Политиката на България - епизод осем

  • 338 266
  • 15 744
# 15 675
Това с хаштаговете някаква кампания на Мирчев и елфите ли е?
Доста е детинско, но то пък те толкова си могат, всъщност.

Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...
Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.
Виж целия пост
# 15 676
Автоматичното увеличение отпада за всички, не само за силовите структури.
Доживях да се жалят пушачите, и аз съм пушач, но приветстван мярката. Чак пък такова плюене по всеки ред в бюджета...
Приветствам дрането на пушачите и хазарта.
И аз.
Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....
А дали ще ти харесат последиците от това - по-висока безработица и увеличаващ се сив сектор? Сега има някакъв мир на 10% плосък данък и 5% данък дивидент. Защото в бизнеса празно няма. Като му бръкнат в джоба, той ще намери начин да си избие загубите.
Виж целия пост
# 15 677
Хаштага си е лично моя приумица. Детето в мен е живо Joy
Знам, че не можете да проумеете как може някой да не се води сляпо по разни авторитети, но това е положението.

#хубаво е! Grinning
Виж целия пост
# 15 678
Това с хаштаговете някаква кампания на Мирчев и елфите ли е?
Доста е детинско, но то пък те толкова си могат, всъщност.

Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...
Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.
Шизофрения някаква. Бизнесът крие данъци, бори се за по-ниско ДДС (ресторантьорския, например). Т.е. гледа да прецака държавата. Идва Ковид и същите мазноглавци-ресторантьори реват за държавна помощ.
Виж целия пост
# 15 679


Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.

То па една натовареност и едни работещи... Всичките разрешения, пупове, търпимости и подобни в Баба Алино, която е и в НАТУРА 2000 впрочем, някой клошар ги е издал. Разрешенията за търпимост са от ДА,  Службата по кадастър е ДА, общината с опита за ПУП е ДА.
Работили са, та пушек се е вдигало.
Виж целия пост
# 15 680


Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.

То па една натовареност и едни работещи... Всичките разрешения, пупове, търпимости и подобни в Баба Алино, която е и в НАТУРА 2000 впрочем, някой клошар ги е издал. Разрешенията за търпимост са от ДА,  Службата по кадастър е ДА, общината с опита за ПУП е ДА.
Работили са, та пушек се е вдигало.
Вече писах за бълхата и юргана. Има прокуратура и съд. Престъпници има във всички професионални съсловия. Ако изобщо няма държавна и общинска администрация, която да следи и отговаря за строителството, навсякъде ще е Баба Алино.
Виж целия пост
# 15 681
Къде може да се гледа пресконференцията на Василев в 15 ч.?
Виж целия пост
# 15 682
Скрит текст:


Бизнесът първо ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Абсолютно. И после пък ще ревнат за още съкращения и намаляване на заплатите на ДА, защото били "хрантутници" и "нищоправци". Омагьосан кръг - хем в критични моменти се търси държавата какво и как направила, хем се иска свиване на работещите и държането им на жълти стотинки. Не знам как може да се угоди на подобни претенции.

То па една натовареност и едни работещи... Всичките разрешения, пупове, търпимости и подобни в Баба Алино, която е и в НАТУРА 2000 впрочем, някой клошар ги е издал. Разрешенията за търпимост са от ДА,  Службата по кадастър е ДА, общината с опита за ПУП е ДА.
Работили са, та пушек се е вдигало.
Вече писах за бълхата и юргана. Има прокуратура и съд. Престъпници има във всички професионални съсловия. Ако изобщо няма държавна и общинска администрация, която да следи и отговаря за строителството, навсякъде ще е Баба Алино.
Да ти кажа, няма смисъл да се обяснява на някой, който хал хабер си няма.

Реално свиването на сивия сектор ще вдигне много повече постъпленията в бюджета отколкото притискането на  нископлатените в ДА. Но няма воля, отсреща стоят големи интереси все пак.
Лейди е права, че може да се изсветли секторът на услугите също. Не чувам обаче изобщо да се обсъждат такива мерки в момента.
Виж целия пост
# 15 683
Къде може да се гледа пресконференцията на Василев в 15 ч.?
https://www.facebook.com/share/v/1b9UVvBje3/?mibextid=wwXIfr
Виж целия пост
# 15 684
Така е, ама не еврото е виновно.
еврото не може да бъде виновно. началникът му е виновен. еврото е един работник-изпълнител.
няма държава от ЕС, която да не е задлъжняла и то с много.


Защото всички избиратели искат гювеч, а всички политици гледат да се подмажат на избирателите за да ги изберат. Нататък е ясно, а еврото наистина е просто валута.
Виж целия пост
# 15 685
Къде може да се гледа пресконференцията на Василев в 15 ч.?

Не трябваше ли да е в 16 ч?
Виж целия пост
# 15 686
Така е, ама не еврото е виновно.
еврото не може да бъде виновно. началникът му е виновен. еврото е един работник-изпълнител.
няма държава от ЕС, която да не е задлъжняла и то с много.


Защото всички избиратели искат гювеч, а всички политици гледат да се подмажат на избирателите за да ги изберат. Нататък е ясно, а еврото наистина е просто валута.
вижда се откъде идват проблемите. Grinning
Виж целия пост
# 15 687
Оп - ДБ вече са дали интервю по темата за бюджета. Призовават да се оттегли и преразгледа. Хитрец е Мирчев - изпревари брифинга на АВ Grinning

https://fb.watch/HYSG3l3Hga/
Виж целия пост
# 15 688
От сутринта всички икономисти [не подкупените] призовават за същото. Василев още вчера можеше, но нарочно каза, че ще изчака, защото тия от ПБ си менят мнението през час.
Виж целия пост
# 15 689
А, ето и брифинга на ПП. Явно е бил в 15 ч

https://fb.watch/HYTg8hM6oN/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия