Политиката на България - епизод осем

  • 337 905
  • 15 728
# 15 675
АВ пак им разказа играта.
#мотикари
Виж целия пост
# 15 676
Когато ми платиш за анализа, ще ти го предоставя.
Разбира се, колко? Дай ми цена в която е включена клауза за разпространение и ще се разберем. Неустойките за некачествено изпълнение което включва и кросчек за ИИ колко да бъдат, как ти звучи между 80% и 100%?

Grinning

3.8 милиарда. Нали толкова безотчетни изтеглихте Joy

А, да. Ще сложим същите клаузи за изпълнителя, като в договора ви за Боташ. Да почерпим от добрите практики!
Виж целия пост
# 15 677
Скрит текст:

Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....
Мислят си и ПП ДБ като крякат по телевизора и интернет по цял ден и хората ще се вдигнат ще изгонят Радев и ще ги изберат с поне 200 депутата, ама няма ли кой да им каже, че никога няма да стане това.
Чакаме Асен да ги вдигне на протест днес следобед...Joy

И защо да вдига когото и да било? Конкретно той си е депутат и му е добре, като на всичките останали 239 там.
Който нещо не е разбрал от подробните предизборни кампании на юмручето с тетрадките с вересии и го е инсталирал, сега той да ходи да си го деинсталира.
Сигурна съм, че като одерат всички държавни разходи, които не са за депутати, службаши и силоваци с ТЕЛКове, тетрадките с вересии рязко ще станат с отпаднала необходимост.
Не си мисли, че за тях е върхът на сладоледа  да си прост депутат 🤣, много по високо се целят всички
Нищо не си мисля, за какво да се хабят да организират протести лятото, питам. Кой ще излезе да протестира лятото и да си развали малкото почивка след цяла година работа? Без работа са онези в тетрадките и онези, които от 100% ДПС рязко прогледнаха и гласуваха 100% юмруче. Те ли ще излязат да протестират?
Виж целия пост
# 15 678
Няма да излязат. Правителството ще го свалят собствените му фенове. Вече се усеща нервност, но не са готови да си признаят каква #мотика настъпиха.
Това не е успокоение, защото с целия си капацитет пак ще се хванат за следващото най-дълго.
Виж целия пост
# 15 679
Това с хаштаговете някаква кампания на Мирчев и елфите ли е?
Доста е детинско, но то пък те толкова си могат, всъщност.

Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...
Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.
Виж целия пост
# 15 680
Автоматичното увеличение отпада за всички, не само за силовите структури.
Доживях да се жалят пушачите, и аз съм пушач, но приветстван мярката. Чак пък такова плюене по всеки ред в бюджета...
Приветствам дрането на пушачите и хазарта.
И аз.
Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....
А дали ще ти харесат последиците от това - по-висока безработица и увеличаващ се сив сектор? Сега има някакъв мир на 10% плосък данък и 5% данък дивидент. Защото в бизнеса празно няма. Като му бръкнат в джоба, той ще намери начин да си избие загубите.
Виж целия пост
# 15 681
Хаштага си е лично моя приумица. Детето в мен е живо Joy
Знам, че не можете да проумеете как може някой да не се води сляпо по разни авторитети, но това е положението.

#хубаво е! Grinning
Виж целия пост
# 15 682
Това с хаштаговете някаква кампания на Мирчев и елфите ли е?
Доста е детинско, но то пък те толкова си могат, всъщност.

Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...
Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.
Шизофрения някаква. Бизнесът крие данъци, бори се за по-ниско ДДС (ресторантьорския, например). Т.е. гледа да прецака държавата. Идва Ковид и същите мазноглавци-ресторантьори реват за държавна помощ.
Виж целия пост
# 15 683


Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.

То па една натовареност и едни работещи... Всичките разрешения, пупове, търпимости и подобни в Баба Алино, която е и в НАТУРА 2000 впрочем, някой клошар ги е издал. Разрешенията за търпимост са от ДА,  Службата по кадастър е ДА, общината с опита за ПУП е ДА.
Работили са, та пушек се е вдигало.
Виж целия пост
# 15 684


Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.

То па една натовареност и едни работещи... Всичките разрешения, пупове, търпимости и подобни в Баба Алино, която е и в НАТУРА 2000 впрочем, някой клошар ги е издал. Разрешенията за търпимост са от ДА,  Службата по кадастър е ДА, общината с опита за ПУП е ДА.
Работили са, та пушек се е вдигало.
Вече писах за бълхата и юргана. Има прокуратура и съд. Престъпници има във всички професионални съсловия. Ако изобщо няма държавна и общинска администрация, която да следи и отговаря за строителството, навсякъде ще е Баба Алино.
Виж целия пост
# 15 685
Къде може да се гледа пресконференцията на Василев в 15 ч.?
Виж целия пост
# 15 686
Скрит текст:


Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.

То па една натовареност и едни работещи... Всичките разрешения, пупове, търпимости и подобни в Баба Алино, която е и в НАТУРА 2000 впрочем, някой клошар ги е издал. Разрешенията за търпимост са от ДА,  Службата по кадастър е ДА, общината с опита за ПУП е ДА.
Работили са, та пушек се е вдигало.
Вече писах за бълхата и юргана. Има прокуратура и съд. Престъпници има във всички професионални съсловия. Ако изобщо няма държавна и общинска администрация, която да следи и отговаря за строителството, навсякъде ще е Баба Алино.
Да ти кажа, няма смисъл да се обяснява на някой, който хал хабер си няма.

Реално свиването на сивия сектор ще вдигне много повече постъпленията в бюджета отколкото притискането на  нископлатените в ДА. Но няма воля, отсреща стоят големи интереси все пак.
Лейди е права, че може да се изсветли секторът на услугите също. Не чувам обаче изобщо да се обсъждат такива мерки в момента.
Виж целия пост
# 15 687
Къде може да се гледа пресконференцията на Василев в 15 ч.?
https://www.facebook.com/share/v/1b9UVvBje3/?mibextid=wwXIfr
Виж целия пост
# 15 688
Така е, ама не еврото е виновно.
еврото не може да бъде виновно. началникът му е виновен. еврото е един работник-изпълнител.
няма държава от ЕС, която да не е задлъжняла и то с много.


Защото всички избиратели искат гювеч, а всички политици гледат да се подмажат на избирателите за да ги изберат. Нататък е ясно, а еврото наистина е просто валута.
Виж целия пост
# 15 689
Къде може да се гледа пресконференцията на Василев в 15 ч.?

Не трябваше ли да е в 16 ч?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия