Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 96

  • 1 382
  • 46




Щастлива, лека и успешна бременност на всички!

Предишната тема
Виж целия пост
# 1
Благодаря за новата тема 🌷.
И аз ядох тирамису 😬
Виж целия пост
# 2
За яденеото - за сушито нямах драма, но нямах търпение да родя, за да ям луканка и миди 🤣😂 Аз бях решила да огранича нещата, които имат рискове. Въпреки това 3-4 пъти съм яла суши с пилешко, шпек си препичах добре и ядях на филийка, за да се залъжа 😂 Майонеза ядях ежедневно, но купешка, така или иначе яйцата им са на прах, а не сурови.
Всякакви неща, които имаха яйца, гледах да са добре сготвени, меките сирена, синьото, изцяло ги спрях. Салати си ядях, много рядко зелена салата, вероятно 2-3 пъти да е било. Шунка само на пица, където знаех, че е изпечена 😃 Най-много обаче ядях принцеси с кайма, а да не ви казвам какъв филм бях да са уж много добре изпечени, че няколко пъти моят баща ми прави, но мазал много дебел слой кайма и не вярвах да е добре сготвена 🤣
Виж целия пост
# 3
Здравейте ! Да ви попитам нещо !  В 30гс съм. Бяха ми изписали комбинирани витамини Прегнаформула от 13 гс. Докторката ми беше наясно, че пия. Днес на женската консултация я попитам дали за ги продължавам. Тя като се шокира, че още ги взимам. Бебето щяло да стане още по -едро. Та аз не знаех и предвид, че не ми беше казано, сметнах, че е редно да продължа да ги приемам. Даже мислех, че се продължават до края на бременността.
Смятате, ли че съм навредила на бебето .. Sad
Виж целия пост
# 4
Здравейте ! Да ви попитам нещо !  В 30гс съм. Бяха ми изписали комбинирани витамини Прегнаформула от 13 гс. Докторката ми беше наясно, че пия. Днес на женската консултация я попитам дали за ги продължавам. Тя като се шокира, че още ги взимам. Бебето щяло да стане още по -едро. Та аз не знаех и предвид, че не ми беше казано, сметнах, че е редно да продължа да ги приемам. Даже мислех, че се продължават до края на бременността.
Смятате, ли че съм навредила на бебето .. Sad
Естествено, че не. Тези витамини са му нужни на бебето до края. Няма как да му навредиш от витамини, специално за бременни дори.  Какви лекари има, тцтцтц.
Виж целия пост
# 5
Бебето ставало едро от витамини 🤨? Тази лекарка сериозно ли? Аз до края пих витамини и моето се роди 2.4 кг, нещо не е разбрало колко едро трябва да стане.

Няма как да сте навредили на бебето. Единствено предозиране с витамин А под формата на ретинол може да навреди, но в никои витамини за бременни не е в тази форма. Иначе не е задължително да се приемат, ако бременната се храни здравословно - единствено фолиевата киселина е много важна в първите няколко седмици и предотвратява дефекти на невралната тръба
Виж целия пост
# 6
Здравейте ! Да ви попитам нещо !  В 30гс съм. Бяха ми изписали комбинирани витамини Прегнаформула от 13 гс. Докторката ми беше наясно, че пия. Днес на женската консултация я попитам дали за ги продължавам. Тя като се шокира, че още ги взимам. Бебето щяло да стане още по -едро. Та аз не знаех и предвид, че не ми беше казано, сметнах, че е редно да продължа да ги приемам. Даже мислех, че се продължават до края на бременността.
Смятате, ли че съм навредила на бебето .. Sad

Аз съжалих, че спрях витамините само два месеца след раждането, всичко трябваше да продължа (и желязото и д-то), Дефицитите ми само се влошиха, а пих от 6та седмица Прегнакеър до 2 месеца след раждането, като специално за мен добавиха и още желязо и Д. Желязото и Д спрях с раждането, два месеца след него допих и две опаковки на фирмата за кърмачки, а трябваше още да пия. Няма да стане по-едно детето от витамините. Аз на твое място ще я сменя само заради това изказване. Това показва нулево разбиране на нещата и процесите. Да, 10 жени може да са ок и без витамини, но 11тата да се докара до големи проблеми. Точно сега в крайните седмици детето най-много ще черпи от теб!
Виж целия пост
# 7
И аз много се ядосах, защото ако толкова беше против витамините (каквото й беше изказването днес), можеше да ми го каже предните няколко консултации. Аз откакто се записах при нея 13 гс съм й казала, че приемам витамини. Изведнъж тя днес беше в шок като разбра. Държа се доста зле. Но вече в 30гс тепърва нямам за кога да търся да сменям АГ. Аз специално се записах да се следя в София, защото бях разочарована и от предната ми гинеколожка
Виж целия пост
# 8
И аз много се ядосах, защото ако толкова беше против витамините (каквото й беше изказването днес), можеше да ми го каже предните няколко консултации. Аз откакто се записах при нея 13 гс съм й казала, че приемам витамини. Изведнъж тя днес беше в шок като разбра. Държа се доста зле. Но вече в 30гс тепърва нямам за кога да търся да сменям АГ. Аз специално се записах да се следя в София, защото бях разочарована и от предната ми гинеколожка

Може ли име, да се запише в търсачката, като лош лекар. Не ги спирай, сериозно.
Виж целия пост
# 9
Да, писах ви на лично съобщение Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Момичета, едното ми ухо заглъхва. Четох, че е нормално по време на бременност, но пак да питам. Само лявото, няма болка, секрети, шум , намален слух, нищо. Случва се през няколко дни, преди заглъхваше за кратко, последната седмица 2 пъти за по 3-4-5 часа. Бях ходила на УНГ за промивка, че каналите са ми криви, тя гледа и каза, ме няма инфекции. Да се притеснявам ли и да ходя пак или наистина си е нормално и просто трябва да свикна?
Виж целия пост
# 11
Момичета, едното ми ухо заглъхва. Четох, че е нормално по време на бременност, но пак да питам. Само лявото, няма болка, секрети, шум , намален слух, нищо. Случва се през няколко дни, преди заглъхваше за кратко, последната седмица 2 пъти за по 3-4-5 часа. Бях ходила на УНГ за промивка, че каналите са ми криви, тя гледа и каза, ме няма инфекции. Да се притеснявам ли и да ходя пак или наистина си е нормално и просто трябва да свикна?

Аз съм в 33 седмица, от около 3 седмици и двете ми уши заглъхват… никога не ми се е случвало, нямам хрема. Мисля, че е нормално.
Виж целия пост
# 12
Здравейте, бях на БХС и ми казаха предположение за пол в 11+3 , но не видях аз лично пол изразен, той каза ,че това е просто предположение и все още е рано да се каже със сигурност, колко възможно е да е прав и съответно да греши? Има ли майка, на които са познавали пола толкова рано ?
Виж целия пост
# 13
При нас го познаха много рано. Зависи колко е опитен лекарят, колко подходяща позиция е заело бебето, колко е хубава техниката... и винаги може да се направи грешка.  Бих чакала до следващия преглед за потвърждение.
Виж целия пост
# 14
На мен - момче, момче си беше. На следващия прегледа пак си каза същото предположение, показа ми и какво се вижда, но минути по-рано ми бяха изпратили резултатите от пренаталния и окончателно потвърдихме. Както е казала и Лютиче - зависи как е застанало, колко добра е апаратурата. На мен лекарят и в 12та седмица (когато отново го "позна" и имах вече резултат, който не му бях казала) ми каза "много е рано да се каже ехографски". Най-сигурното потвърждение е на пренаталния и вече за втората фетална ясно трябва да няма грешка ехографски, но и тогава ако не е в хубава поза може да не се види.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия