Политиката на България - епизод осем

  • 336 988
  • 15 673
# 15 570
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?

2 са на Радев, а че са 4 години безвластие пак се дължи най-вече на Радев.
Защо? РР е човека, който гласува вот на недоверие на правителството Петков, РР е човека, който създаде и раглоби "сглобката", РР е човека, който организира протести срещу правителството на Желязков и най - накрая се самоизбра.
Служебните правителства на РР са били от 12 май 2021 - 13 декември 2021г. и от 2 август 2022 - 6 юни 2023 год..
Виж целия пост
# 15 571
Не можем, става само с връзки, както съм чувала Simple Smile Поне моите познати, които са искали държавна работа, всички са с някакъв вид връзки назначени.
Напротив, текат конкурси, но кандидати няма за тези заплати. Можете да се явите, успех!
Виж целия пост
# 15 572
И какво мислиш че правят с тези искания за разрешения , Lady?
Строят ги, проектират ги, експлоатират ги или ги съгласуват с подпис?
btw с инженер спориш в момента. Кой колко има / няма представа, е възможно да нямаш идея.
Виж целия пост
# 15 573
И какво мислиш че правят с тези искания за разрешения , Lady?
Строят ги, проектират ги, експлоатират ги или ги съгласуват с подпис?
btw с инженер спориш в момента. Кой колко има / няма представа, е възможно да нямаш идея.
Щом сте инженер, можете да отидете в общината да поработите, ще си клатите краката само за висока заплата, нали така?
Виж целия пост
# 15 574
Как разбра, че искам да ги съкратя? Цитирай ме да видим Grinning

Не искам да ги съкратя, искам да се ОПТИМИЗИРАТ. В омразните ти частни фирми редовно текат оптимизации. Да не мислиш, че е лесно?
Ах, Инспекцията по труда! Тези, които се обаждат на приятелчетата си, кога ще идват да ги проверяват? Които взимат подкупи за да разпишат, че всичко е наред? Тази ли ИТ ще ме защитава???
#мотика
Виж целия пост
# 15 575

Щом сте инженер, можете да отидете в общината да поработите, ще си клатите краката само за висока заплата, нали така?
Трудовият ми стаж не е обект на тази тема.
Висока заплата за нищоправене е трудна задача и се иска яко рамо за нея.
Нищоправене за ниска заплата е по-лесно постижимо.
Виж целия пост
# 15 576
И какво мислиш че правят с тези искания за разрешения , Lady?
Строят ги, проектират ги, експлоатират ги или ги съгласуват с подпис?
btw с инженер спориш в момента. Кой колко има / няма представа, е възможно да нямаш идея.

Отлично съм запозната с работата на Гл. инженер в община Simple Smile Затова и не оспорвам написаното от теб. Но пък позицията се води висока и заплатата не отговаря на въпросната позиция. Техниците в техническа служба, които вършат повече работа от Гл. инженер, взимат по-малка заплата от него.
Виж целия пост
# 15 577
Моля??? Какви реформи са предприели от ПБ за тези 3 месеца? КОНКРЕТНИ ПРИМЕРИ или не пишете несъществуващи неща.
За 3 месеца може да те "спаси" само братска армия. Чия си избираш?
А, 57 дни не са три месеца.
Скрит текст:
Макроикономика и Държавен дълг: Промените в Закона за държавния дълг (целящи нов лимит на дълга за социални разходи и овладяване на дефицита, който достигна 5.7%) преминаха само на първо четене в средата на юни 2026 г. Промените нямат силата на закон, преди да бъдат гласувани и на второ четене.
Бюджет 2026: Проектобюджетът на кабинета „Радев“ е внесен в Народното събрание едва вчера (24 юни 2026 г.). Той тепърва влиза за разглеждане в бюджетна комисия и по него няма реално приети текстове.
Закон за съдебната власт (ЗСВ): Трите пакета с промени за блокиране на сегашното статукво и подготовка на избор за нов Висш съдебен съвет (ВСС) са преминали одобрение единствено на ниво парламентарна Правна комисия, но все още не са гласувани окончателно в пленарна зала.
Административни и екологични промени: Проектите за управлението на ПП „Витоша“ и промените в обхвата на Закона за еврото са само внесени в деловодството на парламента, без да са преминали дори първо гласуване.На този етап реални приети промени, които да са променили секторна политика в държавата, няма — всичко е във фаза на незавършен законодателен процес.
Виж целия пост
# 15 578
За 3 месеца не очаквам реални реформи. Но очаквах да ми вдъхнат доверие, че ще работят в интерес на България. За съжаление не виждам нищо в тази посока.
Виж целия пост
# 15 579
И какво мислиш че правят с тези искания за разрешения , Lady?
Строят ги, проектират ги, експлоатират ги или ги съгласуват с подпис?
btw с инженер спориш в момента. Кой колко има / няма представа, е възможно да нямаш идея.

Отлично съм запозната с работата на Гл. инженер в община Simple Smile Затова и не оспорвам написаното от теб. Но пък позицията се води висока и заплатата не отговаря на въпросната позиция. Техниците в техническа служба, които вършат повече работа от Гл. инженер, взимат по-малка заплата от него.

Позицията се водела "висока". ОМГ, не гледаме какво реално върши, а какво пишело в заглавието му! Затова няма да работя в ДА, такива несправедливости ме изкарват извън нерви.
#Оптимизация
Виж целия пост
# 15 580
За 3 месеца не очаквам реални реформи. Но очаквах да ми вдъхнат доверие, че ще работят в интерес на България. За съжаление не виждам нищо в тази посока.
Ето, това !
Виж целия пост
# 15 581
И какво мислиш че правят с тези искания за разрешения , Lady?
Строят ги, проектират ги, експлоатират ги или ги съгласуват с подпис?
btw с инженер спориш в момента. Кой колко има / няма представа, е възможно да нямаш идея.

Отлично съм запозната с работата на Гл. инженер в община Simple Smile Затова и не оспорвам написаното от теб. Но пък позицията се води висока и заплатата не отговаря на въпросната позиция. Техниците в техническа служба, които вършат повече работа от Гл. инженер, взимат по-малка заплата от него.

Позицията се водела "висока". ОМГ, не гледаме какво реално върши, а какво пишело в заглавието му! Затова няма да работя в ДА, такива несправедливости ме изкарват извън нерви.
#Оптимизация

И каква оптимизация предлагаш - да премахнат изобщо длъжността Гл. инженер в общините ли? Невъзможно е, защото без неговия подписи, не може да започне никакво строителство никъде. Нито да се завърши. Това е положението и винаги е било такова.
Виж целия пост
# 15 582
Как разбра, че искам да ги съкратя? Цитирай ме да видим Grinning

Не искам да ги съкратя, искам да се ОПТИМИЗИРАТ. В омразните ти частни фирми редовно текат оптимизации. Да не мислиш, че е лесно?
Ах, Инспекцията по труда! Тези, които се обаждат на приятелчетата си, кога ще идват да ги проверяват? Които взимат подкупи за да разпишат, че всичко е наред? Тази ли ИТ ще ме защитава???
#мотика
Първо - по-голямата част от трудовия ми стаж е в голяма международна корпорация (частна). Колко оптимизации и реорганизации съм преживяла!
Второ - функция на държавата е да осигури и регламентира условията на труд. След като набеждавате Инспекцията по труда в корупция, кой според вас, следва да поеме тези функции? Или да ги оставим на добрата воля на работодателя (независимо от формата на собственост).
И трето - колко сигнали сте подали към ИТ, та така категорично говорите за подкупи и други корупционни практики? Или всичко е ЕЖК?
Виж целия пост
# 15 583
За 3 месеца не очаквам реални реформи. Но очаквах да ми вдъхнат доверие, че ще работят в интерес на България. За съжаление не виждам нищо в тази посока.
Споделям.
Няма дори заявка за реална реформа.

Lady, радвам се че спорът ни приключи бързо и се съгласи, че са подписвачи.
Винаги, обаче, можеш да плащаш на подписвачи в собствения си бизнес и двойно на тази заплата, и тройно.
Обаче не го правиш, убеден съм.
Виж целия пост
# 15 584

Къде са сега КРИБ, къде е Домусчиев зачервен да се изказва гневно по ТВ? Трайкат си и потриват ръце. Вместо това ухиленият Велев...ами честито.

И с обявяването на предния бюджет, който бъркаше в джоба на всеки един работещ в частния сектор, недоволството не се изля на следващия ден. Отне няколко седмици. Изчакай хората да осъзнаят точно с колко ще им бръкнат в джоба и тогава евентуално можем да очакваме знайни и незнайни говорители. А и този път е ограничено, тези между МОД и МОС не са засегнати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия