Политиката на България - епизод осем

  • 336 532
  • 15 643
# 15 525
Ами ако предните не свършиха нужните реформи, понесоха политическата цена. Ето прогресивните са тук, дойдоха с обещания, пък сега средата на годината било, не им се правели реформи, вчера Радев се кара от тАлавизора, народонаселението си обича да гледа генерали да мръщят вежди и да тропат с космати ръце по масата. Но реформи няма. Населението се свива, но броя на чиновници не мърда. Затова пък данъците растат, а руските олигарси и кагебейците се пазят като яйца на Фаберже.
Виж целия пост
# 15 526
Бюджетарката на ДП по Нова се гърчи. Като казал РР, че няма да намаляват доходи с нито едно евро, имал предвид чиновниците в бюджетния сектор. Тия на максимално осигурителен доход ще им вземат по 25 евро и то още от 1 август. Иначе за осигуровките на държавните служители им вдигат заплатите, за да не било намаление. Пак двойни стандарти.
#мотика
Виж целия пост
# 15 527
Реформите ще ги заложат за 2027 г., говореше се за това на пресконференцията няколко пъти и какво ще правят, защото те не вървят от днес за утре, а се изисква пренаписване на закони, наредби, методики. Ако бе толкова лесно драскачът щеше да ги направи, но не ги.

Да, има разлика с Донев. Дано се преосмисли и вдигането на обезщетения и т.н., но е въпрос на сметки.

На ДА е взет доход преди години, сега ще направят същото упражнения обратно. Или да си бъдат постоянно ощетени?

Василев е вдигал повече Макса. Тогава имаше ли такъв рев?
Виж целия пост
# 15 528
Бюджетарката на ДП по Нова се гърчи. Като казал РР, че няма да намаляват доходи с нито едно евро, имал предвид чиновниците в бюджетния сектор. Тия на максимално осигурителен доход ще им вземат по 25 евро и то още от 1 август. Иначе за осигуровките на държавните служители им вдигат заплатите, за да не било намаление. Пак двойни стандарти.
#мотика


Ахахахаха.
Държавните служители са ни скъпи.
Другите да духат таратора.
Какво разделяне на обществото.
Виж целия пост
# 15 529
Бюджетарката на ДП по Нова се гърчи. Като казал РР, че няма да намаляват доходи с нито едно евро, имал предвид чиновниците в бюджетния сектор. Тия на максимално осигурителен доход ще им вземат по 25 евро и то още от 1 август. Иначе за осигуровките на държавните служители им вдигат заплатите, за да не било намаление. Пак двойни стандарти.
#мотика


Ахахахаха.
Държавните служители са ни скъпи.
Другите да духат таратора.
Какво разделяне на обществото.
Нали за това ни е такова дереджето. Четири години се обгрижват само държавните служители.
Виж целия пост
# 15 530
За съжаление масово хората НЕ разбират от бюджети, политики, и прочие. Гледат какво им се КАЗВА по телевизора( или съответната см) и чакат. Да ги оправят.
Ох, не знам как може да става все по-зле Sad. Ще трябва някак да оцелеем, но защо под ягодите оцеляване в европейска страна в 21 век след толкова добри предпоставки като мнозинство, еврозона, Евровизия, прекрасно геополитическо положение, от което може да се извлече много...недоумявам защо все се закопаваме балъшки. Репутационни щети, всякакви ощетяващи страната договори, странни мерки в бюджета, злободневни скандали и яко крепене на кекавата ни мафия.
Виж целия пост
# 15 531
А, ББ добре обгрижи и МВР. Срещу нищо насреща, им вдигна заплатите. С голямата лопата им сипа.
Виж целия пост
# 15 532
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.
Виж целия пост
# 15 533
Бюджетарката на ДП по Нова се гърчи. Като казал РР, че няма да намаляват доходи с нито едно евро, имал предвид чиновниците в бюджетния сектор. Тия на максимално осигурителен доход ще им вземат по 25 евро и то още от 1 август. Иначе за осигуровките на държавните служители им вдигат заплатите, за да не било намаление. Пак двойни стандарти.
#мотика
Остави я тази леля. Гледай бтв. Трима икономисти в студиото, правят бюджета на пастет.
Виж целия пост
# 15 534
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.

Ако някой познава хора, които работят в ДА, да ги пита колко им е заплатата. Нямам предвид тези на високи позиции, а обикновените чиновници. Аз познавам доста такива. Заплатата им е между 1000 и 1200 евро бруто. Бонуси получават веднъж на 3 месеца и то някакви смешни от сорта на 50 - 120 евро. Общинските служители пък даже няма да ги коментирам, че не се водят ДА. Там заплатите са обидно ниски.
Виж целия пост
# 15 535
Скрит текст:
За съжаление масово хората НЕ разбират от бюджети, политики, и прочие. Гледат какво им се КАЗВА по телевизора( или съответната см) и чакат. Да ги оправят.
Ох, не знам как може да става все по-зле Sad. Ще трябва някак да оцелеем, но защо под ягодите оцеляване в европейска страна в 21 век след толкова добри предпоставки като мнозинство, еврозона, Евровизия, прекрасно геополитическо положение, от което може да се извлече много...недоумявам защо все се закопаваме балъшки.
Репутационни щети, всякакви ощетяващи страната договори, странни мерки в бюджета, злободневни скандали и яко крепене на кекавата ни мафия.
Хич не е кекава, точно обратно, с такава скорост бълва проект след проект, скача се от скандал в скандал, че докато се схване първото, вече петото е в Държавен вестник.
Виж целия пост
# 15 536
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.

Ако някой познава хора, които работят в ДА, да ги пита колко им е заплатата. Нямам предвид тези на високи позиции, а обикновените чиновници. Аз познавам доста такива. Заплатата им е между 1000 и 1200 евро бруто. Бонуси получават веднъж на 3 месеца и то някакви смешни от сорта на 50 - 120 евро. Общинските служители пък даже няма да ги коментирам, че не се водят ДА. Там заплатите са обидно ниски.
Реформи. Да намалят неефективните бройки, за да останат хората които работят и да получат нормални пари.
Виж целия пост
# 15 537
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.

Ако някой познава хора, които работят в ДА, да ги пита колко им е заплатата. Нямам предвид тези на високи позиции, а обикновените чиновници. Аз познавам доста такива. Заплатата им е между 1000 и 1200 евро бруто. Бонуси получават веднъж на 3 месеца и то някакви смешни от сорта на 50 - 120 евро. Общинските служители пък даже няма да ги коментирам, че не се водят ДА. Там заплатите са обидно ниски.
Реформи. Да намалят неефективните бройки, за да останат хората които работят и да получат нормални пари.

Е да де, но това не става от днес за утре, колкото и да ни се иска. Донев вчера пак повтори, че в момента се прави анализ. Има места, на които не достигат хора и няма как да се закрият щатовете, преди са се провери навсякъде какво е положението. Няма нужда от бързане, днес да закрият купища щатове, а след няколко месеца да се наложи да откриват пак нови, защото тук - там нямало кой да работи. Да си направят анализа, да закрият щатовете и да се приключва. Но за това трябва време.
Виж целия пост
# 15 538
E, добре как става така, че заплата за учител 1200 евро е много голяма, а заплата 1200 евро в ДА е нищожна? Ще се спрат ли от медиите на едно твърдение? Grinning
Виж целия пост
# 15 539
За провинцията 1000-1200 евро заплата си е ок, не всички са у Софето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия