Политиката на България - епизод осем

  • 338 266
  • 15 744
# 15 330
Реформи по средата на годината за един месец не знам как се очакват. Явно няма да успеят, но задължително очаквам такива с новия бюджет, защото ще имат достатъчно време да направят аназили и да плануват. И имат мнозинство да ги осъществят.

Замислиха ме за бюджетния дефицит и в крайна сметка за какво им е да го правят 3% веднага. Вече сме в ЕЗ и има други държави в процедура, не са умрели и не живеят по-зле. Добрата новина е, че общините няма да са ощетени и ще си направят разходите. Както и други проекти. Надявам се, че няма да правят глупостите на Василев и Петкова и да теглят предварително пари от дружества и банки, а да ги оставят за 2027. Някой бе сметнал 2026 г. с колко е назад бюджетът от подобни гимнастики. Важно е да намаляват разходите напред и да следят приходите и така ще се намалява дефицита. Говорят за крива, дано я обърнат надолу.
Виж целия пост
# 15 331
Скрит текст:
Мартин Димитров е прав. Те в силовите министерства нали млади се пенсионират с голяма пенсия, после продължават и да работят пак там на заплата.

Не знам за какво е прав МД, който според мен е един безидеен човек (и моля да не ме докладвате, защото тогава ще трябва цялата тема да изтрият - пълно е с Муньовци, зелени чорапи, тикви и пр. обиди).

Според мен една малка реформа, промяна в закона, ще стопира тази практика. А тя е, че ако подадеш документи за пенсиониране 1-ва категория означава, че вече си уморен и изтощен и следователно да няма възможност да се върнеш на същото работно място. Може да работиш нещо друго, от 3-та категория примерно. Воала, проблемът решен.
уморен и изтощен може да си и без да работиш Grinning  познавам такива.  пенсионираш се при изпълнение на дадени условия.
отиди там, където кОпат и се пенсионират 1 категория да видиш как се молят на пенсионерите да останат на работа. няма желаещи и се налага да вкарват от чужбина. пенсионираните не са се уморили, но не искат да работят. а пък и няма смисъл след като не могат да вземат пенсия по-голяма от тавана.  това трябва да се промени - отпадане на тавана.


Друг вариант е да остават да работят на същото място, но с процент от пенсията (подобно на майчинството).
Виж целия пост
# 15 332
И да са решили да правят някакви реформи, няма да предприемат нищо съществено преди изборите наесен. Вижте ги чесе лутат като пиле в кълчища и единствено повтарят колко лошо е било предишното управление. Що не кажат впрочем с колко всеки от нас е ощетен всеки ден от парите по Боташ? Интересно би било, искаш да си купиш месо или крем за лице, обаче няма пари заради това, че плащаме на турците за нищо.
Виж целия пост
# 15 333
Скрит текст:
Реформи по средата на годината за един месец не знам как се очакват. Явно няма да успеят, но задължително очаквам такива с новия бюджет, защото ще имат достатъчно време да направят аназили и да плануват. И имат мнозинство да ги осъществят.

Замислиха ме за бюджетния дефицит и в крайна сметка за какво им е да го правят 3% веднага. Вече сме в ЕЗ и има други държави в процедура, не са умрели и не живеят по-зле. Добрата новина е, че общините няма да са ощетени и ще си направят разходите. Както и други проекти.
Надявам се, че няма да правят глупостите на Василев и Петкова и да теглят предварително пари от дружества и банки, а да ги оставят за 2027. Някой бе сметнал 2026 г. с колко е назад бюджетът от подобни гимнастики.
Скрит текст:
Важно е да намаляват разходите напред и да следят приходите и така ще се намалява дефицита. Говорят за крива, дано я обърнат надолу.
Надяваме се, все пак ПБ се кани да управлява по - дълго, та "след нас и потоп" дано не го приложат.
Виж целия пост
# 15 334
И да са решили да правят някакви реформи, няма да предприемат нищо съществено преди изборите наесен. Вижте ги чесе лутат като пиле в кълчища и единствено повтарят колко лошо е било предишното управление. Що не кажат впрочем с колко всеки от нас е ощетен всеки ден от парите по Боташ? Интересно би било, искаш да си купиш месо или крем за лице, обаче няма пари заради това, че плащаме на турците за нищо.
Имат пълно мнозинство, няма кой друг да обвинят и затова единственият им вариант за виновен за собствената им безпомощност остават предишните.
Виж целия пост
# 15 335
Както казах с ТЕЛК съм с почти 20 години трудов стаж и  плащани всякакви данаци и осигуровки.Работила съм като данъчен и банков служител.Големите пари, които получавам са около 340 евро.Ония ден ходих на преглед и ми взеха 150 евро,защото не работят със здравна каса.Та затова и работя пък било то и на минимална.Тежа на бюджета то е ясно,ама ония с държавните поръчки и прибраните пари за магистрала Хемус изобщо не тежът, те са в правото си.Борете се с такива престъпници като мен че е най-лесно.
Милиардите изтекли по едни направления няма да се търсят. Големият проблем за Бг са пенсионерите и хората с увреждания. Никой не го интересува, ниският размер на инвалидните пенсии, някои от които са около 280€ на месец. Как се живее с толкова, как се купуват лекарства, как се плащат прегледи и изследвания... Важното е да се отрежат.
Виж целия пост
# 15 336
В крайна сметка кого да обвинят за раздутите разходи? Патриархът ли? Нали не мислите, че ПБ  са натрупали този огромен дефицит за броени седмици.

Клуб Z излизат с манипулационно заглавие, че Радев е казал, че дефицитът ще е 7.5% Каза, че ще е много над 3%, но без уточнение.
Виж целия пост
# 15 337
В крайна сметка кого да обвинят за раздутите разходи? Патриархът ли? Нали не мислите, че ПБ  са натрупали този огромен дефицит за броени седмици.
Руския патриарх по точно 😆
Виж целия пост
# 15 338
В крайна сметка кого да обвинят за раздутите разходи? Патриархът ли? Нали не мислите, че ПБ  са натрупали този огромен дефицит за броени седмици.
А за Боташ кого да обвиним? ПБ или поне Радев не управлява от броени седмици, нека да бъдем честни
Виж целия пост
# 15 339
Днес ли ще обявят бюджета?
Не го съобщавам, питам. Да не стане като вчера и МРЗ?
Виж целия пост
# 15 340
Боташ не е в бюджета.

Донев ще представи бюджета в 16 ч. и след това ще бъде качен да се прочете.
Виж целия пост
# 15 341
Днес ли ще обявят бюджета?
Не го съобщавам, питам. Да не стане като вчера и МРЗ?
Днес в 16ч каза РР.
Виж целия пост
# 15 342
Няма какво и кого да обвиняват. Да се стягат и да работят, никой не им пречи. Дойдоха с големи обещания, а дотук реално нямаме нищо освен още една страничка в брошурата с промоции.
Виж целия пост
# 15 343
Да, никой не им пречи и имат 3-4 месеца да правят каквото правят, за да се отрази в новия бюджет 2027 г - методики, наредби, закони.

Предишните МС също са имали един месец работа - повече ли са свършили?
Виж целия пост
# 15 344
Предишните нямаха 131 депутата. Пълното мнозинство е нож с две остриета, тепърва ще го разбират.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия