стандарти.
Въпреки че няма точни демографски статистики за целия период, историческите изследвания показват следното:
Средна продължителност: Очакваната продължителност на живота при раждане вероятно е била под 30–35 години.
Фактори: Тази ниска средна стойност се дължи основно на много високата детска смъртност. Ако човек оцелее до зряла възраст (например до 20 години), шансовете му да живее до 50 или 60 години са били значителни.
Условия: Периодът е белязан от редовни епидемии, глад, войни и недостатъчни хигиенни условия, което рязко намалява общата средна стойност, въпреки напредналата за времето си медицина в Китай.
Виж целия пост
# 198
Именно - както си написала, средната продължителност на живота се понижава от високата детска смъртност. От 20 години нагоре (т.е. ако преживеят юношеството) хората са имали продължителност на живота, подобна на нашата.
Основната разлика е, че възрастта за женене е 13, но хората на 20 и тогава са били считани за много млади, а не за хора на средна възраст.
Виж целия пост
# 199
Всъщност приемливата възраст за женене е много точен маркер за това, какво едно общество приема за младост и зрялост. Няма как да се съглася, че едно общество, което очаква хората да се женят и раждат деца на 13, да приема 20 годишните като "много млади". Продължавам да твърдя, че сегашните 20 годишни изглеждат много по-малки и незрели от връстниците им от средните векове. Просто начина на живот - храна, сън, почивка, спорт, свободно време, достъп до лекарства, добавки и здравни услуги, са абсолютно несравними. И приключвам с темата, защото е абсолютен спам.
Виж целия пост
# 200
Еми, ето още един линк към Уикипедия - пълнолетието за мъжете е 20, за жените 15 (въпреки че ги женят на 13): https://en.wikipedia.org/wiki/Guan_Li

И Първият император е станал крал на 13, но до 20 управлява с регенти, защото е прекалено млад по закон.
Виж целия пост
# 201
И аз го мъча Love beyond the Grave все още ми е странна тази история Thinking
Гледам си и Siren's Kiss и ми е по-интересен от Climax.
Също и Water Margin и Doctor Shin тук нещата станаха малко смахнати.
И нещо за приятна вечер


 JoyStuck Out Tongue Winking EyeSunglasses https://www.instagram.com/reels/DV-WkrzAkmN/ ще взема да се вслушам в него Sweat Smile
И нашият любим в този момент адвокат продължава с Кпоп изпълненията
https://www.instagram.com/reels/DWiN7--Ds7K/
Ако случайно не знаете кое е парчето, ето


Още  драми с Zhang Linghe

Виж целия пост
# 202
Нали? Особено до Дилраба, която прилича на леля му. Много нелеп каст, но китайците явно много си харесват да кастват жени актриси с 10 години по-млади мъже. И после да замазват лицата с филтри, от което положението изглежда още по-неестествено.

Скрит текст:
Иначе аз нямам против много млади актьори в ролята на генерали. Предвид времето, в което се развиват събитията в тези драми и продължителността на живота тогава - под 40-50 години, а във военните среди още по-малко. На 20 години сега са деца, но в онези времена един мъж на тази възраст е бил доста зрял, обикновено е имал няколко наследника, а ако е бил военен - минал през много битки и изпитания. Друг е въпроса, че вероятно един 20-годишен мъж от онези времена е изглеждал доста по-мъжествен и зрял от сегашните му връстници, но това не е чак толкова важно. Мен повече ме дразни генерал с 2 тона фон дьо тен, червило и перфектна очна линия, без нито една мръсотийка на лицето - е, това вече е нелепо и супер нереалистично, но пък красиво за гледане.
Точно като леличка е. Но май с това нямам толкова проблем, колкото със самото излъчване на Артър. То и Линхъ-то не е от дъртите, ама като генерал е Heart Eyes

Иначе е факт, че сега 20 годишните изглеждат в пъти по-млади от предни поколения, камо ли от поколения преди векове. Че то и 40 годишните сега изглеждат по-млади, и 60 годишните. Така че си го има това.
Виж целия пост
# 203
Доста азиатци изглеждат много по-млади от европейци на същата възраст. Кои са причините?
Скрит текст:
1. Генетични фактори
Кожа и колаген – Азиатската кожа обикновено съдържа повече колаген и по-дебел дермален слой, което помага на лицето да задържа еластичност по-дълго.
Мазнини и структура на лицето – Лицата често имат по-равномерно разпределение на подкожни мазнини, което смекчава появата на бръчки.
Меланин – По-тъмната пигментация в кожата им осигурява известна защита срещу слънчевите увреждания, които ускоряват стареенето.
2. Културни и ежедневни навици
Защита от слънце – В много азиатски страни хората редовно използват слънцезащитни кремове, шапки и чадъри. Слънцето е основен фактор за стареене на кожата.
Диета – Диета, богата на зеленчуци, риба, соеви продукти и чай, осигурява антиоксиданти, които намаляват оксидативния стрес върху кожата.
Кожни грижи – Ранното и редовно използване на овлажнители, маски и други козметични продукти подпомага хидратацията и здравето на кожата.
3. Структурни особености на лицето
По-меки черти на лицето (по-малко дълбоки бръчки и по-малко изразени назолабиални гънки) правят хората да изглеждат по-млади.
По-високи скули и по-малко подчертано овално лице също са фактори.
4. Социални и психологически фактори
Начинът на живот – по-малко стрес, повече семейни връзки и физическа активност също влияят на видимата възраст.
Мода и козметика – много хора използват продукти, които визуално подмладяват лицето (кремове, серуми, лек грим).

По-младият вид не е само козметичен ефект – той е резултат от генетика + навици + култура. Европейците, които следват някои азиатски практики (слънцезащита, антиоксидантна диета, грижа за кожата), също могат да изглеждат по-млади.
„Внезапното“ стареене при азиатците около 50 г. не е че настъпва по-бързо хронологично, а че до този момент кожата им изглежда „много по-млада“ в сравнение с европейците. Когато биологичните процеси (хормони, колаген, подкожни мазнини) се ускорят, промяната е визуално драматична.
Виж целия пост
# 204
Мда, добре му се получава на нашия адвокат К попа Joy даже на контето шеф му стана смешно Joy
 Все забравям да предупредя Роца да зачеркне от списъка за гледане

https://www.imdb.com/title/tt39369179/
Аз днес го довършвам и забравям за него. Преминавам на Chiruran: Shinsengumi Requiem (2026)
https://mydramalist.com/801912-chiruran-shinsengumi-requiem
Виж целия пост
# 205
Аз днес го довършвам и забравям за него. Преминавам на Chiruran: Shinsengumi Requiem (2026)
https://mydramalist.com/801912-chiruran-shinsengumi-requiem
Що, вярно не е това което очаквахме, но за един път става.  И аз втория съм го сложила в моят списък, дано той поне излезе по - добре от горния.
Виж целия пост
# 206
Дани, мерси, че се грижиш за разширяването на К-поп културата ми 🤗. Ще ме завлечете по кривия път на К-попа и кой ще слуша трот?
Между другото, вчера, докато си прехвърлях музика за телефона, ЮТуб ми предложи изпълнение на Kim Nam Gil. За него изобщо не знаех, че пее, ама вади страшен глас!

За Ча и Джи Су не съм сигурна,че скоро ще ги видим на екран за съжаление. Дано поне да са здрави и живи.
-----------------------------------------------
Също така много непознати потребителки ми лайкват последните коментари, много ви благодаря, че ми оценявате глупостите, но ще се радваме да се разпишете с мнения какво, кого и откога гледате, харесвате, не харесвате Hug Заповядайте при нас, ще ви черпим с кафе, азиатска кулинария, пътешествия, а петъците са особено забавни!
За втория наскоро ми попадна информация, че от над година е във Филипините и снима сериали, които се радват на голяма популярност. Та той поне радва филипинската публика.

И аз да поканя, ако има желаещи да се включват по-редовно за сериали, актьори, копи, ча, ядене ииии петъци.

Still Shining ме ядосва, а още не съм изгледала втория епизод от тази седмица. Не мога да разбера накъде вървят в сюжета, двамата главни ми бяха много симпатични в началото, но сега ми иде да им издърпам ушите (особено на Нея).

А забелязахте ли мини-сбирката на екипа доктори от Долдам във Phantom Lawyer? Директора Ю, доктор Кан Донг Джу и доктор Чонг Ин Су? 😄

И, последно, понеже макар и неволно започнах дискусията за възрастта покрай Лео У. Да поясня - в Love Like the Galaxy това, което ме бодеше в ходилото, беше не истинската му възраст, а липсата на житейски опит един вид. В смисъл - имайки предвид, че навремето на по 18-20-22 години са били вече женени, с деца и занаят, работили отрано, преживели различни несгоди (смърт, епидемии, война и какво ли още не), това дава някакво отражение върху личността. Такъв опит настоящите младежи не винаги имат на тази възраст. Затова някак си очаквах от образа на герой суров и жесток генерал (каквато ми беше славата), врял и кипял в битки, малко по-възрастен актьор, с повече житейски (не задължително снимачен) опит. Затова казвам, че Лео в този му образ не ми беше съвсем убедителен. Отделно, не харесвам Луси (то и Дилраба не я харесвам особено, ама ги гледам... няма как, като снимат все с мои любимци), та може и това да е допринесло за отношението ми към този сериал. Иначе Лео съм го гледала в 6-7 сериала и продължавам да го харесвам много. А сериалът, който получи 1.5 точки бонус от мен само заради неговото присъствие в него е Our Times (там той направо озаряваше екрана... а аз ревях на всеки епизод).
Виж целия пост
# 207
Дани, мерси, че се грижиш за разширяването на К-поп културата ми 🤗. Ще ме завлечете по кривия път на К-попа и кой ще слуша трот?
Моля, пак заповядай. Роце прави като мен и двете, макар че в моят случай и не зная колко още на брой други разновидности. Smile Както каза мацката от твоят клип в другата тема, Hallyu  Wave е много неща- драма, музика, храна, история, козметика, фолклор и още и още. И благодаря за клипчето, макар че аз вече разкостих целият албум, но имаше и неща които не знаех.
Виж целия пост
# 208
Аз още се радвам на генералските перца и на хумора https://www.instagram.com/reels/DWbenlUibdV/
Не ми се сърдете че не пиша, пиша по работа и затова си разговарям наум с вас, но просто нямам сили вечер:head_band:
Започнах да гледам The long Ballad, трудно ми е да превключа обаче.
Виж целия пост
# 209
Аз още се радвам на генералските перца и на хумора https://www.instagram.com/reels/DWbenlUibdV/

Хаха, това е много добро Simple Smile Само че щеше да е още по-добре, ако бяха ползвали тази песен

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия