Политиката на България - епизод осем

  • 330 393
  • 15 296
# 15 150
В много държави има прогресивна скала за облагане на доходи от заплати.  При по-висока заплата, по-голям процент данък. И не мрънкат. При нас за всички заплати е еднакво. Знам за причините да е така.
И тези с по-високи заплати при нас не приемат прогресивна скала. Нормално ще е да приемат  пък прогресивен данък, ако имат повече жилища. Защо не?
Виж целия пост
# 15 151
В много държави има прогресивна скала за облагане на доходи от заплати.  При по-висока заплата, по-голям процент данък. И не мрънкат. При нас за всички заплати е еднакво. Знам за причините да е така.
И тези с по-високи заплати при нас не приемат прогресивна скала. Нормално ще е да приемат  пък прогресивен данък, ако имат повече жилища. Защо не?

Точно това им обяснявам на неокомунистите тук - имотите са ИНВЕСТИЦИЯ. А щом са инвестиция означава, че практически това са пари, с които можем да разполагаме в един момент. А щом са пари, следва да се облагат така, както всички останали пари по реалната им стойност. Естествено е, че съм привърженик на това да няма данъци изобщо, но това е утопия и няма как да стане. Аз също ще бъда ударена от подобна политика, но така е честно и нямам проблем с това.

Навсякъде излизат данни за това, че българите имат спестявания в милиарди. Обаче само на едно място чух, че всъщност в тези милиарди влизат и недвижимите имоти, така че това е още едно доказателство за това, че всъщност имотите са вид спестяване, ако на някои не им харесва думата инвестиция.
Виж целия пост
# 15 152
В много държави има прогресивна скала за облагане на доходи от заплати.  При по-висока заплата, по-голям процент данък. И не мрънкат. При нас за всички заплати е еднакво. Знам за причините да е така.
И тези с по-високи заплати при нас не приемат прогресивна скала. Нормално ще е да приемат  пък прогресивен данък, ако имат повече жилища. Защо не?
Трудно се отнемат придобивки, а и поради слабото доверие в пенсионната система и фондовия пазар /тук липсва и знание/, българите с високи доходи масово инвестират в "тухли", за да си подсигурят старините.
Виж целия пост
# 15 153
Външната ни микробиоложка -„Радвам се, че живея в страна, в която жените могат свободно да избират облеклото си. Като всяка една жена политик мога спокойно да изразявам себе си чрез облеклото си също.“ На въпрос дали изразяването й не противоречи на Протокола, ми не. Тя имала право на “себеизразяване”.
Виж целия пост
# 15 154
Не беше ли от руската мафия или това вече не е актуално?

Излезе и такава информация, за която не проследих дали е актуална, да си призная.
В случая с поста си исках да кажа, че проблемът не нито руски, нито украински, а български. Нашата корупционно изградена система и нашите "кадърни" кадри по места са допуснали това да се случи. И в такава благоприятна среда, такива като Невзоров печелят.
Виж целия пост
# 15 155
Ама успокойте се вече. Спечелихте, управлявате, за 10-15 години напред властта е ваша. Радвайте се!
Какво ви пречат шепа отпаднали, нали нищо не могат да ви направят?
Ето Проданов, Николов, Кутев, външната какибешеимето... И самият вожд водят борбата срещу неравенствата и олигарсите. Хубаво е!
Виж целия пост
# 15 156
Това с кошницата не го разбирам и това е. В долно нанагорнище, където в единствения магазин се продават хранителни стоки, лопати, цимент и дрехи, има ли кошница с грижа? Аман вече.
Виж целия пост
# 15 157
Това с маслото дето сме изяли няколко тона, в които нямало грам мляко, означава, че у нас могат да се вършат всякакви измами. То дори не е било смес масло и маргарин примерно. И глобата от 300 хил., евро няма да върне на никой човек здравословните последствия, задето сме яли пълен боклук.

Евтино е било иначе, да. Одобрено Simple Smile
Виж целия пост
# 15 158
Външната ни микробиоложка -„Радвам се, че живея в страна, в която жените могат свободно да избират облеклото си. Като всяка една жена политик мога спокойно да изразявам себе си чрез облеклото си също.“ На въпрос дали изразяването й не противоречи на Протокола, ми не. Тя имала право на “себеизразяване”.
Вече съм абсолютно убедена, че правителството е започнало реформи в ДА. Съкратили са отдел Протокол във МнВР. Е, то от някъде трябва да се започне Simple Smile
Виж целия пост
# 15 159
Указания на Донев до министрите за бюджета - максимален осигурителен доход 2300; минималната заплата се замразява; държавните служители (без тези по ЗМВР и ЗОВС) осигуровки 80:20. https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kabinetut-zamrazyav … v2_a1demo0dzs85iw
Виж целия пост
# 15 160
Външната ни микробиоложка -„Радвам се, че живея в страна, в която жените могат свободно да избират облеклото си. Като всяка една жена политик мога спокойно да изразявам себе си чрез облеклото си също.“ На въпрос дали изразяването й не противоречи на Протокола, ми не. Тя имала право на “себеизразяване”.
Себеизразила се е като кол-гърл, ако това й е била целта, успяла е.
Виж целия пост
# 15 161
Е, ама как ще пипнат МВР-то Grinning
Виж целия пост
# 15 162
Я споделете какво става с грижовната кошница? Пазарувате ли? Май маслото било палмово, ама нали е с грижа...яжте!

Ама маслото от сега ли е? По време на Радевото почти двумесечно правителство? Има за какво да се захапе правителството, но вече с фантазиите се прекалява.
Виж целия пост
# 15 163
Ахахахахаха.

Виж целия пост
# 15 164
Я споделете какво става с грижовната кошница? Пазарувате ли? Май маслото било палмово, ама нали е с грижа...яжте!

Ама маслото от сега ли е? По време на Радевото почти двумесечно правителство? Има за какво да се захапе правителството, но вече с фантазиите се прекалява.

Христанов ги преследваше такива, а Радев им назначи хората за министри. Няма оправдания в случая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия