Политиката на България - епизод осем

  • 338 560
  • 15 753
# 15 510
На АВ гълъба може само кафе да му носи. И това, при положение, че не съм фен на АВ или ПП. На неможачите от ПБ няма да им се случи комфортно да ни крадат. Може да са се надявали, ама няма кой да ги чака да си демонстрират некадърността с години. Това приключи с ББ.
Виж целия пост
# 15 511
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?
Виж целия пост
# 15 512
А вие защо си мислете, че радев ще прави нещо различно? Теглят се дългове, за да се покрива дефицита. Реформи йок, борба с олигархията пак йок. Абсолютно задължително и здравословно ще е да минем през още една яка криза и срив. До тук всичко върви по план.
Виж целия пост
# 15 513
Скрит текст:
Бюджета на Темунужка е бил продължение на политиката на АВ - авансово харчене на пари.
Когато в една друга тема се казваше, че отиваме към гръцки сценарий, отричането беше масово, залагаше се на контрол от ЕЗ.
Никой не може да ни спаси, дупката която изкопаха не може да се запълни с обещания.
Подозирам,че се пише в темата за спорта.
Бюджетът  на АВ правеше точно едно различно нещо - увеличаваше пенсиите на хпрата според действащото законодателство.
Разбирам ,че е  голям шок, някой да се сети за тая категория  хора!
Откъде дойдоха тези пари - Асен Василев: 100% от дивидента на държавните дружества ще влязат в бюджета, проверки започват в БЕХ заради намалена печалба.
Само информативно, преди това процента е бил 50.
Виж целия пост
# 15 514
На АВ гълъба може само кафе да му носи. И това, при положение, че не съм фен на АВ или ПП. На неможачите от ПБ няма да им се случи комфортно да ни крадат. Може да са се надявали, ама няма кой да ги чака да си демонстрират некадърността с години. Това приключи с ББ.

Никога не съм оспорвала качествата на АВ, като финансист. Поне 100 пъти съм писала, че ако наистина искаше, можеше да направи много. Проблемът е, че не искаше, а не че не можеше.

Варненци днес излизат на протест

https://www.focus-news.net/novini/regioni/Varnenci-izlizat-na-pr … -ukrainci-2985677
Виж целия пост
# 15 515
Събудиха се варненци 👍
Като не се направи лустрация навремето всичката комунделска аристокрация да няма право на държавни длъжности, ето ги сега на държавна хранилка и закриват комисията, че дори да не се знае, кой е ял и пил със сребърна лъжица от ограбеното от българите след 1944 г.
Така е, всичката държавна сигурност е намърдана в политиката или журналистиката, а най-много такива са именно в “демократичната” общност. Ако тая комисия си вършеше работата, хора като Терзиев или Мирчев нямаше никога да видят обществена  изборна длъжност.

Наистина се пише за спорта в тая тема, това е очевидно и не е от сега.
Василев изтегли заеми и ги раздаде популистки, тук му се радваха, а сега ревем, че се тегли заем за кърпене на неговата дупка в бюджета и за оздравяване на финансите. Все някога и някой трябваше да се заеме с оправянето на тази каша, падна се на Радев.
Виж целия пост
# 15 516
А аз се чудя някой от противниците на ПБ и защитаващи яростно Василев наистина ли мислят, че посред годината някой ще тръгне с големите реформи? Доколкото чета и по изказвания на самия Василев той е драскал, за да достигне до 3%. Хванал и драскал! И това е реформа? Нима ДА са започнали да си плащат осигуровките? Или не е вдигал Максималния. Когато е бил за първи път министър го е вдигнал с 13,33%, а втория път - 10,29%.
 Василев настояваше за въвеждането на постоянно правило (автоматичен механизъм), според което максималният осигурителен праг трябва трайно да бъде обвързан със Средната работна заплата (СРЗ) за страната с коефициент от 2.3 пъти СРЗ. Неговият аргумент бе, че щом средните доходи в страната растат, таванът на осигуровките също трябва да се движи в тандем с тях, за да се пълни фонд „Пенсии“ на НОИ

Сега Донев предлага под 9% и е голяма трагедия и късане на ризи.

Какви реформи осъществи Василев, това гуро, на което може Донев да му носи кафето? Основната е - хванал химикалка и драскал, а с другата ръка е прибирал бъдещи приходи изземвайки от следващи години. И игра с ББР - Велев го обясни добре.
Виж целия пост
# 15 517
Събудиха се варненци 👍
Като не се направи лустрация навремето всичката комунделска аристокрация да няма право на държавни длъжности, ето ги сега на държавна хранилка и закриват комисията, че дори да не се знае, кой е ял и пил със сребърна лъжица от ограбеното от българите след 1944 г.
Така е, всичката държавна сигурност е намърдана в политиката или журналистиката, а най-много такива са именно в “демократичната” общност. Ако тая комисия си вършеше работата, хора като Терзиев или Мирчев нямаше никога да видят обществена  изборна длъжност.

Наистина се пише за спорта в тая тема, това е очевидно и не е от сега.
Василев изтегли заеми и ги раздаде популистки, тук му се радваха, а сега ревем, че се тегли заем за кърпене на неговата дупка в бюджета и за оздравяване на финансите. Все някога и някой трябваше да се заеме с оправянето на тази каша, падна се на Радев.
Славито Василев също.
Виж целия пост
# 15 518
Айде да уточним нещо за максималния ОД.
Ако искам по-високи обезщетения по ДОО, нормално да има по-висок ОД.
Не е нормално да имам по-висок ОД и да нямам право на по-високи обезщетения.
Ей, това е разликата с Василев.
Виж целия пост
# 15 519
Е, като няма да правят реформи, защото са болезнени и защото е средата на годината, редно беше да кажат честно на избирателите какво да очакват след изборите. А те мълчаха обещаващо за всичко - и сега ще си носят критиките за всяко напразно очакване. Това трябва да е ясно.
Виж целия пост
# 15 520
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?
Що са на Радев? Щото спечели избори ли? Или защото големите играчи не се разбраха помежду си, че да изкарат пълен мандат? Какво се очаква генерално да промени едно служебно правителство? Нали тогава всички щяхте да скочи те, че работата му е само да организира поредните избори.
Не че сега с пълната власт ще свърши повече. Обаче поне да направи опит.
Виж целия пост
# 15 521
Ами ако предните не свършиха нужните реформи, понесоха политическата цена. Ето прогресивните са тук, дойдоха с обещания, пък сега средата на годината било, не им се правели реформи, вчера Радев се кара от тАлавизора, народонаселението си обича да гледа генерали да мръщят вежди и да тропат с космати ръце по масата. Но реформи няма. Населението се свива, но броя на чиновници не мърда. Затова пък данъците растат, а руските олигарси и кагебейците се пазят като яйца на Фаберже.
Виж целия пост
# 15 522
Бюджетарката на ДП по Нова се гърчи. Като казал РР, че няма да намаляват доходи с нито едно евро, имал предвид чиновниците в бюджетния сектор. Тия на максимално осигурителен доход ще им вземат по 25 евро и то още от 1 август. Иначе за осигуровките на държавните служители им вдигат заплатите, за да не било намаление. Пак двойни стандарти.
#мотика
Виж целия пост
# 15 523
Реформите ще ги заложат за 2027 г., говореше се за това на пресконференцията няколко пъти и какво ще правят, защото те не вървят от днес за утре, а се изисква пренаписване на закони, наредби, методики. Ако бе толкова лесно драскачът щеше да ги направи, но не ги.

Да, има разлика с Донев. Дано се преосмисли и вдигането на обезщетения и т.н., но е въпрос на сметки.

На ДА е взет доход преди години, сега ще направят същото упражнения обратно. Или да си бъдат постоянно ощетени?

Василев е вдигал повече Макса. Тогава имаше ли такъв рев?
Виж целия пост
# 15 524
Бюджетарката на ДП по Нова се гърчи. Като казал РР, че няма да намаляват доходи с нито едно евро, имал предвид чиновниците в бюджетния сектор. Тия на максимално осигурителен доход ще им вземат по 25 евро и то още от 1 август. Иначе за осигуровките на държавните служители им вдигат заплатите, за да не било намаление. Пак двойни стандарти.
#мотика


Ахахахаха.
Държавните служители са ни скъпи.
Другите да духат таратора.
Какво разделяне на обществото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия