Бързи здравословни въпроси и отговори – 56

  • 14 942
  • 556
# 465
Имам чувството, че се повтаря същият вирус от началото на април. С ужасни болки в гърлото съм и за сега това само. Плюс схващане на врата, което не знам има ли връзка.
Кажете нещо за болки в гърлото, че така като стане и ми се изпарява от главата всичко, което някога съм чула, чела и дори прилагала...
Виж целия пост
# 466

https://www.forlife.bg/vidove-kolagen-kakvi-sa-razlikite
Виж целия пост
# 467
DiaMia Стрепсилс Интензив е много добър.
Виж целия пост
# 468
Ефизол намерих вкъщи... Сребърна вода си направих за гаргара. Друго не знам. Утре ще си купя Стрепсилс. Имах предвид някакъв бабин илач, дето помага. Сода - НЕ! Ще си изкарам червата от нея. 🫩
Виж целия пост
# 469
Чай от джинджифил на мен много бързо ми помага.
Виж целия пост
# 470
Имам следния въпрос. Някаква страшно тъпа ситуация ми възникна. Преди 10 дена си изпуснах един доста тежък капак от тенджера някак си косо върху палеца на крака и то от високо. Направо се заби в пръста ми, ако беше паднал хоризонално нямаше да има проблем сигурно, но не. И после ми се поду пръста и леко посиня. Болката беше зверска първоначално, но още същия ден се наложи да изляза куцайки. После отмина почти изцяло, макар че не съвсем. От три дена пак почна да боли и то дори и в покой също. А ще пътувам и там няма и как да го щадя този пръст. Много съм си ядосана, че не отидох да го снимам. Според вас ако е нещо с фрактура дали има смисъл да тичам утре на снимка рентген? Чета, че пръсти не се гипсират и то вече минаха 10 дена, но той сега почна повече да ме боли от преди това. Много се чудя какво изобщо да правя. Да стоя мирна през следващите дни ще е много трудно, защото отивам по работа и изобщо няма как да си почивам в къщи. Някой бил ли е със счупен палец или нещо подобно да каже какво изобщо се прави?
Виж целия пост
# 471
lovely Отивайте утре задължително на снимка и ортопед, защото може да зарасне накриво. Палецът е изключение и може да бъде имобилизиран. Не подценявайте проблема.
Виж целия пост
# 472
Дано всичко е наред с палеца.
За болката може арника Монтана 9CH 3*5  гранули под езика докато отшуми, поне седмица.
Ползва се при натъртвания.
Виж целия пост
# 473
Имам чувството, че се повтаря същият вирус от началото на април. С ужасни болки в гърлото съм и за сега това само. Плюс схващане на врата, което не знам има ли връзка.
Кажете нещо за болки в гърлото, че така като стане и ми се изпарява от главата всичко, което някога съм чула, чела и дори прилагала...
Моята ситуация преди две години беше още по-гадна, болки в гърлото и зъбобол. Освен Хексорслетен(бавно действа) си направих научен оттук компрес с извара. И усетих веднага облекчение и след два дни ми мина. Друго-тъй като гърло+зъб, съвсем не успява да ям, си купих от готовите супички на Маги, зеленчукова. Тя е леко лютива, може да е глупаво но точно тя ме излекува.
Виж целия пост
# 474
lovely Отивайте утре задължително на снимка и ортопед, защото може да зарасне накриво. Палецът е изключение и може да бъде имобилизиран. Не подценявайте проблема.
Май ще послушам съвета и ще ида поне на снимка. За ортопед просто идея нямам къде ще намеря в неделя освен по спешните...
Джа̀нъм , благодаря за съвета за арника.
Виж целия пост
# 475
lovely Ами той и рентген не знам къде ще намерите, освен в спешното.
Виж целия пост
# 476
Наистина циркулира нещо вирусно. Аз си смуча Трахизан за гърло, да ми е мирна главата. Извара на компрес не мога да понеса, нея я ям с домати. 😃 Отделно витамин Д и цинк.
Виж целия пост
# 477
Имате ли опит и съвет за премахване на кокоши трън от долната страна на стъпалото? Чета за течен азот, лазерно премахване. След терапия пациента ще може ли да си стъпва на крака? Или да търсим патерици...
Преди години цялото ми ходило стана в кокоши тръни, не можех да стъпвам. Взех от урго пач лепенките и слагах по няколко на ден на главния трън. За няколко дни мина.
Виж целия пост
# 478
Здравейте,
преди седмица ме ухапа някакво насекомо, предпоагам комар, но не го видях. Освен сърбежа нямах някакви други проблеми до този уикенд, когато отече. Вече над два дни е с невероятен оток, кожата е опъната и ме боли като ходя и сърбежа си е налице. Слагам студени компреси и такива с риванол. Какво друго мога да направя, за да се оправи по бързо?
Прикачвам снимка на разликата в глезените.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 479
Намажи с Фенистил гел. Може и нещо противоалергично да глътнеш, Ериус, примерно.
Мой приятел също се подува така каквато и гадинка да го ухапе, и така се оправя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия